Przewodnik po Krakowie - opinie Zwiedzających


1 36 37 38


  Gimnazjum z Dobranowic / 2 godziny spaceru Szlakiem Św. Stanisława

Pani Aneta potrafiła opracować ciekawą i zajmującą dla uczniów wycieczkę, biorąc pod uwagę czas którym dysponowaliśmy, oraz to że uczniowie już wcześniej zwiedzili część krakowskich zabytków. Duża grupa uczniów gimnazjum (ponad 40 osób) w skupieniu słuchała ciekawych legend i opowiedzianych faktów historycznych. Uczniowie z Krakowa wrócili bardzo zadowoleni.

  Wycieczka indywidualna / Trasa: kilkugodzinny spacer po Starym Mieście

Byliśmy w Krakowie kilka razy. W końcu postanowiliśmy poznać go z przewodnikiem. Było super. Pani Przewodnik nie tylko ciekawie oprowadziła, ale również doradziła, pomogła zarezerwować wstęp na Wawel (Skarbiec, Zbrojownia). Byliśmy zadowoleni i my (2 dorosłe osoby), jak również nasza dwójka dzieci. Więc i taka mała „grupa” może skorzystać z usług przewodnika.

  Świetna wycieczka z dzieciakami niepełnosprawnymi, ciekawymi wszystkiego co widzą i pytającymi o to, czego nie rozumieją 🙂

Spacer z Panią przewodnik Anetą Dziedzic-Lis był dla uczniów i opiekunów naszej szkoły wspaniałą przygodą. Doceniamy bogatą wiedzę o Krakowie oraz umiejętność jej przekazywania w sposób ciekawy i inspirujący dla uczniów, czego przejawem były setki zadawanych pytań, na które oczywiście otrzymali odpowiedź Pani Przewodnik. Pani Aneta zauroczyła nas także radosnym sposobem bycia, pełnym zrozumienia dla potrzeb uczniów niepełnosprawbych.

  Kolonia z Pucka / 4 godziny spaceru z dziećmi Drogą Królewską i wizyta u Smoka Wawelskiego…

Cieszę się, że mogę tą drogą podziękować pani przewodnik za oprowadzenie po Krakowie grupy kolonistów z Pucka. Niewątpliwie podczas wspólnego spaceru po najważniejszych miejscach Grodu Kraka dzieci skorzystały z Pani rozległej wiedzy w tym temacie, zwłaszcza że przekazała ją Pani w sposób atrakcyjny dla swoich młodych słuchaczy. Z pewnością wiele wiadomości pozostało w ich pamięci, a wspomnienie królewskiego Wawelu, Smoczej Jamy, niezwykłego kościoła św. Franciszka, czy też miejsc związanych z osobą bł. JP II jest w nich wciąż żywe. Z mojej strony, jako opiekuna wycieczki, dziękuję za rzetelne informacje co do spraw czysto organizacyjnych, za życzliwość i uśmiech.

  5 godzinna wycieczka trasą Holokaustu Żydów w Krakowie (Muzeum Emalia Oskara Schindlera, Plac Bohaterów Getta), Kazimierza żydowskiego oraz katolickiego

Wiosną 2011, dokładnie 18.05.11 byłam wraz z moimi uczniami z klasy II PG nr 2 w Krapkowicach na jednodniowej wycieczce po Krakowie. Zwiedziliśmy Muzeum Oskara Schindlera oraz Kazimierz. Oprowadzała nas Pani przewodnik – Aneta Dziedzic-Lis, bardzo kompetentna przewodniczka, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam dzieje Kazimierza – zarówno żydowskiego, jak i chrześcijańskiego. Moi uczniowie i ja sama byliśmy – i to bez przesady – zachwyceni. Pani Aneta w bardzo obrazowy i przystępny sposób najpierw opowiedziała moim uczniom – w Muzeum Schindlera, od którego zaczęliśmy zwiedzanie – o Zagładzie Żydów. Następnie przeszliśmy na Kazimierz, by zwiedzić jego najważniejsze miejsca i wysłuchać kolejnych bardzo ciekawych, zawierających wiele interesujących szczegółów opowieści o synagogach, kościołach, życiu codziennym tej dzielnicy Krakowa; opowieści, które świadczyły nie tylko o znakomitej znajomości faktów, ale również o prawdziwej pasji naszej pani przewodnik. Sprawiło to, iż uczniowie zapamiętali wiele informacji i bardzo, ale to bardzo miło wspominają do dzisiaj tę wycieczkę. Nasze wspólne zwiedzanie zakończyliśmy przy kościele Na Skałce, ale Pani Aneta towarzyszyła nam prawie do samego Rynku. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana. Polecam zarówno tę trasę, jak i – przede wszystkim – Panią Anetę Dziedzic-Lis jako przewodnika po Krakowie.

  Kilkugodzinny wieczorny spacer z sympatycznymi studentami i studentkami po Starym Mieście

Wycieczka po Krakowie z Panią Anetką to była wspaniała przygoda! Nie dość, że dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, to zobaczyliśmy nie tylko te najbardziej popularne zabytki Krakowa, ale również te bardziej zapomniane. Bardzo polecam tego przewodnika, na pewno każdy będzie mile zaskoczony i wyniesie wiele z tej wycieczki.

1 36 37 38