Przewodnik po Krakowie - opinie Zwiedzających


1 13 14 15 16 17 38


  Maluchy z klas 1-3 w drodze do Zakopanego

Jadąc na kilkudniową wycieczkę do Zakopanego zatrzymaliśmy się na 3 godziny w Krakowie, by pokazać dzieciom piękny Gród Kraka. W zwiedzaniu Krakowa towarzyszył nam oczywiście przewodnik po Krakowie – Pani Aneta Dziedzic-Lis. Dla większości dzieci z naszej szkoły była to pierwsza wizyta w Krakowie, a ponieważ są to uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej wybraliśmy “Kraków dla najmłodszych”. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom mnóstwo legend i historii krakowskich: o Smoku Wawelskim, o królu Bolesławie Szczodrym, o małym Jasiu Matejce, o hejnale, o braciach, którzy budowali wieże kościoła mariackiego, o gołębiach krakowskich… Na koniec zwiedzania Pani przewodnik miała dla nas niespodziankę: przygotowała dla dzieci zabawę-zgadywankę związaną z Krakowem, dzięki czemu następnego dnia, już w Zakopanem, mogliśmy w formie zabawy sprawdzić ile dzieci pamiętają ze zwiedzania Krakowa z przewodnikiem! Był to naprawdę świetny pomysł, którym Pani Aneta zaskoczyła całą kadrę! Dziękujemy i na pewno do Pani jeszcze wrócimy.

  Sezon wycieczek szkolnych w pełni 🙂

24 maja zwiedzaliśmy Kraków z fantastycznym przewodnikiem po Krakowie – Panią Anetą. Moja, dość krnąbrna klasa 5 😉 stwierdziła, że z takim przewodnikiem można n a w e t zwiedzać! To prawdziwy komplement w ustach 12-latków!!! Ja, jako nauczyciel, w pełni zgadzam się z tą opinią i wiem co uczniowie mieli na myśli: Pani Aneta, jako przewodnik po Krakowie, nie porusza się utartymi schematami, nie zasypuje uczniów niezliczoną ilością dat, nazwisk, wydarzeń. Zdecydowanie potrafi dostosować sposób przekazu do wieku grupy, ich kondycji, nawiązuje świetny kontakt z uczniami. Całości towarzyszy nieodłączny uśmiech Pani Przewodnik 🙂 Doskonałym pomysłem było skorzystanie z zestawów tour guide, dzięki którym wszyscy słyszeliśmy dokładnie każde słowo wypowiedziane przez przewodnika nawet w Katedrze Wawelskiej, która tego dnia wypełniona była po brzegi grupami szkolnymi. Zdecydowanie polecam Panią Anetę, jako przewodnika po Krakowie dla grup szkolnych.

  Miło spędzone 2 godzinki w towarzystwie Babci Basi i 6-letniej Zuzi

Pani Anetko, dzięki Pani spełniłam obietnicę daną mojej wnusi – zabrałam ją do Krakowa 🙂 Spędziłyśmy z Panią – przewodnikiem po Krakowie, przeurocze popołudnie. W czasie naszego zwiedzania Krakowa z tak małym 6-letnim turystą był czas na wszystko: na opowieści, legendy krakowskie, zdjęcia, lody… Muszę powiedzieć, że po powrocie do domu okazało się, że Zuzia naprawdę dużo z Pani opowieści zapamiętała i z przejęciem opowiadała rodzicom czego się od Pani w Krakowie dowiedziała. Bardzo Pani dziękuję, że tak wspaniale się Pani nami zajęła. Przesyłamy uściski i życzymy mnóstwa zadowolonych turystów!

  Weekendowy wypad do Krakowa i zwiedzanie Kazimierza

Pani Aneto! Dziękujemy za wspólne zwiedzanie Krakowa, a właściwie Kazimierza! Wybraliśmy się z grupą znajomych na kilka dni do Krakowa i początkowo wcale nie braliśmy pod uwagę zwiedzania Krakowa z przewodnikiem. Ale kiedy pochodziliśmy samodzielnie po pięknym Starym Mieście, doszliśmy do wniosku, że warto byłoby, by ktoś nam opowiedział o tym co oglądamy! W internecie znaleźliśmy kontakt do przewodnika po Krakowie www.krakow-przewodnicy.pl. Jeden telefon do Pani Anety i już, z dnia na dzień, byliśmy umówieni na zwiedzanie krakowskiego Kazimierza! Pani Aneto! Świetnie się Pani słucha! Sypie Pani informacjami jak z rękawa, rewelacyjne poczucie humoru, rzeczowe informacje przeplatane ciekawą rozmową. Mieliśmy poczucie, jakbyśmy zwiedzali Kraków z kimś dobrze znajomym. Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem przewodnika po Krakowie, proszę zajrzeć na stronę www.krakow-przwodnicy.pl. Tam jest wszystko, czego szukacie!!! Pozdrawiamy, będziemy pamiętać i polecać! Do następnego razu!

  Popołudnie na Kazimierzu z łomżyńskim gimnazjum

W piątek 18 maja moja 3 klasa gimnazjum miała okazję spacerować po krakowskim Kazimierzu z przewodnikiem po Krakowie – Panią Anetą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od katolickiej części Kazimierza, gdzie przewodniczka opowiadała nam o artystach pochowanych w Panteonie Narodowym Na Skałce. Uczniowie sporo dowiedzieli się o życiu i twórczości takich osób jak Stanisław Wyspiański, Czesław Miłosz, Adam Asnyk czy Henryk Siemiradzki… Uczniowie podczas zwiedzania zobaczyli również podwórko, na którym kręcone były sceny do “Listy Schindlera”. Bardzo dużo moi wychowankowie dowiedzieli się o kulturze i historii Żydów krakowskich. Poznali pojęcia związane z judaizmem jak: macewa, kirkut, synagoga, bożnica, Tora, szabat… To było bardzo wartościowe zwiedzanie, zarówno pod względem merytorycznym jak literackim czy historycznym. Polecam przewodnika po Krakowie – Panią Anetę Dziedzic-Lis i wiem, że kiedy przyjadę do Krakowa z kolejną klasą, oprowadzi nas po nim właśnie ten przewodnik miejski – Aneta Dziedzic-Lis.

1 13 14 15 16 17 38