Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem - sprawdź nas na FB
Zwiedzanie Krakowa - po polsku i rosyjsku

Zapraszam Aneta Dziedzic-Lis

  • Kraków Przewodnik - zwiedzanie w języku polskim
  • Kraków Przewodnik - zwiedzanie w języku rosyjskim
  • +48 609 652 517

Przewodnik po Krakowie - opinie gości

07.11.2018 8 klasa SP ze Staszowa

7 listopada moja klasa siódma miała niewątpliwą przyjemność zwiedzać Kraków pod przewodnictwem Pani Anety Dziedzic-Lis. Uczniowie wysłuchali hejnału z Wieży kościoła Mariackiego, a następnie ruszyliśmy na zwiedzanie Krakowa. Pani przewodnik przekazała uczniom mnóstwo cennych informacji o historii Polski oraz Krakowa, zadawała pytania, co aktywizowało młodzież do słuchania. Opowieści przewodnika przeplatane były ciekawostkami na temat Krakowa, dzięki czemu uczniowie nie rozpraszali się. Wybór Pani Anety na naszego przewodnika po Krakowie był bardzo trafny i z cała odpowiedzialnością mogę polecić tę osobę dla wycieczek szkolnych.

Izabela Dutkiewicz, wychowawca 7b

 

16.10.2018 Wycieczka parafialna

Pani Aneto, składam serdeczne podziękowania na Pani ręce za rozległą wiedzę, sposób jej przekazu, życzliwość, uśmiech. W taki oto sposób zapamiętaliśmy Panią - najlepszego przewodnika po Krakowie. Zwiedzanie z Panią Krakowa Szlakiem Ojca Świętego Jana Pawła II było dla naszej grupy parafialnej prawdziwą radością. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki bardzo serdecznie Panią wspominają i pozdrawiają. Pozwolę sobie skorzystać z Pani wiedzy przewodnika po Krakowie jeszcze nie raz.

ks. Przemysław Wiktor

 

14.10.2018 Kraków w drodze powrotnej z Zakopanego

Pracownicy naszej firmy spędzili wyjazd integracyjny w Zakopanem. W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu zwiedzili “Kraków w pigułce”. Drogą elektroniczną chciałabym serdecznie podziękować przewodnikowi po Krakowie - Pani Dziedzic-Lis za sprawne oprowadzenie grupy po Krakowie oraz zorganizowanie drugiego przewodnika dla drugiego autokaru. Cała operacja zwiedzania Krakowa przez ponad 100 osób przebiegła bardzo sprawnie, co zawdzięczamy zdolnościom organizacyjnym i profesjonalnej obsłudze Pani Dziedzic-Lis. Chętnie skorzystamy z Pani usług przewodnickich raz jeszcze.

Danuta Krojczy, Siedlce

 

20.09.2018 Grupa z Łodzi zwiedzała Drogę Królewską

20 września zwiedzaliśmy Kraków z przewodnikiem, którym była pani Aneta Dziedzic-Lis. Kontakt do przewodnika otrzymaliśmy od grupy, która z panią Anetą zwiedzała Kraków kilka miesięcy wcześniej. Wyjazd do Krakowa okazał się bardzo udany, co w dużej mierze zawdzięczamy przewodnikowi po Krakowie. Pani Aneta okazała się niezmiernie miłą, sympatyczną osobą, która swoją naprawdę szeroką wiedzę o Krakowie potrafi przekazać grupie w przystępny i ciekawy sposób. Wielu przewodników zasypuje grupę szczegółami, których nikt nie jest w stanie spamiętać, natomiast Pani Aneta opowiada bardzo wiele ciekawostek, które łatwo zapadają w pamięć. Będziemy polecać tego przewodnika po Krakowie kolejnym grupom, wybierającym się na zwiedzanie Krakowa.

Zadowolona za zwiedzania Krakowa - Jolanta Kuśmider

 

11.08.2018 Gorący sierpniowy weekend… ratujemy się lodami :)

Pani Aneto, cała rodzina pięknie dziękuje za spacer po Krakowie! Dzieci były zachwycone Pani opowieściami i Smoku Wawelskim, gołębiach krakowskich, hejnale, o dachach w Krakowie, pierwszej studentce na uniwersytecie… Ma Pani niesamowity dar opowiadania dzieciom historii. Cieszymy się, że trafiliśmy właśnie na Panią jako na przewodnika po Krakowie, ponieważ pracuje Pani z pasją, dzięki czemu bardzo przyjemnie słucha się snutych przez Panią opowieści. Jeszcze raz dziękujemy!

Rodzina Kuligów

 

18-19.07.2018 Wakacje z dziadkami :)

Moi rodzice wybrali się z wnukami, czyli moimi dziećmi (lat 10 i 14) na trzy dni do Krakowa. Sugerując się opiniami z internetu, skontaktowałam się z przewodnikiem po Krakowie - Panią Anetą Dziedzic-Lis, aby pomogła mi zaplanować ich pobyt. Okazało się to strzałem w przysłowiową dziesiątkę :) Pani przewodnik podpowiedziała mi gdzie mogę zarezerwować rodzince nocleg, które restauracje serwują naprawdę dobre jedzonko (by dziadkowie nie dali się zbałamucić dzieciom na stołowanie się wyłącznie w fast foodach…), pomogła dokonać rezerwacji. I co najważniejsze świetnie sprawdziła się jako przewodnik po Krakowie dla osób starszych z dziećmi! Po wysłuchaniu tylu pochwał na temat Pani Anety, nie pozostaje nam z mężem nic innego, jak tylko wybrać się do Krakowa na zwiedzanie :) Dziękuję za wspaniałe zajęcie się moimi bliskimi. Jeśli będziemy wybierać się kiedyś do Krakowa, z pewnością będę o Pani pamiętać!

Patrycja Kołodziejczyk

 

08.07.2018 Getto, Schindler…

Pani Aneto, pozwoliłem sobie napisać do Pani e-mail z podziękowaniem za poświęcony nam czas w Krakowie. Zdecydowanie po spacerze z Panią podpisujemy się pod wszystkimi pochlebnymi opiniami, jakie przeczytaliśmy o Pani w internecie! Spacer po Podgórzu był bardzo ciekawy, ale Muzeum Schindlera z Pani komentarzem wywarło na nas niesamowite wrażenie! Pozwolimy sobie polecać Panią, jako najlepszego przewodnika po Krakowie. Bardzo dziękujemy za wspólne zwiedzanie.

Tadeusz i Wiola Tomalowie

 

04.07.2018 Grupa wycieczkowo-pielgrzymkowa

Uczestnicy wycieczki z Jerzmanic chcieliby bardzo serdecznie podziękować Pani Anetce za zwiedzanie Krakowa. Wszyscy wycieczkowicze jednogłośnie orzekli, że jeszcze nigdy nie mieli tak fantastycznego przewodnika! Pani Anetka pięknie oprowadziła nas po królewskim Krakowie, przekazała mnóstwo wiadomości, cały czas była uśmiechnięta i dbała o nas w ten gorący dzień 4 lipca. Wiedza i zaangażowanie Pani przewodnik zasługują na prawdziwe uznanie, naprawdę widać i słychać, że to jest przewodnik z prawdziwego powołania. Każdemu polecamy tego przewodnika po Krakowie, ponieważ oprowadzanie to pasja Pani Anetki!

Bogusia oraz Uczestnicy wycieczki z Jerzmanic

 

16.06.2018 Bardzo przyjemny popołudniowy spacer po Kazimierzu z Panią Alicją

Pani Anetko! Serdecznie dziękuję za towarzyszenie mi w odkrywaniu krakowskiego Kazimierza. Jest Pani wyjątkowo ciepłą, serdeczną osobą, a Pani wiedza na temat Krakowa, historii Polski, kultury narodu Żydowskiego jest imponująca! Następnym razem, gdy przyjadę na kolejne sympozjum do Krakowa, wybierzemy wspólnie odkryć kolejną część tego pięknego miasta! Dziękuję serdecznie, bardzo miło wspominam dzień spędzony w Pani towarzystwie. Do zobaczenia!

Alicja Gutkowska

 

11,13.06.2018 Kilkudniowa wycieczka 7 klasy z Koszalina, w tym dwa dni ze mną w Krakowie

Moja klasa siódma wybrała się na wycieczkę klasową do Krakowa i okolic. Dwa z pięciu dni zagospodarowała nam w Krakowie wspaniała Pani Przewodnik Aneta Dziedzic-Lis. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie w Krakowie zwiedzili Kopiec Piłsudskiego, Kopiec Kościuszki wraz z wystawami, Katedrę Wawelską, gdzie min. spoczywają J. Piłsudski, T. Kościuszko, książę J. Poniatowski czy gen. Władysław Sikorski. Przewodnik krakowski - Pani Aneta poleciła nam również naukę poprzez zabawę w Ogrodzie Doświadczeń S. Lema, gdzie uczniowie mogli samodzielnie, w pięknym krakowskim Parku Lotników wykonywać fizyczne doświadczenia. Pobyt w Krakowie był połączeniem nauki oraz zabawy. Bez wątpliwości polecam Panią Anetę jako sympatycznego, konkretnego i pełnego pasji przewodnika po Krakowie.

Dorota Kluska, Koszalin

 

02.06.2018 Dzień Dziecka w Krakowie

Z okazji Dnia Dziecka dwie rodziny z województwa mazowieckiego wybrały się ze swoimi pociechami na 3 dni do Krakowa. W sumie było 6 osób dorosłych i 8 dzieci w przedziale wiekowym 9-12 lat. W sobotę zwiedzaliśmy Kraków z przewodnikiem, którym była Pani Aneta Dziedzic-Lis. Spotkanie z przewodnikiem po Krakowie nastąpiło pod Bramą Floriańską, a następnie ruszyliśmy na zwiedzanie Starego Miasta: ulica Floriańska, Rynek Główny, muzeum Podziemia Rynku, Kolegium Maius z grającym zegarem, Planty krakowskie… Zwiedzanie Krakowa z Panią Anetą było po części zabawą dla naszych dzieci, ponieważ Pani przewodnik opowiadała, zadawała pytania, czasem dzieci same musiały wydedukować dlaczego coś jest takie a nie inne… Spacer podobał się wszystkim - i dzieciom i dorosłym, a z Panią Anetą umówilismy się na “dorosłe zwiedzanie”, kiedy zawitamy do Krakowa bez dzieci ;) Polecam tego przewodnika po Krakowie.

Mariusz z rodziną oraz przyjaciółmi

 

29-30.05.2018 Ojcowski Park Narodowy oraz Kraków klasycznie, czyli Droga Królewska z 2 klasą gimnazjum

W maju tuż przed Bożym Ciałem wybraliśmy się z moją 2 klasą gimnazjum, w której mam wychowawstwo, na 3-dniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszego dnia uczniowie bawili się w Parku Rozrywki w Zatorze, drugiego dnia zwiedziliśmy z przewodnikiem Ojcowski Park Narodowy, natomiast w ostatnim dniu naszej wycieczki przewodnik po Krakowie, Pani Aneta oprowadziła nas po najważniejszych miejscach byłej stolicy Polski. Uczniowie odwiedzili Wzgórze Wawelskie z katedrą koronacyjną królów polskich, bazylikę mariacką, zobaczyli słynne Okno Papieskie oraz mury obronne Krakowa z Barbakanem i Bramą Floriańską. Przewodnik krakowski, Pani Aneta okazała się bardzo pomocną osobą w kwestii logistycznego planowania całego przedsięwzięcia, a co najważniejsze, świetnie sprawdziła się jako przewodnik dla młodzieży gimnazjalnej. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i pełni nowych wiadomości, które wynieśli z dwóch dni zwiedzania Ojcowa i Krakowa. Z całą odpowiedzialnością, jako długoletni nauczyciel języka polskiego, polecam usługi przewodnika po Krakowie - Pani Anety Dziedzic-Lis.

Alina Jankowska, nauczyciel języka polskiego

 

28.05.2018 Maluchy z klas 1-3 w drodze do Zakopanego

Jadąc na kilkudniową wycieczkę do Zakopanego zatrzymaliśmy się na 3 godziny w Krakowie, by pokazać dzieciom piękny Gród Kraka. W zwiedzaniu Krakowa towarzyszył nam oczywiście przewodnik po Krakowie - Pani Aneta Dziedzic-Lis. Dla większości dzieci z naszej szkoły była to pierwsza wizyta w Krakowie, a ponieważ są to uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej wybraliśmy “Kraków dla najmłodszych”. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom mnóstwo legend i historii krakowskich: o Smoku Wawelskim, o królu Bolesławie Szczodrym, o małym Jasiu Matejce, o hejnale, o braciach, którzy budowali wieże kościoła mariackiego, o gołębiach krakowskich… Na koniec zwiedzania Pani przewodnik miała dla nas niespodziankę: przygotowała dla dzieci zabawę-zgadywankę związaną z Krakowem, dzięki czemu następnego dnia, już w Zakopanem, mogliśmy w formie zabawy sprawdzić ile dzieci pamiętają ze zwiedzania Krakowa z przewodnikiem! Był to naprawdę świetny pomysł, którym Pani Aneta zaskoczyła całą kadrę! Dziękujemy i na pewno do Pani jeszcze wrócimy.

Ola Skoczek, Barcice

 

24.05.2018 Sezon wycieczek szkolnych w pełni :)

24 maja zwiedzaliśmy Kraków z fantastycznym przewodnikiem po Krakowie - Panią Anetą. Moja, dość krnąbrna klasa 5 ;) stwierdziła, że z takim przewodnikiem można n a w e t zwiedzać! To prawdziwy komplement w ustach 12-latków!!! Ja, jako nauczyciel, w pełni zgadzam się z tą opinią i wiem co uczniowie mieli na myśli: Pani Aneta, jako przewodnik po Krakowie, nie porusza się utartymi schematami, nie zasypuje uczniów niezliczoną ilością dat, nazwisk, wydarzeń. Zdecydowanie potrafi dostosować sposób przekazu do wieku grupy, ich kondycji, nawiązuje świetny kontakt z uczniami. Całości towarzyszy nieodłączny uśmiech Pani Przewodnik :) Doskonałym pomysłem było skorzystanie z zestawów tour guide, dzięki którym wszyscy słyszeliśmy dokładnie każde słowo wypowiedziane przez przewodnika nawet w Katedrze Wawelskiej, która tego dnia wypełniona była po brzegi grupami szkolnymi. Zdecydowanie polecam Panią Anetę, jako przewodnika po Krakowie dla grup szkolnych.

Pozdrawiam, Marek Boczarowski, Sieniawa

 

22.05.2018 Miło spędzone 2 godzinki w towarzystwie Babci Basi i 6-letniej Zuzi

Pani Anetko, dzięki Pani spełniłam obietnicę daną mojej wnusi - zabrałam ją do Krakowa :) Spędziłyśmy z Panią - przewodnikiem po Krakowie, przeurocze popołudnie. W czasie naszego zwiedzania Krakowa z tak małym 6-letnim turystą był czas na wszystko: na opowieści, legendy krakowskie, zdjęcia, lody… Muszę powiedzieć, że po powrocie do domu okazało się, że Zuzia naprawdę dużo z Pani opowieści zapamiętała i z przejęciem opowiadała rodzicom czego się od Pani w Krakowie dowiedziała. Bardzo Pani dziękuję, że tak wspaniale się Pani nami zajęła. Przesyłamy uściski i życzymy mnóstwa zadowolonych turystów!

Barbara z 6-letnią Zuzią

 

20.05.2018 Weekendowy wypad do Krakowa i zwiedzanie Kazimierza

Pani Aneto! Dziękujemy za wspólne zwiedzanie Krakowa, a właściwie Kazimierza! Wybraliśmy się z grupą znajomych na kilka dni do Krakowa i początkowo wcale nie braliśmy pod uwagę zwiedzania Krakowa z przewodnikiem. Ale kiedy pochodziliśmy samodzielnie po pięknym Starym Mieście, doszliśmy do wniosku, że warto byłoby, by ktoś nam opowiedział o tym co oglądamy! W internecie znaleźliśmy kontakt do przewodnika po Krakowie www.krakow-przewodnicy.pl. Jeden telefon do Pani Anety i już, z dnia na dzień, byliśmy umówieni na zwiedzanie krakowskiego Kazimierza! Pani Aneto! Świetnie się Pani słucha! Sypie Pani informacjami jak z rękawa, rewelacyjne poczucie humoru, rzeczowe informacje przeplatane ciekawą rozmową. Mieliśmy poczucie, jakbyśmy zwiedzali Kraków z kimś dobrze znajomym. Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem przewodnika po Krakowie, proszę zajrzeć na stronę www.krakow-przwodnicy.pl. Tam jest wszystko, czego szukacie!!! Pozdrawiamy, będziemy pamiętać i polecać! Do następnego razu!

Ilona, Magda, Gosia, Anka, Robert, Marcin, Jerzy, Kuba

 

18.05.2018 Popołudnie na Kazimierzu z łomżyńskim gimnazjum

W piątek 18 maja moja 3 klasa gimnazjum miała okazję spacerować po krakowskim Kazimierzu z przewodnikiem po Krakowie - Panią Anetą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od katolickiej części Kazimierza, gdzie przewodniczka opowiadała nam o artystach pochowanych w Panteonie Narodowym Na Skałce. Uczniowie sporo dowiedzieli się o życiu i twórczości takich osób jak Stanisław Wyspiański, Czesław Miłosz, Adam Asnyk czy Henryk Siemiradzki… Uczniowie podczas zwiedzania zobaczyli również podwórko, na którym kręcone były sceny do “Listy Schindlera”. Bardzo dużo moi wychowankowie dowiedzieli się o kulturze i historii Żydów krakowskich. Poznali pojęcia związane z judaizmem jak: macewa, kirkut, synagoga, bożnica, Tora, szabat… To było bardzo wartościowe zwiedzanie, zarówno pod względem merytorycznym jak literackim czy historycznym. Polecam przewodnika po Krakowie - Panią Anetę Dziedzic-Lis i wiem, że kiedy przyjadę do Krakowa z kolejną klasą, oprowadzi nas po nim właśnie ten przewodnik miejski - Aneta Dziedzic-Lis.

Renata Nasiadło, Łomża

 

16.05.2018 Odkrywanie Krakowa z maluchami

16 maja moja niewielka klasa 2 ze Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu zwiedzała Kraków Szlakiem legend krakowskich z przewodnikiem po Krakowie, Panią Anetą Dziedzic-Lis. Pani Przewodnik życzliwie pomogła mi wszystko zorganizować, podpowiedziała gdzie możemy zjeść obiad, przygotowała program zwiedzania, podpowiedziała w jaki sposób mogę zamówić dzieciom lekcję w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Z przewodnikiem po Krakowie - Panią Anetą - dzieci odwiedziły Katedrę Wawelską, Smoczą Jamę, Rynek Główny, wysłuchały hejnału z Wieży Mariackiej. Opowieść przewodnika dostosowana była do wieku dzieci, Pani Aneta cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci, których było niemało! Z pełnym przekonaniem polecam usługi przewodnika po Krakowie, Pani Anety Dziedzic-Lis i dziękuję zarówno za pomoc w organizacji wycieczki do Krakowa, jak też za wspaniałą opiekę nad naszą grupą podczas zwiedzania Krakowa.

Małgorzata Wnęk, wychowawczyni 2 kl. SP z Nowym Sączu

 

12.05.2018 Kopiec Kościuszki i Podziemia Rynku z seniorami z lubelskiego

Nasze Stowarzyszenie już nie raz odwiedzało Kraków, ale po raz pierwszy mieliśmy takiego przewodnika po Krakowie! Pani Anetka spotkała się z nami na kopcu Kościuszki, wspólnie podziwialiśmy z kopca piękną panoramę na Kraków. W cenie biletu były również wystawy na Kopcu Kościuszki, po których Pani przewodnik nas oprowadziła. Następnie przejechaliśmy wspólnie naszym autokarem do Krakowa, Pani przewodnik zaprowadziła nas na zarezerwowany wcześniej smaczny obiadek. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy, z których każda po kolei zwiedziła z Panią Anetką Muzeum pod Sukiennicami. Wszystko było doskonale zorganizowane: zwiedzanie Kopca kościuszki, przejazd, obiad, rezerwacja wystawy Podziemia Rynku, w czasie zwiedzania jednej grupy, druga część miała czas na kawę i zakup pamiątek, czyli wszystko jak trzeba. Przewodnik po Krakowie, Pani Anetka dbała o nas, troszczyła się o osoby słabsze kondycyjnie i wszystko to robiła z pięknym uśmiechem na twarzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwiedzania Krakowa z takim przewodnikiem miejskim. Bardzo pięknie dziękujemy.

Beata Sajowska, Ostrów Lubelski

 

09.05.2018 Od obiadu do kolacji z piątą klasą podstawówki :)

Opiekunowie,Rodzice oraz Uczniowie dwóch piątych klas ze Szkoły Podstawowej w Rydzach składają serdeczne podziękowania na ręce przewodnika po Krakowie - Pani Anety. Dziękujemy za wspaniałe oprowadzanie po Grodzie Kraka. Dzieci były zachwycone! Pani Aneta - przewodnik krakowski - to osoba, która nawiązuje wspaniały kontakt z grupą, opowiada w sposób, który wciąga dzieci w opowiadane historie. Zwiedzanie Krakowa w towarzystwie tak wyśmienitego przewodnika był dla dzieci wspaniałą lekcją historii. Podczas naszego odkrywania miasta odwiedziliśmy Katedrę Wawelską z grobami polskich władców, bazylikę mariacką, zobaczyliśmy Barbakan i Bramę Floriańską. Dzieci zapoznały się z wieloma faktami historycznymi, ale też dowiedziały się mnóstwa ciekawostek. Polecamy tego przewodnika po Krakowie. Wybór Pani Anety, jako osoby, która w ciekawy sposób pokaże Kraków 12-latkom, to zdecydowanie najlepszy wybór! Dziękujemy za arcyciekawe pokazanie naszej grupie z małych Rydzów pięknego Krakowa!

SP w Rydzach

 

10,12.08.2018 Państwo Górzewscy spełnili obietnicę. Tym razem odkrywaliśmy Kraków rodzinnie :) A nawet w dwie rodziny!!!

Przewodnik po Krakowie, Pani Aneta Dziedzic-Lis i tym razem nie zawiodła naszych oczekiwań! Zimą tego roku mieliśmy z żoną okazję i przyjemność spacerować po Krakowie z przewodnikiem - panią Anetą Dziedzic-Lis. Ten pobyt w Krakowie był tak udany, że postanowiliśmy wrócić do tego pięknego miasta i pokazać go naszym dzieciom. Wybraliśmy się do Krakowa rodzinnie i podzieliliśmy zwiedzanie Krakowa na dwa dni. Jednego dnia odkryliśmy Stare Miasto - Rynek Główny, Sukiennice, Bramę Floriańską, Barbakan, teatr Juliusza Słowackiego, ołtarz Wita Stwosza, Okno Papieskie, Collegium Maius… W sobotę udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce, natomiast w niedzielę znowu z przewodnikiem po Krakowie - Panią Anetą, spacerowaliśmy po zabytkowym Kazimierzu: Stara Synagoga, zabytkowy żydowski cmentarz, dom Heleny Rubinstein, łaźnia rytualna… Jednym słowem moc historii i zabytków z rewelacyjnym komentarzem przewodnika po Krakowie. Dziękujemy i będziemy polecać!

Górzewscy z Konina i Snarscy z Kalisza

 

05.05.2018 W kameralnym gronie

Pani Aneto, jak zaznaczyłam podczas naszej pierwszej rozmowy telefonicznej, nie przepadamy z córką za zwiedzaniem kościołów. Jesteśmy bardzo wdzięczne i pełne podziwu, że potrafi Pani owe sakralne miejsca ukazać od strony zgromadzonych w nich zabytków sztuki czy historii, nie skupiając się na religijnym aspekcie tych miejsc. Zapamiętamy na długo Pani opowieści o Teatrze Juliusza Słowackiego i związanych z nim krakowskich artystach, dziękujemy za piękne ukazanie nam witraży Wyspiańskiego w kościele Franciszkanów. Dziękujemy za polecenie restauracji na krakowskim Kazimierzu - spędziłyśmy naprawdę pamiętny wieczór z muzyką na żywo. Będziemy o Pani pamiętać i polecać. Dziękujemy za oprowadzenie nas po Krakowie.

Judyta i Sonia

 

03.05.2018 Rodzinnie…

Bardzo gorąco polecam przewodnika po Krakowie - Panią Anetę Dziedzic-Lis. Zwiedzaliśmy z Panią Anetą Kraków w długi weekend majowy - było ciekawie, miło, profesjonalnie. Uzyskaliśmy również pomoc w kwestiach bardziej przyziemnych, ale ważkich dla udanego urlopu, tj. gdzie zjeść, czym dojechać w różne miejsca, co warto zobaczyć na tzw. własną rękę, ile przeznaczyć sobie czasu na różne krakowskie atrakcje, a co pominąć… ;) Polecam tego przewodnika, ponieważ to bardzo życzliwa i pomocna osoba.

Bogusz, Leżajsk

 

01.05.2018 1 maja Święto Pracy Rodacy ;)

Sanok pozdrawia najfajniejszego przewodnika po Krakowie!!! Pani Aneta to superowy przewodnik!!! Zwiedzanie z przewodnikiem zawsze (z czasów szkolnych) kojarzyłem jako nudy (upsss!). Żona uparła się, że chce dowiedzieć się czegoś więcej o Krakowie, a nie tylko gapić się na zabytki i pić kawę za kawą w kafejkach (nota bene bardzo miłych krakowskich kafejkach ;) ) A, że na żonę nie ma rady, więc wynajęliśmy przewodnika po Krakowie. Pani Aneto! Odczarowała Pani moją opinię o zwiedzaniu z przewodnikiem i zaczarowała nas opowieściami, angdotkami, humoreskami. Pani sposób bycia, niewymuszony uśmiech, umiejętność dostosowania się do odbiorcy - chylę czoła, naprawdę. Dziękujemy. Będziemy polecać Pani usługi przewodnickie gdzie się da :)

Jacek i Urszula z Sanoka

 

30.04.2018 Początek długiego majowego weekendu, spacer po Kazimierzu…

Chciałabym serdecznie podziękować Pani Anecie - przewodnikowi krakowskiemu, za bardzo sympatyczne oprowadzenie naszej rodziny po żydowskim Kazimierzu. Trzy godziny spaceru minęło nawet nie wiedzieliśmy kiedy, słuchając bardzo ciekawych opowieści o mieszkańcach Kazimierza. Nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji zagłębić się w kulturę czy tradycje Żydów, a to niesłychanie pasjonujący temat. Przewodnik po Krakowie, Pani Aneta, opowiadała nam o świętach żydowskich, dlaczego je obchodzą, ile trwają, kiedy i jak długo świętują, opowiadała jak było kiedyś i jak jest w obecnych czasach. Po tym zwiedzaniu Kazimierza z przewodnikiem rozważamy czy nie wybrać się do Krakowa na Festiwal Kultury Żydowskiej, aby na własne oczy (i uszy) zobaczyć (i usłyszeć) koncert Szalom na ulicy Szerokiej.
Dziękujemy Pani Aneto za wspaniale spędzony czas!

Krystyna Dworczyk z rodziną, Kielce

 

21.04.2018 Esencja Krakowa, czyli od Schindlera po mury obronne… 8 godzin zwiedzania - tylko dla wytrwałych

Pani Aneto! Dziękujemy za tak intensywne zwiedzanie Krakowa! Nasza mała grupa (4 osoby dorosłe) 21 kwietnia zwiedzała Kraków z najlepszym przewodnikiem po Krakowie - Panią Anetą Dziedzic-Lis. Rozpoczęliśmy od Fabryki Schindlera, następnie getto krakowskie, Kazimierz żydowski, Wzgórze Wawelskie z Katedrą Wawelską, Droga Królewska, kościół mariacki i na zakończenie Podziemia Rynku. To było baaardzo długie, intensywne zwiedzanie Krakowa, ale dzięki Pani Anecie poznaliśmy nieco lepiej historię Polski, Krakowa, poczuliśmy klimat tego miasta. Zdecydowanie polecamy przewodnika po Krakowie, Panią Anetę - bardzo sympatyną, wesołą osobę z ogromnym zasobem wiedzy. Będziemy Panią polecać!

Julia Giezłowska

 

19.04.2018 Kraków rodzinnie szlakiem legend

Sugerując się opiniami z internetu, spośród naprawdę bogatej oferty przewodników po Krakowie, zdecydowaliśmy się skorzystać z usług Pani Anety Dziedzic-Lis. Zwiedzanie głównie ukierunkowane było na naszych synów, którzy mają po 8 i 10 lat. Okazało się jednak, że i my z mężem naprawdę wiele na tym spacerze skorzystaliśmy! Wspaniałe opowieści Pani Przewodnik o koronacjach królewskich, artystach młodopolskich, skandalach krakowskich, coś czego z pewnością nie uczono nas na lekcjach historii czy języka polskiego. Naprawdę warto było wybrać się na zwiedzanie Krakowa w towarzystwie i z komentarzem tak znakomitego przewodnika po Krakowie jakim jest Pani Aneta! Polecamy tego przewodnika po Krakowie. Spacer z Panią Anetą to gratka i gwarancja zadowolenia.

Aneta Konopka z rodziną

 

14.04.2018 Kraków w pigułce, czyli 2 godzinki z sympatyczną rodziną z Wrześni

Nasza 4-osobowa rodzina postanowiła spędzić trzy dni w Krakowie. Kilkugodzinne zwiedzanie Krakowa z dwójką dziewczynek - 4 i 6-letnią - nie wchodziło w grę. Zdecydowaliśmy się więc wynająć przewodnika po Krakowie na maksymalnie 2 godziny. Pani Aneta potrafiła wyłuskać z tego okrojonego mocno czasu coś i dla dzieci i dla nas - dorosłych. Były legendy krakowskie dla dzieci i wplatane w narrację opowieści o historii i zabytkach Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, Katedry Wawelskiej z Dzwonem Zygmunta, ze Wzgórza Wawelskiego zeszliśmy nad Wisłę przez Smoczą Jamę, dziewczynki przekonały się, że Smok Wawelski zieje prawdziwym ogniem! Następnie spacerkiem przeszliśmy do Rynku Głównego. Na sam koniec wszyscy machaliśmy hejnaliście. Pani Aneta Dziedzic-Lis - przewodnik po Krakowie, jest osobą, która z równym zaangażowaniem opowiada o Szewczyku Dratewce jak o Janie Matejce :) Polecamy tego przewodnika, zwłaszcza na rodzinne zwiedzanie Krakowa.

Artur, Justyna, Isia i Marysia pozdrawiają i polecają Panią Anetę Dziedzic-Lis - najfajniejszego przewodnika po Krakowie

 

08.04.2018 Święto Bożego Miłosierdzia, niedziela z pielgrzymami z Łomży

Pani Aneto! Cała grupa pielgrzymkowa z Łomży chciałaby Pani serdecznie podziękować za wspaniały czas jaki spędziliśmy w Krakowie dzięki Pani - najlepszemu i najsympatyczniejszemu przewodnikowi po Krakowie! Jest Pani wspaniałą osobą - ciepłą, uśmiechniętą, cierpliwą, a ogrom Pani wiedzy o historii i zabytkach Krakowa po prostu zrobił na nas wszystkich piorunujące wrażenie. Można Pani słuchać godzinami i nikt nie czuje się zmęczony czy nie daj Boże znudzony!!! W drodze powrotnej w autokarze wszyscy nie mogli się Pani nachwalić. To niebywałe szczęście, że trafiliśmy właśnie na Panią, jako na naszego przewodnika po Krakowie. Będziemy Panią długo wspominać i polecać wszystkim, jako najlepszego przewodnika po Krakowie. Bardzo dziękujemy.

Maria Gawron-Skibińska

 

07.04.2018 Kazimierz na początek kwietnia…

Serdecznie dziękuję przewodnikowi po Krakowie, Pani Anecie, za oprowadzenie mnie oraz mojej małżonki po krakowskim Kazimierzu. Pani Aneta posiada naprawdę rozległą wiedzę tyczącą się historii, tradycji, zwyczajów ludności żydowskiej. Wszystkie te informacje przekazane w scenerii żydowskiego Kazimierza naprawdę zapadają w pamięć. Serdecznie polecam zwiedzanie Starej Synagogi z przewodnikiem po Krakowie - Panią Anetą Dziedzic-Lis. Pani Aneta to przewodnik godny polecenia, co niniejszym czynię.

Kłaniam się,
Ryszard Wankiewicz

 

30.03.2018 Piątek - weekendu początek, czyli spacer z Mamą Izą i Synkiem Frankiem :) A wieczorem bonus w postaci Podziemi Rynku...

30 marca przyjechaliśmy pociągiem do Krakowa. To był nasz wspólny wypad weekendowy, mój - mamy :) i synka - Franka (lat 12). Już podróż Pendolino była niezłym przeżyciem, następnie kwaterowanie w hotelu i ruszamy na podbój Krakowa! Pod Barbakanem spotkaliśmy się z przewodnikiem po Krakowie - Panią Anetą Dziedzic-Lis. Nasz spacer potrwał raptem trzy godzinki, ale opowieści (to głównie Pani Aneta i trochę ja, bo gaduła ze mnie), pytań (to głównie Franek) i cierpliwych odpowiedzi i tłumaczeń (to głównie Pani Aneta ;) ) było bez liku!!! Tak nam się spodobał ciepły sposób bycia Pani Przewodnik, jej zaraźliwy uśmiech, opowiadane historie o zabytkach Krakowa, że postanowiliśmy spotkać się raz jeszcze i wieczorem Pani Przewodnik oprowadziła nas jeszcze po muzeum pod Sukiennicami. To dopiero był strzał w dziesiątkę!!! To naprawdę miło dowiedzieć się czegoś ciekawego i wartościowego, a jeśli jeszcze tę wiedzę przekaże tak sympatyczna osoba jaką bez dwóch zdań jest przewodnik po Krakowie Aneta Dziedzic-Lis, to podwójnie miło :) Zatem dziękujemy Pani Anecie z całego serducha i pozdrawiamy!

Iza i Franek z Gdańska

 

22.03.2018 Uwaga! Matura zbliża się wielkimi krokami! Robimy powtórkę z Młodej Polski!!

22 marca z klasą, w której mam wychowawstwo zwiedzaliśmy Kraków szlakiem Młodej Polski. Oprowadzała nas po mieście przewodniczka krakowska - Pani Aneta Dziedzic-Lis. Z czystym sumieniem mogę polecić Panią Anetę - profesjonalna, rzeczowa, uśmiechnięta, potrafi zainteresować młodzież. Jej opowieści o czasach przełomu XIX i XX wieku, bohemie artystycznej Krakowa, naprawdę urzekają i wciągają. Zwiedzanie Krakowa z takim przewodnikiem to prawdziwa przyjemność, a zarazem wartościowa powtórka do matury dla młodzieży. Dziękujemy za zwiedzanie Krakowa i przekazane wiadomości.

Iwona Serbińska, Poznań

 

07.03.2018 Popołudnie z seniorami z Częstochowy

Pani Anetko! Dziękujemy za wspaniałe oprowadzenie naszej licznej grupy seniorów z Częstochowy po Krakowie. Wszyscy uczestnicy bardzo Panią chwalą i dziękują mi za znalezienie tak sympatycznego i uśmiechniętego przewodnika po Krakowie. Aż żałowaliśmy, że ten Kraków zwiedziliśmy tak tylko “w przelocie” w drodze do Zawoi. Trzeba było wygospodarować więcej czasu na zwiedzanie Krakowa, aby posłuchać tak ciekawie opowiadanych przez Panią historii. Następnym razem inaczej to muszę zaplanować. Jeszcze raz bardzo dziękuję najlepszemu przewodnikowi po Krakowie.
Ps. Dziękuję za przekonanie mnie do tych zestawów słuchawkowych. To wielka wygoda słyszeć wszystko dokładnie (zwłaszcza dla młodzieży, takiej 60 plus).

Grażyna Motek, Częstochowa

 

17-18.02.2018 Walentynki wypadły w środku tygodnia? Nie szkodzi! Prezent dla Ukochanej w postaci trasy “Prywatne życie królów” Pan Dariusz podarował swej żonie Anicie kilka dni później :)

Pani Aneto, zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem to był wspaniały pomysł i prezent dla żony! Cieszę się, że pomogła Pani tak fantastycznie wszystko zorganizować: rezerwacja hotelu, kolacji, zwiedzanie Krakowa, koncert… Wszystko było dla żony zaskoczeniem i wszystko sprawiło nam obojgu niebywałą radość. Opowiadanych przez Panią historii z życia polskich monarchów słucha się naprawdę z wielką przyjemnością. Następnym razem odwiedzimy Kraków z naszymi dziećmi i mam nadzieję, że również wówczas będzie Pani naszym przewodnikiem.

Anita i Dariusz Górzewscy z Konina

 

22.01.2018 Odczarowaliśmy komercyjny charakter Podziemi Rynku ;)

Czas spędzony w Krakowie, dzięki Pani Anecie, zostanie przez nas zapamiętany na długo. Zdecydowaliśmy się na usługi przewodnika po Krakowie, z nadzieją dowiedzenia się czegoś więcej o Krakowie, niż suche fakty zawarte w darmowych przewodnikach, i nie zawiedliśmy się. Pani Aneta, całe 4h opowiadała nam o Krakowie, cierpliwie odpowiadając na nasze pytania. Dzięki jej opowieściom muzeum pod Sukiennicami nabrało trochę mniej komercyjnego charakteru, a wizyta na Kazimierzu pozwoliła trochę bardziej przyjrzeć się życiu ówczesnych mieszkańców. Następnym razem Wawel. Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie

Pozdrawiamy
Edyta i Robert z Olsztyna

 

22.01.2018 Rodzinnie, krótko, ale jak najwięcej :) :) :) Czyli Stare Miasto i Kazimierz w 3 godziny, żeby dzieci wytrzymały :)

Pani Aneto, przyznaję że z pewnym niedowierzaniem podchodziłam do Pani zapewnień, że damy radę z końcem stycznia, czyli zimą(!!!) zwiedzić Kraków z trójką dzieci… Ale, o dziwo, okazało się to możliwe! Jednym słowem wszystko zależy od przewodnika! Przewodnik krakowski - Aneta Dziedzic-Lis, mając “na głowie” całą naszą 5-osobową rodzinkę potrafiła dostosować się do sytuacji: nie przedłużała opowieści w nieskończoność, nie zatrzymywaliśmy się zbyt długo w jednym miejscu. Były to raczej opowieści w ciągłym ruchu, aby dzieci zbytnio nie zmarzły i nie przeszkadzały nudząc się staniem w miejscu. My, czyli rodzice, sporo dowiedzieliśmy się o Krakowie podczas zwiedzania, a dzieci w nagrodę za grzeczne zachowanie, na koniec wypiły gorącą czekoladę na Rynku Głównym u Wedla. Dzięki Pani Przewodnik, ten wyjazd do Krakowa był nie tylko dla dzieci, ale też trochę dla nas - dorosłych.

Renata i Czesław

 

13-14.01.2018 Sobota i niedziela z Gośćmi z USA

To był cudowny weekend spędzony w Krakowie! Pani przewodnik Aneta Dziedzic-Lis dwa dni opowiadała moim dzieciom, dla których była to pierwsza wizyta w Polsce, o pięknej historii Polski, Krakowa. Przypomniała nam polskie zwyczaje, święta. Dzieci były zachwycone polską gościnnością, tradycjami, ale też pięknym, europejskim Krakowem. Po zwiedzaniu zabytków Krakowa wspólnie poszliśmy kosztować tradycyjnej polskiej kuchni :) Co wywarło na nas największe wrażenie? Trudno wybrać spośród tylu wspaniałych zabytków dawnej stolicy Polski… Bazylika Mariacka z ołtarzem Wita Stwosza? Katedra Wawelska? Całe Wzgórze Wawelskie? Chyba wszystko!!! Podane z bardzo interesującym komentarzem świetnego przewodnika po Krakowie, jakim jest z pewnością Pani Aneta Dziedzic-Lis. Dziękujemy :)

Barbara Bright

 

09.12.2017 Grudniowa sobota z grupą z Prószkowa

Witam Pani Aneto,
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni. Spacer po Kazimierzu był bardzo ciekawy. Sposób przekazywania wiedzy przez Panią Anetę był bardzo zrozumiały oraz jasny. Pani Aneta w interesujący sposób przekazała nam wiele ciekawostek. Pani Aneta jest osobą bardzo otwartą oraz miłą. Jak najbardziej polecam korzystanie z usług Pani Anety.

Pozdrawiam
Dominika Kotyrba
Urząd Miejski w Prószkowie

 

07.12.2017 Oświata Travel Opole

Kraków to pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna ....
a pięknieje dzięki takim przewodnikom, jak Aneta która opowiada z pasją o swoim mieście, o historii która była, która jest wszechobecna w każdym kawałku tego pięknego miasta. Aneta potrafi sprzedać najciekawsze smaczki tego miasta, ciekawostki oraz legendy bez których Kraków by nie istniał.
Współpracujemy ze sobą już od wielu lat i nie wyobrażam sobie spacerować z grupami po Krakowie bez Anety, oprowadzanie po Podziemiach Rynku oraz Wawelu w jej wykonaniu jest podróżą w czasie, którą polecam Każdemu.

Pozdrawiam i do następnego spaceru!!!
Eliza

 

03.12.2017 Świetna, interesująca sią historią młodzież z Ostrołęki. Całe szczęście, że zwiedzaliśmy z zestawami tour guide, ponieważ pogoda była zdecydowanie mroźno-szalikowa, a dzięki słuchawkom w uszach opowieści słyszały największe zmarzluchy :)

Pozwoli Pani, że wyrażę opinię uczestników naszego pielgrzymowania po Polsce w tak ważnych dla nas miejscach takich jak Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, w którym przebywaliśmy w sobotę 2 grudnia 2017 r. biorąc między innymi udział w tak ważnym wydarzeniu jak zawierzenie naszego Liceum Klasycznego oraz szkoły Podstawowej Matce Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski.
Żywa lekcja historii!
Następnie w niedzielny poranek udaliśmy się w dalsze wędrowanie autokarem do Krakowa, w celu pokazania naszym uczniom dziedzictwa kulturowego Polski. Po przyjeździe do Krakowa spotkaliśmy się z przewodnikiem po Krakowie Anetą Dziedzic-Lis. Następnie pomaszerowaliśmy z Panią przewodnik na Rynek Krakowski, aby wysłuchać barwnej opowieści o historii tego miejsca. Muszę przyznać, że wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem słuchali opowiadania przewodnika o historii Krakowa, a w szczególności o Krakowskim Rynku, pomimo nieprzyjaznej pogody, sączył się na nas z Nieba drobny kapuśniaczek. Następnie udaliśmy się na Wawel, aby zobaczyć na żywo dzieje Polski. Forma opowiadania jaką przyjęła Pani przewodnik była dla wszystkich bardzo interesująca, szczególnie gdy z takim zapałem i pasją opowiadała nam Pani o naszych władcach oraz innych naszych wielkich rodakach, których groby znajdują się w Katedrze Wawelskiej. Muszę przyznać, że nasza młodzież z zaciekawieniem i uwagą słuchała Pani opowiadania o historii naszych dziejów. Forma przekazu poprzez system słuchawkowy tour guide to strzał w dziesiątkę. Wejście na wieżę w celu dotknięcia Dzwonu Zygmunta to dla wielu naszych uczniów, którzy byli w Krakowie po raz pierwszy, niezwykłe przeżycie. Dlatego też będę polecał innym zainteresowanym Pani żywą lekcję opowiadającą o zabytkach Krakowa a jednocześnie Dziejach Polski.

Z poważaniem
Henryk Gut
Liceum Klasyczne
Im. Papieża Jana Pawła II
W Ostrołęce

 

23.11.2017 Już po raz drugi z Kadrą i Uczniami z Ekonomika z Opola

23 listopada 2017r. miałam ogromną przyjemność już po raz drugi zwiedzać Kraków z Panią Anetą Dziedzic–Lis. Po pierwsze kontakt z Panią Anetą jest szybki i profesjonalny. Chętnie odpowiada na wszelkie pytania i pomaga tak zorganizować wycieczkę, by spełnić oczekiwania zwiedzających, a nie realizować utarty schemat. Pani Przewodnik jest nie tylko kompetentna, punktualna i profesjonalna, ale przede wszystkim opowiada niezwykle interesująco o przeszłości i teraźniejszości Krakowa. Dzięki Pani Anecie Kraków odkrył przed nami swoje tajemnicze i niesamowite oblicze. Kazimierz, Wawel, Stare Miasto w opowieściach Pani Przewodnik stawały się miejscami tętniącymi życiem. Ze względu na odpowiednio dobrany względem osiemnastoletnich słuchaczy język, słuchanie historii stało się dla nas nie tyle obowiązkiem, co zaskakującą przyjemnością. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniałą wycieczkę po Krakowie, za dzielenie się swoją wiedzą w sposób profesjonalny, ciekawy a zarazem przystępny dla nas, za miłą atmosferę i uroczy uśmiech.

Do zobaczenia za rok Edyta Kościelak z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu

 

09.11.2017 Jesień, zimno, ale spacerujemy i podziwiamy miasto

Na Rynku w Krakowie

Pani Aneto,
bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną podróż po Krakowie. Jesteśmy pod wrażeniem Pani znakomitych opowieści o Krakowie, jego zabytkach oraz ludziach, którzy tworzyli ten niesamowity klimat tego niezwykłego miasta. Potrafiła Pani zaciekawić nas swoimi opowieściami w takim stopniu, że chcielibyśmy ponownie powrócić do tego królewskiego miasta, i usłyszeć jeszcze więcej ciekawych historii, które powodują, że coś przyciąga nas jak magnes do Krakowa. Serdecznie dziękujemy Pani Aneto i życzymy, aby Pani znajomość Krakowa i jego historii mogła być przekazana jak największej liczbie naszych Rodaków i gości z zagranicy.

Bogdan Skotnicki, Krosno

 
Zwiedzanie Teatru Słowackiego

18.10.2017 Po raz drugi gościłam szkołę ze Smęgorzowa

Spacerowaliśmy 5 godzin po Krakowie Szlakiem historii i kultury polskiej. Na końcu zwiedzania Uczniowie oraz Nauczyciele mieli przyjemność zwiedzić Teatr Juliusza Słowackiego od kulis :)

 

01.10.2017 Biuro Podróży Szarpie Travel. Tym razem spacer z Właścicielami i Pracownikami

Pani Aneto,
w imieniu pracowników Biura Podróży Szarpie Travel bardzo serdecznie dziękujemy za pokazania nam Krakowa w taki sposób, że czujemy iż to dopiero początek naszej przygody. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem poznawania Krakowa w towarzystwie takiego Przewodnika. Doceniamy pełen profesjonalizm, wielką wiedzę, erudycję, poczucie humoru i rewelacyjny kontakt – to wszystko sprawiło, że czuliśmy się z Panią tak, jak życzylibyśmy każdemu turyście odwiedzającemu to niezwykłe miasto. Nawet słońce sprzyjało nam w tym jesiennym dniu. Każdej grupie szkolnej, firmowej, znajomym z branży turystycznej z całym przekonaniem rekomendujemy Pani usługi! Życzymy niesłabnącej pasji i jak najwięcej sygnałów zwrotnych, bo to co Pani robi i w jaki sposób to wykonuje zasługuje na najwyższe uznanie!

Ewa Iwaniak wraz z całym zespołem

 

17.09.2017 Deszcz lał się strugami a Kazimierz Gości oczarował

Dzień dobry
Jest mi niezmiernie miło podziękować Pani, w imieniu swoim i moich pracowników, za tak wspaniałe spotkanie. Pani kunszt przewodnicki przebił niedogodności pogodowe. Po prostu oczarowała nas Pani swoja wiedzą, pasją i kulturą słowa. Potraktowanie nas jak swoich oczekiwanych gości dopełniło radości spędzonego z Panią czasu. Na pewno kontakt do Pani zachowamy i będziemy polecać znajomym.

DZIĘKUJEMY
Teresa Put

 

31.05 i 2.06.2017 Dwa dni spacerowaliśmy z gimnazjalistami z Bydgoszczy

Gimnazjaliści pod Wawelem

Z racji wykonywanego zawodu normą są dla mnie wiosenne wycieczki szkolne i zwiedzanie przy tej okazji miast w towarzystwie licencjonowanych przewodników. W moim osobistym rankingu ulubionych informatorów Pani Aneta zajmuje miejsce szczególne. To wyjątkowo ciepła, cierpliwa i pogodna osoba, która ujęła nas jeszcze dodatkowo swoją rozległą wiedzą i profesjonalizmem. Pani Anety słucha się z ogromną przyjemnością, bo opowiada o swoim mieście z pasją i niezwykle ciekawie. Polecamy usługi przewodnickie Pani Anety Dziedzic-Lis każdej grupie wiekowej!

Pozdrawiam serdecznie☺
Małgorzata Kowalczyk

 

20-21.05.2017 Super weekend z pracownikami Wodociągów w Głuchołazach

Dzień dobry Pani Aneto,
Serdecznie dziękuję za wspaniałe oprowadzenie nas po Krakowie. Tematem dzisiejszego dnia w pracy jest Pani, Pani profesjonalizm, sposób przekazania ciekawych, pięknych historii o Krakowie. Wielu z nas odwiedziło już Kraków, ale dzięki Pani obecności i przekazanych w sposób niezwykle interesujący informacji już na zawsze zostaną przez nas zapamiętane. Oczywiście serdecznie pozdrawia Panią Pan Grzegorz (wszystko „ponoć” wiedział o Krakowie), ale dzięki Pani stał się dla niego piękniejszy i tak naprawdę zagadkowy 😊. Gdyby był dzisiaj konkurs na największą ilość odwiedzin Pani profilu na stronach internetowych na pewniaka twierdzę, że wygrywa Pani 😊 tak zainspirowała Pani całą grupę.

Serdecznie Panią pozdrawiamy
w imieniu grupy z Głuchołaz
Jolanta Gołas

 

06.05.2017 Przedszkolaki z Czeskich Oldrzychowic zwiedzają Kraków

Spotkanie z przedszkolakami

Jak przygoda w Krakowie, to tylko z Anetką!
Uroki Krakowa można zwiedzać na wiele sposobów. Nasz wybór należał do najlepszej opcji. Jako organizatorka wycieczki edukacyjnej przedszkola POGODA z Oldrzychowic / Czechy /, skontaktowałam się z Panią przewodnik Anetą Dziedzic-Lis i nie żałuję. Nasza najlepsza pani przewodnik swoją ogromną znajomość dziejów Krakowa i wielką wiedzę o historii Polski przekazywała nam z dużą energią i stale na uśmiechu. Potrafiła informacje z dawnych lat, smutne i wręcz tragiczne, podać tak rodzicom, że byli pełni podziwu, że i tak można przekazywać wątki historyczne. Przedszkolaki w trakcie zwiedzania zaliczyli 8 km i w pamięci zachowali dużo wiadomości, które wesoła pani Aneta im przekazywała w bardzo przystępny sposób, np. o małym Janku dowiedzieli się, Makieta Starego Krakoważe dla niego największym skarbem była kartka papieru, którą pomalował zawsze z obu stron. Gdzie nasza grupa stała? Przed domem światowej sławy malarza Jana Matejki. Uroczy Kraków ponownie nas zachwycił i znów tu powrócimy. Kto jako pierwszy dowie się o terminie naszej wycieczki? Oczywiście pani Aneta Dziedzic-Lis, ponieważ ta sympatyczna, mądra pani przewodnik zdobyła nasze serca i tylko z nią pospacerujemy w przyszłości dalszymi uliczkami pięknego Krakowa, by poszerzyć swoje wiadomości o stolicy naszych przodków.

Janina Opluštilová - kierowniczka przedszkola POGODA w Oldrzychowicach - Czechy.

 

20.02.2017

Zwiedzanie Podziemia Rynku w Krakowie
Zwiedzanie Muzeum Podziemia Rynkowe Kraków


 
Droga Pani Aneto,
zacznę od słów 10 letniego Wojtka, który po zakończonym zwiedzaniu, krzyknął z entuzjazmem do telefonu: "zwiedzanie Krakowa było nieziemskie!" Byłem szczerze poruszony, ale ani trochę nie dziwiłem się takiej reakcji. To tylko potwierdzenie, że wykonuje Pani swoją pracę z ogromną pasją. Zachęcony zdaniem Wojtka zapytałem pozostałych uczestników wyjazdu jak przeżyli czas zwiedzenia. Każdy żałował, że nie mieliśmy możliwości zwiedzać dłużej, "bo pani Aneta, ciekawie opowiadała", "była bardzo miła i też zabawna". Dzieciaki i młodzież są bardzo szczere, więc mam nadzieję, że takie i podobne rekomendacje będą dla Pani powodem do szczęścia. Widać, że podczas oprowadzania nie wykonuje Pani swojej pracy, tylko spełnia swoje powołanie. Myślę, że jednak największą nobilitacją będzie dla Pani chęć dzieci i młodzieży do kolejnego odwiedzenia Krakowa, ale tylko pod warunkiem, że po raz kolejny będzie ich Pani oprowadzać. Ze swojej strony raz jeszcze dziękuje, bo znaleźć takiego przewodnika to jak znaleźć skarb.

Pozdrawiam serdecznie, ks. Krzysztof

 

20.02.2017

Kraków zwiedzanie Wawel

Kraków to przepiękne miasto, które potrafi zauroczyć niemal każdego. Jeszcze wspanialszym staje się, gdy można je odkrywać i poznawać z pomocą kogoś, kto kocha Kraków i pełen pasji o nim opowiada. Jedną z takich osób jest Pani Aneta, która potrafi zauroczyć tym cudownym Grodem każdego - od młodzieńca, po staruszka. Z ogromnej wiedzy i "przewodnickiego kunsztu" Pani Anety skorzystaliśmy po raz pierwszy i się nie zawiedliśmy. Było tak profesjonalnie, ciekawie i rzeczowo, że dodać możemy tylko jedno: ...i na pewno nie ostatni! Dziękujemy za pokazanie nam zabytków i atrakcji Krakowa. Dziękujemy za zdradzenie kilku jego tajemnic oraz oprowadzenie nas po pięknych jego uliczkach - także po Brackiej, na której tym razem nie padał deszcz 😉 Pozdrawiamy i do zobaczenia ponownie!

ks. dr Łukasz Langenfeld, Lubań

 

15.02.2017

Pani Anetko,
Dziękujemy bardzo za wspaniałe oprowadzenie nas po Krakowie, czuliśmy się z Panią jakbyśmy się znali od lat. Usłyszeliśmy wiele ciekawych opowieści na temat tego pięknego miasta. Trudno jest wybrać z tego wszystkiego co najbardziej nam się podobało, zdania są podzielone, jednym najbardziej przypadła do gustu Katedra Wawelska, drugim Muzeum pod Sukiennicami (fantastyczne) innym zaś Kościół Mariacki. Jeszcze raz dziękujemy Pani za profesjonalizm i zaangażowanie. Gdy wrócimy do Krakowa a na pewno tak będzie, ponieważ jest w tym mieście jeszcze wiele do zobaczenia, to na “stówę” zgłosimy się do Pani, Pani Anetko.

Pozdrawiamy serdecznie,
Ewa, Iwona, Artur, Adam i Mateusz
Ps. Zapraszamy do Warszawy

 

14.02.2017 SMS od Pani Barbary Tomanek, którą wraz z Jej Gośćmi z Londynu oprowadzałam po Krakowie:

Bardzo dziękujemy za wspaniałe opowieści krakowskie i pięknie, ciekawie zrelacjonowaną historię - nie nudno lecz niezwykle interesująco. Dziewczyny są mega zadowolone i będziemy Panią polecać dalej. Jeszcze raz dzięki.

Basia, Magda, Anastazja i Angelika

 

09.02.2017

Szanowna Pani Aneto!
Po zakończeniu naszego pobytu w Polsce chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani za wspaniałą wycieczkę, ktora mielismy razem z małżonką w Krakowie. Za pomocą najciekawszej informacji, otrzymaną bezpośrednio od Pani, dostaliśmy głębokie wrażenie pełnego uczucia wracania w czasy średniowiecza. Przepiękne opowiadanie Pani miało efekt maszyny czasu.W ciągu trzech godzin zostaliśmy zachwyceni nie tylko historią Krakowa oraz niezapomnianą erudycją Pani. Jesteśmy pewni, że nikt nie zrobi błędu jeśli swoje pierwsze i inne spotkania z Krakowem spędzi razem z Panią Anetą Dziedzic-Lis! Raz jeszcze dziękujemy serdecznie.
Pozdrawiamy!

Marina i Grzegorz Radkowscy

 

19.12.2016

W grudniu 2016 roku odwiedziła mnie moja siostra z siostrzenicą, które na stałe mieszkają w Chicago. Dla siostry była to pierwsza wizyta w Polsce po 30 latach, natomiast siostrzenica nigdy wcześniej w Polsce nie była. Skontaktowałam się z przewodnikiem po Krakowie i ustaliłyśmy, że 19 grudnia przyjedziemy do Krakowa, a Pani Aneta pokaże nam miasto. To był piękny spacer po Krakowie, z historią Polski, historią Krakowa. Odwiedziłyśmy najważniejsze dla każdego Polaka miejsca w Krakowie: Wzgórze Wawelskie, koronacyjną katedrę polskich królów, Dzwon Zygmunta, grobowce królewskie, grób Pary Prezydenckiej i Marszałka Józefa Piłsudskiego, Okno Papieskie, Uniwersytet Jagielloński, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza… Siostrzenica była zachwycona tak bogatą historią naszego kraju. Serdecznie dziękujemy Pani Anecie Dziedzic-Lis za ten wspaniały spacer.

Jolanta Duś z Rodziną z Chicago

 

08.12.2016

Dane kontaktowe do przewodnika po Krakowie - Pani Anety - znalazłem na stronie www.krakow-przewodnicy.pl. Zadzwoniłem, ustaliliśmy szczegóły i umówiliśmy się na zwiedzanie Krakowa. Wraz ze mną były jeszcze dwie moje znajome, więc spacer przebiegał w bardzo wesołej i nieco prywatnej atmosferze. Pani Aneta potrafi skrócić dystans pomiędzy sobą a swoimi gośćmi i po 15 minutach czuliśmy się jak na spacerze z dobrą znajomą. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy, w opowieściach naszego przewodnika fakty historyczne przeplatały się humorystycznymi opowiadaniami związanymi z Krakowem. Nasze zwiedzanie Krakowa nie odbyło się tą jedną najsłynniejszą trasą turystyczną Krakowa, czyli Drogą Królewską, zaglądaliśmy po drodze w różne mniej uczęszczane zakamarki miasta. A ponieważ był to spacer popołudniowy, a w grudniu po godzinie 16:00 jest już ciemno, to również miało swój urok. Pięknie podświetlone zabytki Krakowa zupełnie inaczej prezentują się po zmroku. Polecam Panią Anetę jako wyśmienitego przewodnika po Krakowie.

Paweł Derkacz

 

02.12.2016

Naprawdę przyjemne zwiedzanie Krakowa? Najlepszy przewodnik po Krakowie? Krakowskie zabytki podane w ciekawej, interesującej a zarazem zabawnej formie? Tak, ale pod warunkiem, że zwiedzanie Krakowa odbywa się z Panią Anetą Dziedzic-Lis :) Przyjechaliśmy na weekend do Krakowa w trzy pary. Już podczas rozmowy telefonicznej, etapu planowania Pani Przewodnik okazała się bardzo pomocną: doradziła nam noclegi, przysłała rozpiskę tramwajów i podpowiedziała którym gdzie dojedziemy, poleciła nam restauracje i kluby na wieczór, zarezerwowała nam super grę w Escape Room… No a poza wszystkim Pani Aneta jest super ciepłą, zabawną, uśmiechniętą osobą z ogromną wiedzą o Krakowie. Po zwiedzaniu Krakowa wszyscy stwierdziliśmy, że gdyby tacy nauczyciele uczyli w szkole historii, tę historię dałoby się nawet lubić! Więc wielkie “dziękujemy” od wszystkich Pani Aneto! To był super weekend w Krakowie.

Izabela Płatek, Grzegorz Maćkowski i reszta towarzystwa

 

29.11.2016

Szczęść Boże Pani Aneto, chciałabym serdecznie podziękować za przewodnictwo po Krakowie moich podopiecznych - uczniów klasy maturalnej diecezji ełckiej. Uczniowie wrócili z wycieczki do Krakowa bardzo zadowoleni, program zwiedzania został zrealizowany w 100% za co serdecznie dziękuję. Na pewno jeszcze nieraz skorzystamy z Pani pomocy, wiedzy i pasji, jako przewodnika po Krakowie.

Z Panem Bogiem, s. Halina

 

18.11.2016

Pani Aneto serdecznie dziękuję za wspólne zwiedzanie Krakowa. Wszystko co Pani opowiadała było niezmiernie ciekawe i zajmujące. Dzięki Pani opowieściom pewne fakty historyczne sobie odświeżyłam, o niektórych dowiedziałam się od Pani. Bardzo pozytywne w zwiedzaniu Krakowa z Panią w roli przewodnika po Krakowie, było to, że nie skupia się Pani tylko i wyłącznie na sztywnych datach i nazwiskach, że stara się Pani w swych opowieściach przekazać ducha tego pięknego królewskiego miasta, jednym słowem ani Pani nie zanudza ani nie przynudza swoich gości ;) Wręcz przeciwnie. Zwiedzanie Krakowa z Panią sprawiło mi prawdziwą przyjemność. Do zobaczenia zatem podczas mojej kolejnej wizyty w mieście.

Romana Sawicka-Górynowicz

 

11.11.2016

Długi listopadowy weekend wraz z żoną i dwiema córkami spędziliśmy w Krakowie. Umówiliśmy się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem po Krakowie - Panią Anetą. Spacer rozpoczęliśmy pod Starą Synagogą, by po wysłuchaniu opowieści o krakowskich Żydach przejechać melexem na Rynek Główny. Tam natrafiliśmy na paradę z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, pospacerowaliśmy chwilę po Rynku, by zakończyć nasze zwiedzanie gorącą herbatą w ogródku kawiarnianym. To było naprawdę miłe przedpołudnie spędzone w towarzystwie doskonałego przewodnika po Krakowie - Pani Anety Dziedzic-Lis.

Tomasz Sablewicz

 

06.11.2016

Chciałbym serdecznie podziękować przewodnikowi po Krakowie, Pani Anecie Dziedzic-Lis za oprowadzenie naszej 45-osobowej grupy po Krakowie. Wszyscy uczestnicy zgodnie orzekli, że taki przewodnik to skarb, że zwiedzanie Krakowa z Panią było prawdziwą przyjemnością. Nikt nie myślał po drodze, że jest zimno, czy że napiłby się kawy, wszyscy skupiali się koło naszej Pani Przewodnik, aby nie uronić z jej opowieści ani jednego słowa. Trochę żałowaliśmy, że nie zdecydowaliśmy się na wypożyczenie zestawów słuchawkowych na czas zwiedzania, ponieważ z słuchawkami na pewno wszyscy doskonale by wszystko słyszeli, mimo że było nas 45 osób. Jeszcze raz dziękujemy i będziemy Panią polecać jako najlepszego przewodnika po Krakowie.

Ryszard Maciulewicz

 

05.11.2016

Weekend 5-6 grudnia wraz z mężem i 11-letnim synem spędziliśmy w Krakowie. W sobotę późnym popołudniem umówilismy się na krótkie 2-godzinne zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem po Krakowie - Panią Anetą Dziedzic-Lis. To był tzw. “Kraków w pigułce” zaserwowany przez Panią Przewodnik w taki sposób, że skorzystał na tym krótkim zwiedzaniu zarówno nasz syn jaki i my. Zdążyliśmy wejść do kościoła mariackiego, pospacerowaliśmy po Rynku Głównym, Pani Przewodnik sypała opowieściami, anegdotkami, dykteryjkami krakowskimi jak z rękawa :), zajrzeliśmy na dzielnicę uniwersytecką, by na koniec przejść pod kościół franciszkanów, Okno Papieskie oraz zobaczyć witraże Wyspiańskiego na Placu Wszystkich Świętych. Polecam Panią Anetę jako wyśmienitego przewodnika po Krakowie, którego słucha się z prawdziwą przyjemnością.

Do zobaczenia, Arleta Ledźwoń

 

27.10.2016

Serdeczne podziękowania dla najlepszego przewodnika po Krakowie - Pani Anety Dziedzic-Lis za oprowadzenie po Kazimierzu naszych uczniów z Gimnazjum w Chrobocicach. Pani Anecie udało się zainteresować gimnazjalistów, co już jest niemałym wyczynem ;) Wysłuchaliśmy wielu ciekawych historii, opowieści, by zakończyć nasz spacer w miejscu które ucieszyło wszystkich uczestników - przy food trackach, gdzie skosztowaliśmy typowo krakowskich, kazimierskich i europejskich specjałów.

Pozdrawiam, Zdzisław Sychowiec

 

20.10.2016

20 października klasa, której jestem wychowawcą wracała z zielonej szkoły w Mursasichle. W drodze powrotnej postanowiliśmy zwiedzić Kraków z przewodnikiem, którym była Pani Aneta Dziedzic-Lis. Pani Aneta czekała na nas na parkingu i kiedy tylko dojechaliśmy na miejsce przejęła opiekę nad grupą. Po przywitaniu wytłumaczyła dzieciom ile potrwa zwiedzanie, co zobaczymy po drodze i obiecała, że dołoży wszelkich starań, aby to była dla nich niezapomniana wycieczka :) Mogę stwierdzić, że ze wszystkich tych obietnic Pani Aneta wywiązała się wzorowo: jej opowieści były dostosowane do wieku dzieci (kl.4-5), Pani Przewodnik potrafi przykuć ich uwagę, nie mówi “na jednej linii melodycznej”, widać że praca przewodnika sprawia Pani Anecie prawdziwą przyjemność, i że się w niej realizuje. Dzieci, jak nigdy, zadawały dużo pytań, pani Aneta albo odpowiadała na nie wprost, albo naprowadzała dzieci na odpowiedź, tak by same ją znalazły. Trzy godziny zwiedzania zleciały nawet nie wiem kiedy i po wszystkim żałowałyśmy z koleżankami nauczycielkami, że nie umówiłyśmy się na dłuższy spacer, ponieważ dzieciaki na pewno by na tym skorzystały. No cóż - następnym razem.

Chrzanowska Dagmara

 

15.10.2016

15 października 2016 roku odbyła się nasza wycieczka do Krakowa. Grupa była duża - 57 osób. Zdecydowaliśmy się skorzystać z zestawów słuchawkowych podczas zwiedzania i to była dobra decyzja. Pogoda nie bardzo nam dopisała, siąpił deszcz, ale mimo rozłożonych parasoli i kapturów na głowach wszyscy słyszeli o czym opowiada przewodnik. A przewodnik czyli Pani Aneta, opowiadała bardzo ciekawie o Krakowie, o historii Polski, o prywatnych sprawach królów, o zabytkach. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować Pani Anecie, że tak ładnie zajęła się naszą grupą, za jej uśmiech przez cały czas zwiedzania i za taką ilość wiedzy jaką Pani Aneta posiada.

Tomasz Wiercikowski Lublin

 

13-14.10.2016

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Nauczyciele, Dyrekcja oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Bardziejowicach wybrali się na 3-dniową wycieczkę do Krakowa. Dwa z tych trzech dni spędziliśmy z najlepszym przewodnikiem po Krakowie czyli z Panią Anetą Dziedzic-Lis. Pierwszego dnia spacerowaliśmy po Kazimierzu żydowskim i katolickim. Pani Aneta przekazała nam zarówno fakty związane z historią Żydów w Krakowie jak też opowiedziała o życiu współczesnym tej społeczności. Natomiast drugi dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Starego Miasta: było Wzgórze Wawelskie, bazylika Mariacka, średniowieczne mury obronne Krakowa, teatr Słowackiego, Sukiennice, dzielnica Uniwersytetu Jagiellońskiego i wszystkie te miejsca okraszone pysznymi opowieściami naszej Pani Przewodnik. Spacer z takim przewodnikiem po Krakowie to była prawdziwa intelektualna uczta. Serdecznie dziękujemy pani Aneto za spacer, opiekę, humor, sympatię i cierpliwość do niezdyscyplinowanych turystów.

Elżbieta Polak SP Bardziejowice

 

08.10.2016

Pani Aneta to super przewodnik! Wszystko pomogła nam zorganizować, kiedy wybierałyśmy się na zwiedzanie Krakowa. Zarezerwowała nam zwiedzanie Komnat Reprezentacyjnych na Zamku Wawelskim, pyszny i niedrogi obiad w restauracji, no i oczywiście pięknie oprowadziła nas po Krakowie. Każdemu możemy polecić przewodnika po Krakowie - Panią Anetę Dziedzic-Lis.

Elżbieta Stańko Koło Gospodyń Wiejskich

 

05.10.2016

5 października odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa uczniów naszej niewielkiej szkoły podstawowej, klas 3, 4, 5. Po Krakowie oprowadziła nas Pani Aneta - przewodnik po Krakowie. My, czyli nauczyciele, Rodzice, oraz oczywiście dzieci, wszyscy byli pod wielkim wrażeniem Pani Anety. Miła, uśmiechnięta, sympatyczna, zadawała dzieciom pytania, odpowiadała na pytania dzieci, przekazała w bardzo przystępny sposób mnóstwo informacji, nie zamęczała dzieci niepotrzebnymi szczegółami czy datami, dzieci słuchały Pani Anety z niekłamanym zainteresowaniem. Bardzo polecamy Panią Anetkę jako przewodnika po Krakowie dla grup szkolnych,a sami z pewnością jeszcze skorzystamy z Jej usług przewodnickich.

Tatarska Agnieszka SP Wilkomyje

 

26.09.2016

Jestem uczniem klasy maturalnej z Liceum Ogólnokształcącego z Częstochowy i jako przewodniczący naszej klasy zająłem się organizacją wycieczki do Krakowa. Wycieczka ta miała być naszym ostatnim wyjazdem klasowym oraz powtórką przed maturą - głównie stąd wybór padł na Kraków. Naszej Pani Polonistce zależało zwłaszcza na powtórce z Młodej Polski :) Wycieczka odbyła się w poniedziałek 26.09 i była wcześniej omówiona i skonsultowana z przewodnikiem po Krakowie Panią Anetą Dziedzic-Lis. Mimo nieznacznego opóźnienia z jakim dojechaliśmy do Krakowa udało się zrealizować cały program zwiedzania. Na większości naszej klasy największe wrażenie zrobił kościół franciszkanów i piękne witraże Stanisława Wyspiańskiego. Natomiast sama Pani Przewodnik spisała się na medal. W drodze powrotnej wszyscy jednogłośnie stwierdzili w autokarze, że pierwszy raz słuchali z prawdziwym zainteresowaniem przewodnika i nie patrzyli na zegarek ile czasu zostało do końca zwiedzania ;) Dziękujemy Pani Aneto za oprowadzenie nas po Krakowie.

Mateusz Szmajda

 

17.09.2016

Panią Anetę Dziedzic-Lis miałem przyjemność poznać tylko telefonicznie, ponieważ nigdy osobiście się nie spotkaliśmy. Niemniej jednak dziękuję bardzo za zorganizowanie zwiedzania po Krakowie dla mojej ogromnej grupy (dwa autokary) i zapewnienie opieki dwóch wspaniałych, kompetentnych przewodników - Pani Oli oraz Pana Wojtka. Współpracę z Panią oceniam na 5 z plusem. Do usłyszenia lub, być może, do zobaczenia.

Wojtek Madej Biuro Podróży MadejTravel

 

16.09.2016

Przyjechaliśmy do Krakowa niewielką, bo 6-osobową grupą przyjaciół.Umawiając się z przewodnikiem po Krakowie - Panią Anetą na wspólne zwiedzanie Krakowa zdecydowaliśmy się na program Esencja Krakowa. Czyli umówiliśmy się na spędzenie całego dnia na spacerze po mieście z Panią Anetą. Czego to my nie doświadczyliśmy podczas tego spaceru?! Odwiedziliśmy Muzeum Emalia Oskara Schindlera, Starą Synagogę na Kazimierzu, zajrzeliśmy na stary XVI-wieczny żydowski kirkut, wysłuchaliśmy opowieści o wielkich polskich twórcach w Panteonie Narodowym Na Skałce, odwiedziliśmy katedrę koronacyjną królów polskich na Wawelu (chociaż już tylko czworo z nas wspięło się na Wieżę Zygmuntowską), pospacerowaliśmy Drogą Królewską do Rynku Głównego, by zakończyć zwiedzanie Krakowa wystawą Podziemia Rynkowe. Dziękujemy stokrotnie najlepszemu przewodnikowi po Krakowie - Pani Anecie - za wspaniały dzień.

Przyjaciele z Sandomierza

 

15.09.2016

Tuż po rozpoczęciu nowego roku szkolnego wybrałyśmy się z klasami 5 i 6 z naszej szkoły na wycieczkę do Krakowa. Pomysł był prosty - wycieczka we wrześniu pozwoli nam uniknąć natłoku turystów w wiosennym szczycie sezonu turystycznego. Po Krakowie oprowadzała nas Pani Przewodnik Aneta Dziedzic-Lis i muszę powiedzieć, że my - nauczycielki byłyśmy zachwycone podejściem do dzieci Pani Anety oraz jej wiedzą i umiejętnością jej przekazania. Pani Aneta ma świetny kontakt z 11-12-latkami, potrafi zainteresować uczniów tematem, a historię Polski i Krakowa podaje w sposób adekwatny do wieku uczestników spaceru. Z pewnością jeszcze nie raz skorzystamy z usługi przewodnickiej po Krakowie Pani Przewodnik Anety Dziedzic-Lis.

Nauczycielki SP w Dąbrowie

 

11.09.2016

Przeczytałam na stronie www.krakow-przewodnicy.pl, że aby zorganizować pobyt, zwiedzanie Krakowa, atrakcje w Krakowie, najlepiej zasięgnąć informacji u źródła, czyli u przewodnika po Krakowie. Moi teście obchodzili akurat 35 rocznicę ślubu, więc uradziliśmy z rodziną, że zafundujemy Rodzicom weekend w Krakowie. Przejrzałam oferty przewodników w internecie i zdecydowałam się zadzwonić do Pani Anety Dziedzic-Lis, która na swojej stronie obiecywała pomoc w organizacji takiego wyjazdu. Pani Aneto - nie pomyliłam się! Uzyskałam pomoc w znalezieniu noclegu, podpowiedź gdzie w Krakowie można smacznie zjeść, które wystawy warto zwiedzić, co zobaczyć. Teście wrócili do domu zachwyceni tak Krakowem jak przewodnikiem po Krakowie :) Pani Aneta odebrała Rodziców z hotelu, wspólnie pojechali tramwajem do Muzeum Oskara Schindlera, a następnie zwiedzili krakowski Kazimierz. Rodzice stwierdzili, że 4 godziny spędzone z TAKIM przewodnikiem po Krakowie to była potężna dawka wiedzy, historii i ciekawostek. Dziękuję Pani. Pomysł w wysłaniem Rodziców w dniu Ich święta do Krakowa był strzałem w dziesiątkę.

Edyta Drobiec

 

10.09.2016

Szanowna Pani Aneto!
Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji rocznicy ślubu moich Rodziców. Pięknie oprowadziła nas Pani po magicznym Krakowie, wysłuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem opowieści historycznych i tych z nutką anegdot. Rodzice byli zachwyceni niespodzianką w postaci kolacji koncertu w restauracji Ariel na Kazimierzu. Pani pomoc była nieoceniona. Jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim oraz Rodziców.

Z poważaniem, Sebastian Gładysz

 

03.09.2016

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Zwiedzanie Krakowa z tak miłą i kompetentną przewodniczką było wielką przyjemnością. Dzięki Pani wiedzy poszerzyliśmy nasze horyzonty, a przy tym mamy ochotę na więcej! Jestem przekonana, że po raz kolejny zagościmy w Krakowie i umówimy się z Panią na wycieczkę po pięknej historii tego miasta! :-)
Do zobaczenia!

Renata Korbanek

 

17-18.09.2016

Wycieczka do Krakowa pracowników Urzędu Miasta Zgorzelec już od pierwszych chwil nie zapowiadała się dobrze. Wyjechaliśmy w deszczu, po drodze ogromny korek na autostradzie i perspektywa burzy w Krakowie. Wysiedliśmy więc z autobusu spóźnieni i w deszczowym nastroju. A tu niespodzianka, czeka na nas pogoda w postaci Pani Anety - uśmiech, pozytywne nastawienie zupełnie zmieniło nasze humory. Zwiedzaliśmy Kraków w deszczu, ale nikt nawet tego nie zauważał. Słuchaliśmy z zaciekawieniem historii opowiadanych przez przewodniczkę. Mnóstwo ciekawostek, opowieści o znanych ludziach z zupełnie innej strony niż podają to podręczniki do historii. Pani Aneta stworzyła klimat naszego pobytu, bardzo naturalna i pogodna osoba, która buduje pozytywny nastrój w grupie, wszyscy dobrze czuliśmy się w jej towarzystwie. Stanowi ona niezwykłe połączenie ogromnej wiedzy historycznej oraz uroku osobistego. Wszystko w naturalny i przystępny sposób, punkt po punkcie.

Agnieszka Kołodziejczyk - kadry Urzędu Miasta Zgorzelec

 

06.2016 i 09.2016 Czerwiec oraz sierpień 2016 Z Panią Justyną Nowak, wychowawcą kl. 2e z gimnazjum w Komornikach, miałam przyjemność spotkać się dwukrotnie: pierwszy raz w czerwcu, gdy Podopiecznych Pani Justyny oprowadzałam po krakowskim Kazimierzu, natomiast w sierpniu Pani Justyna przyjechała do Krakowa z Mamą oraz Bratem

Zwiedzanie Krakowa meleksemW czerwcu 2016r. byłam z klasą 2 gimnazjum na wycieczce w Krakowie. Prawie każdy z uczniów już wcześniej był w tym pięknym mieście, tym trudniej było stworzyć program dla grupy. Oczywiście oprócz atrakcji miłych uczniom dla mnie istotne jest zabrać ich w miejsca ważne i wartościowe historycznie oraz edukacyjnie, tak by pojawił się niedosyt i chęć powrotu do nich. Nie da się ukryć, że kluczową rolę odgrywa tu przewodnik po Krakowie. Po moich tęgich poszukiwaniach my mieliśmy przyjemność zobaczyć Kazimierz z Panią Anetą. I nie da się ukryć, że młodzież jest najbardziej krytyczna w swoich ocenach. Surowe jury, ale potrafią docenić nas dorosłych. Najwyższą z ocen jest wzbudzona w młodych ludziach ciekawość, refleksja i chęć dalszej dyskusji. Muzeum Oskara SchindleraMoja klasa w pierwszy dzień wyjazdu właśnie taki zastrzyk dostała od Przewodnika z pasją!!! Sposób komunikowania się Pani Anety z uczniami, ciekawostki historyczne, wiedza i zaangażowanie były ucztą dla wszystkich. A ja będąc w sierpniu ponownie w Krakowie z mamą i bratem już wiedziałam do kogo się zwrócić, by Kraków nas kolejny raz zauroczył. Tym razem w Muzeum Schindlera oraz podczas meleksowej wycieczki po dawnej stolicy. Jeszcze raz dziękuję za kawałki historii w super wydaniu :).

Justyna Nowak
wychowawca klasy 2e Gimnazjum w Komornikach i mieszkanka Poznania :)

 

12.10.2015 Poniedziałek 12 października zdecydowanie nie rozpieszczał nas pogodą… Deszcz lał się strumieniami z nieba przez cały dzień. Mimo to udało nam się z uczniami z Wolicy pospacerować po Krakowie

Kraków - Barbakan zwiedzanie

Jak co roku razem z młodzieżą gimnazjalną z Wolicy (gmina Chęciny, woj. świętokrzyskie) zwiedzaliśmy Kraków. I po raz trzeci skorzystaliśmy z fachowej pomocy p. Anety Dziedzic-Lis. W tej chwili nie wyobrażam sobie, abym mógł przywieźć młodzież do Królewskiego Grodu i nie powierzyć ich pani Anecie. W ciekawy i interesujący sposób bez "przynudzania" pani przewodnik potrafi oczarować uczniów. W bardzo przystępny sposób przekazać najciekawsze informacje dotyczące Krakowa, miejsc i osób, które tworzyły niepowtarzalny klimat tego miasta. Zreszą, nie dziwię się uczniom, ale i ja i inni opiekunowie jestesmy pod dużym wrażeniem wiedzy i osobowosci pani Anety. Jak wspomniałem po raz trzeci zwiedzałem miasto i za każdym razem słyszę inne historie, inne anegdoty i dykteryjki, świadczy to o tym, że pani Aneta nie osiadła na przysłowiowych laurach, ale cały czas poszerza swój warsztat pracy. Pani Aneto dziękuję i cóż... do zobaczenia za rok (a może szybciej).

Tomasz Żelichowski nauczyciel ZSO Wolica

 

25.09.2015 Niełatwy orzech do zgryzienia, bo i temat nie jest prosty… II wojna światowa, Polacy, Niemcy, Żydzi i jedno miasto Kraków… Jak opowiedzieć o tym młodzieży gimnazjalnej, by nie generalizować, by 70 lat po wojnie nie budować uprzedzeń, a opowiedzieć o Ludziach…?

Już trzykrotnie korzystałam z pomocy pani Anety Dziedzic-Lis jako przewodnika po wystawie w „Fabryce Schindlera”. Młodzież gimnazjum jest zapewne odbiorcą niełatwym, a wręcz trudnym, nastawionym na natłok bodźców zewnętrznych, zniechęconym już samą perspektywą zwiedzania, które nastolatkom kojarzy się zwykle z nudą. A jednak tym razem było inaczej i to dzięki osobie pani Anety. Ogromna pasja, niespotykana umiejętność do przekazania tego, co trudne i bolesne, bo muszę wspomnieć, że jedną z grup stanowiła młodzież niemiecka, oraz wręcz krasomówczy talent, dzięki któremu pani Aneta potrafiła porwać moich uczniów w tamte straszne czasy, wywołać w nich silne emocje, zainteresować tematem i skłonić do refleksji.
Myślę, że najtrafniej wypowiedzieli się moi wychowankowie, którzy w czerwcowy, upalny wieczór, po całodziennej wycieczce, oczekiwali ponad godzinę na swoją kolej, by zaraz po obejrzeniu wystawy podzielić się ze mną słowami: „Warto było czekać, na TAKIEGO przewodnika warto!”
Pani Aneto, ja ze swej strony mogę powiedzieć tylko dziękuję, ale w tym słowie kryje się wielki podziw nauczyciela dla Pani talentu.

Renata Pausch

 

09.09.2015 Dużo radości z Podopiecznymi fundacji Aktywni na Pomoc. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, iż wyraził zgodę na nieodpłatne zwiedzanie Starej Synagogi przez Moich Gości

Tajemnice Kazimierza, ciekawe opowieści, cudowny spacer po Drodze Królewskiej w Krakowie! Jesteśmy zachwyceni tym co i w jaki sposób, z dużą swadą, opowiedziano nam podczas trasy. Pani Aneta Dziedzic-Lis potrafiła zarazić nas swoim entuzjazmem i nie przeraziła Jej nasza duża, mało cierpliwa, zbyt wiele oczekująca grupa osób niepełnosprawnych. Ponadto w dość szybkim tempie udało Jej się nam pokazać wiele zabytków, a nawet ich wnętrze! Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe krakowskie przyjęcie! Serdecznie pozdrawiamy z Gdańska!

Podopieczni i pracownicy Stowarzyszenia Aktywnych na Pomoc

 

12.08.2015 Biuro Podróży Damptour z Kartuz

Pani Aneta oprowadza nasze grupy młodzieży jak i grupy dorosłych. Turyści wracają zawsze zachwycenie jej kulturą osobistą, wiedzą, profesjonalizmem i poczuciem humoru. Pani Aneta oprowadzając potrafi oczarować miastem.

Pozdrawiam serdecznie Anna Puzdrowska

 

20.06.2015 Sobota spędzona z fantastycznymi dzieciakami i młodzieżą z Gimnazjum Specjalnego z Warszawy. Pospacerowaliśmy po Starym Mieście i odwiedziliśmy wystawę pod Rynkiem Głównym

Raz jeszcze dziękujemy.
Przesyłam zdjęcia na pamiątkę.
Pozdrawiam serdecznie.

Andrzej Ratyński

 

14.06.2015 Spacer indywidualny z przesympatyczną rodziną z Gdańska

Pani Aneto przede wszystkim przekazuję pozdrowienia od dzieci, które bardzo serdecznie Panią wspominają. Z założenia spacer miał być głównie dla nich, ale my z mężem dziękujemy, że przemyciła Pani w swych opowieściach i historie dorosłe… Na długo zachowamy w pamięci spacer z Panią, a następnym razem koniecznie wybierzemy się wspólnie na Kopiec Kościuszki i do Podziemi Rynkowych (nie wszystko da się zobaczyć za jednym zamachem…). Będziemy Panią polecać naszym znajomym oraz w szkole dzieci. Jeszcze raz dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.

Małgorzata, Roman, Hania, Emilia, Fabian Bargiełowie z Gdańska

 

11.06.2015 Licealiści z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie i ciekawy spacer po Kazimierzu skąpanym w czerwcowym słońcu

Chciałam Pani serdecznie podziękować za wspaniałą wycieczkę, która mieliśmy okazje odbyć z Panią w czwartek. Zarówno ja, jak i pozostali uczestnicy wycieczki byli pod wielkim wrażeniem Pani opowieści i przyjaznego sposobu ich przekazywania. Mam nadzieję, że będę miała okazję skorzystać z Pani usług przewodnickich w niedalekiej przyszłości.

Z wyrazami szacunku Sylwia Romanowska i kl. II KLO w Krośnie

 

08.06.2015 Szybkie zwiedzanie w drodze na zieloną szkołę do Zakopanego

Zwiedzanie Starego Miasta z Panią Anetą było treściwe, szybkie (ponieważ mieliśmy tylko 2 godziny w drodze na zieloną szkołę), pełne humoru i uśmiechu dla nas Pani Przewodnik. Kontakt do Pani Anety znalazłam w Internecie, zdecydowałam się skorzystać z Jej usług i przekonałam się, że moja intuicja mnie nie zawiodła. Następnym razem, kiedy będę przejazdem w Krakowie, zaplanuję na zwiedzanie z Panią Przewodnik nieco więcej czasu, bo zdecydowanie warto (jest to zdanie moje oraz moich uczniów, którzy stwierdzili, że tak sympatycznej przewodniczki, to chyba jeszcze nie mieli :)

Maria Janusz z Kamieńca z Uczniami

 

27.05.2015 A oto kilka zdjęć z pożegnania z grupą ze świętokrzyskiego. Mimo deszczu i króciutkiego zwiedzania (samo Wzgórze Wawelskie) dzieciaki nie chciały puścić mnie do domu. To jest właśnie to co lubię w tej pracy – wywołuję uśmiech na twarzach mimo (czasem) nie do końca sprzyjającej aury.

Wzgórze Wawelskie - zwiedzanie
Zwiedzanie Krakowa - Wawel

 

 

26.05.2015 Kazimierz i Wzgórze Wawelskie z Gośćmi z Jędrzejowa

Kraków - zwiedzanie

Pani Aneto serdecznie dziękujemy za spacer. Młodzież ogromnie skorzystała z Pani wiedzy. Z pewnością zapamiętają wiele ciekawostek o Wielkich Polakach, jakich dowiedzieli się od Pani w Panteonie Narodowym na Skałce. Myślę, ze swoimi opowieściami o tradycjach, historii, kulturze, świętach żydowskich udało się Pani obalić kilka funkcjonujących w świecie stereotypów na temat wyznawców Mojżeszowych. Ogromnie cieszymy się, że mogliśmy być świadkami obchodów rocznicy śmierci Pana Marszałka Józefa Piłsudskiego (załączam kilka zdjęć). Spacer z Panią był z pewnością pouczającym i interesującym wydarzeniem. Będę polecać Panią, jako najlepszego krakowskiego przewodnika.

Anna Artos

 

21.05.2015 Dzień pełen wrażeń - Kraków i Ojcowski Park Narodowy z szóstoklasistami z Szamocina. Oto jak wspominają wycieczkę sami Uczniowie:

Uważamy, że spacer po Krakowie, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, był bardzo udany. Nasza Pani przewodnik opowiadała o miejscach i zabytkach krótko i ciekawie. Przekazywała informacje w taki sposób, że nie można było się nudzić. swoje wypowiedzi wzbogacała ciekawostkami oraz małymi żarcikami, przez co lepiej zapamiętaliśmy informacje. Naszym zdaniem lepszego przewodnika po Krakowie należałoby "ze świecą szukać".
Poza tym pani Aneta jest miłą i sympatyczną osobą, była cały czas uśmiechnięta. Od razu przypadła nam do gustu.
Niektórzy z nas byli po raz pierwszy w Krakowie i dzięki Pani Anecie, która pokazała nam piękno tego miasta, będą tutaj wracać.
Nasz spacer zapamiętamy na długo

Uczniowie klas VI A i VI C Szkoły Podstawowej z Szamocina

 

20.05.2015 Długi dzień przewodnicki z uczniami klas 1-5, którzy po wszystkim byli zmęczeni, ale wsiadali do autokaru z uśmiechniętymi buziami ;)

Dzień 20 maja 2015 spędziliśmy z Panią Przewodnik Anetą Dziedzic-Lis na zwiedzaniu Krakowa. Dla dzieci z małej miejscowości, jaką są Chojnice to była prawdziwa wyprawa naszpikowana atrakcjami. Pani Przewodnik zaopiekowała się nami należycie. Z jednej strony realizowała program punkt po punkcie, z drugiej – reagowała na zmęczenie dzieci, pozwalając im nieco wypocząć. Uczniowie odwiedzili Ogród Doświadczeń Stanisława Lema, wystawy na Kopcu Kościuszki, zwiedzili Katedrę Wawelską, wspinali się na Wieżę Zygmuntowską, zobaczyli najpiękniejszy krakowski ołtarz w Kościele Mariackim, odwiedzili Okno Papieskie i zobaczyli wiele innych atrakcji oraz wysłuchali niezliczonych opowieści Pani Przewodnik.
Ogromną zaletą Pani Anety jest to, że potrafi mówić do dzieci w taki sposób, że skupia ich uwagę i nie pozwala się nudzić. Dzieci naprawdę dużo wyniosły i zapamiętały z naszej wycieczki do Krakowa, a to dzięki umiejętnie podanym informacjom Pani Przewodnik.

Serdecznie dziękujemy zarówno za oprowadzenie nas po Krakowie, jak też za Pani życzliwość i pomoc w zaplanowaniu wycieczki.

Nauczyciele, Rodzice oraz Dzieci ze SP w Chojnicach

 

18.05.2015 Nowa Huta dla chłopaków ze szkoły sportowej…

Dziękujemy. Podobał nam się spacer z Panią – potrafi Pani zainteresować opowieściami. Grunt, to potrafić dobrać przekaz do odbiorcy. Uczniowie orzekli, że wywiązała się Pani z zadania na szóstkę i dziękują, że nie zasypała ich Pani datami ;) Mam nadzieję – do zobaczenia.

Pozdrawiam. Marian Lubos.

 

15.05.2015 Coś dla duszy i dla ciała, czyli zabiegi w SPA, a potem zwiedzanie…

Pani Aneto z prawdziwą przyjemnością spacerowałyśmy po Krakowie w Pani towarzystwie. Faktycznie zwiedzanie indywidualne ma swoje plusy: nigdy żaden przewodnik nie opowiedział nam tylu pikantnych historyjek, jak Pani podczas naszego 2-godzinnego spaceru po mieście. Chętnie posłuchamy dalszych opowieści, jeśli jeszcze kiedyś wybierzemy się do SPA w Krakowie.

Siostry Widawskie z Bromowa

 

12.05.2015 Jak pokazać przyjaciółce sprzed lat swoje nowe miejsce na ziemi – Kraków? Pozwolić opowiedzieć o nim przewodnikowi…

Pani Aneto to niesamowite jak potrafi Pani opowiadać o tym mieście, z jaką pasją broni Pani nawet jego mankamentów (mam na myśli owego pecha Krakowa do pomników J ). Dziękujemy za uroczy dzień w Pani towarzystwie, za opowieści pełne humoru, ale też rzetelnej wiedzy. Podaje Pani informacje z wyczuciem i smakiem. Wszystko było pyszne! (gofry również)

Gryzelda Bojko z Przyjaciółką

 

18.03.2015 Wizyta w Krakowie przesympatycznych członków Klubu Seniora “Marzenie” z Brennej :) Spacer po Kazimierzu katolickim, opowieści o historii, tradycjach, świętach żydowskich na żydowskiej części Kazimierza, zwiedzanie Reprezentacyjnych Komnat Królewskich, Skarbca i Zbrojowni na Wawelu, Katedra Wawelska oraz dwa miejsca pochówku Wielkich Polaków: podziemia katedralne oraz Panteon Narodowy Na Skałce.

Wzgórze Wawelskie - zwiedzanie

W dniu 18.03.2015r. odbyliśmy wycieczkę po Krakowie, chcieliśmy zobaczyć to czego jeszcze nie widzieliśmy, a w Krakowie byliśmy po raz trzeci i nie ostatni. Muszę stwierdzić, że takiego przewodnika nie mieliśmy jeszcze. Pani Aneto, głowa do góry, bo to co piszę to prawda, a wiem co mówię. Dużo jeździmy po kraju i zwiedzamy. Wszystkim chcącym zwiedzić Kraków i nie tylko, serdecznie polecam panią ANETĘ DZIEDZIC-LIS. Jest wymarzonym przewodnikiem: miła, sympatyczna, uprzejma, bardzo życzliwa, a przede wszystkim dyspozycyjna. Jej wiedza jest ogromna i w taki sposób przekazywana, aby każdy zapamiętał jak najwięcej. Dziękuję bardzo za poświęcony czas i trud naszych wymagań.

Prezes Klubu Seniora "Marzenie" w Brennej
Ludwik Gluza

 

13-14.03.2015 Świetna wycieczka, przemili Goście, pogoda… ten temat lepiej przemilczę dyplomatycznie… Ale co tam! Kazimierz przedeptany :) Podziemia zaliczone, Stare Miasto zdobyte :) A moi Goście już planują kolejny (tym razem letni) przyjazd do Krakowa, który urzekł ich mimo niepogody…

Byliśmy w Krakowie na początku marca, w czasie kiedy pogoda nie rozpieszcza i nie zachęca do wędrówek. Z Panią Anetą nic nie jest wstanie zepsuć zabawy. Już trochę żyję na tym świecie, ale po raz pierwszy spotkałam się z takim Przewodnikiem. Młoda osoba z ogromną wiedzą i wielką pasją, z umiejętnością opowiadania i sympatycznym poczuciem humoru. Sposób w jaki Pani Aneta mówiła i przedstawiała nam Kraków nie jest książkowy, nie jest schematyczny, w tym jest smaczek :) Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Pani Aneto dziękujemy :) Gratulujemy i życzymy powodzenia. Aby Pani pasja i zaangażowanie starczyły na długie lata. Będziemy polecać :) :)

Aleksandra Burmistrzak

 

7-8.03.2015 Tym razem moim Gościem Honorowym była Agnieszka, która zwiedzaniem Krakowa postanowiła uczcić swoje urodziny, a mnie przypadła w udziale funkcja cicerone. Agnieszko, Kasiu serdecznie dziękuję za wspólny spacer - świetnie się z Wami bawiłam :)

Dziękuję za wspaniałe chwile z Tobą! Nie mogłam wymarzyć sobie piękniejszych urodzin! Słoneczny Kraków, spokojne zwiedzanie, miła atmosfera, dużo, dużo ciekawej wiedzy...! Naprawdę bardzo Ci dziękuję za wszystkie opowieści, ciekawostki, wszystkie wydeptane miejsca... Będę Cię polecać każdemu kto będzie poszukiwał przewodnika po Krakowie.

Pozdrawiam Agnieszka

 

22.12.2014 Szał przygotowań do Świąt trwa, a moi Goście delektują się Krakowem w ten przedświąteczny czas

W tym roku z grupą przyjaciół postanowiliśmy spędzić święta w pensjonacie w górach. Jadąc do Bukowiny postanowiliśmy zatrzymać się na kilka godzin w na zwiedzanie Krakowa. To była dobra decyzja. Jeśli nie byli Państwo w Królewskim Mieście w ten zaczarowany czas Bożego Narodzenia serdecznie namawiam, by kiedyś to uczynić! Pani przewodnik pokazała nam zupełnie inne miasto, niż pamiętaliśmy z naszych poprzednich wizyt: tłoczne, a nie męczące, pachnące igliwiem, grzanym winem z goździkami, piernikami i orzechami w miodzie. Z całym mnóstwem cudownych dekoracji świątecznych. No jednym słowem nasza Pani Przewodnik sprawiła, że trzy dni przed świętami poczuliśmy świąteczny klimat. Pani Aneto dziękujemy za wszystko: za Pani opowieści pełne humoru i odrobiny samokrytyki, za opiekę, za polecenie restauracji, za spacer ulicami Krakowa, w którym jedyne czego nam brakowało do pełni szczęścia, to śniegu (ale tego nawet taka znakomita Pani Przewodnik nie jest w stanie załatwić).

Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy: Łodzianie

 

25-26.06.2014 To dla wszystkich p r a w i e początek wakacji, a dla Państwa Górskich i ich dwóch synów wakacje właśnie się zaczęły w Krakowie J To naprawdę dobry wybór

W tym roku początek wakacji postanowiliśmy rodzinnie zainaugurować w królewskim mieście. Nie planowaliśmy brać przewodnika, ponieważ uważaliśmy, że po tylu pobytach naszych w Krakowie znamy to miasto prawie jak rodzinną Warszawę. Ostatecznie jednak żona namówiła nas, abyśmy skorzystali z usług kogoś komu nie wydaje się, a kto naprawdę zna miasto. Szybki research w internecie i wybór padł na stronę Krakow-przewodnicy.pl To był strzał w dziesiątkę. Pani przewodnik nie miała dla nas litości ani taryfy ulgowej: planowaliśmy zwiedzać 3-4 godziny, a zrobiły się z tego 2 dni!!! No, ale teraz moglibyśmy powiedzieć, że zwiedziliśmy Kraków! Moglibyśmy, gdybyśmy nie zostali uświadomieni ilu jeszcze miejsc nie widzieliśmy!!! Pani Aneto następnym razem J Obiecujemy. I dziękujemy za wspaniałe dwa dni zwiedzania (następnym razem żona weźmie wygodniejsze buty ;) )

Warszawiacy pozdrawiają: Zbyszek, Irena, Paweł i Maciej

 

04.05.2014 Tym razem Kraków o poranku dla grupy z Chrostkowa. Nawet będąc w Krakowie przejazdem, w drodze powrotnej do domu można zatrzymać się na 2 godzinki i posłuchać tego i owego przed ponownym zajęciem miejsc w autokarze

W imieniu wycieczki z Chrostkowa pragnę serdecznie podziękować pani przewodnik Anecie Dziedzic-Lis za niezwykły spacer po Krakowie. Choć nie był to nocny spacer jak w „Zaczarowanej dorożce” Gałczyńskiego, to pani Przewodnik potrafiła nas zaczarować swoim opowiadaniem o ludziach, miejscach, wydarzeniach i sprawić, że chce się do magicznego Krakowa wracać.
Profesjonalizm, umiejętność zajmującego opowiadania, skupiania uwagi połączone z życzliwością, pogodnym usposobieniem, pozytywną energią i łatwością nawiązywania kontaktów to cechy pani Anety, które powodują, że jest ona wymarzonym przewodnikiem po Krakowie. Z serca za wszystko jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia!

W imieniu grupy z Chrostkowa – organizator Jakub Mazur

 

02.05.2014 Spacer w długi weekend majowy zatłoczonymi ulicami Krakowa może być przyjemny, pod warunkiem, że Goście są mili i uśmiechnięci, a przewodnik wie, jak „zaserwować” miasto w tym czasie J

Długi weekend majowy 2014 wraz z rodziną i przyjaciółmi spędziliśmy w Krakowie. Dzięki Pani przewodnik była to bardzo udana wycieczka. Już na etapie planowania wyprawy Pani Aneta okazała się bardzo pomocną osobą. Kupiła i zarezerwowała dla nas bilety do wszystkich zwiedzanych obiektów, dzięki czemu nie straciliśmy mnóstwa czasu na stanie w ogromnych kolejkach po bilety. Pani Aneta jako przewodnik jest bardzo elastyczna, potrafi dostosować się do oczekiwań zwiedzających. W bardzo interesujący sposób przekazuje wiedzę o Krakowie, a informacja okraszona licznymi historyjkami i ciekawostkami - na długo pozostanie w pamięci.

Pani przewodnik Aneta Dziedzic-Lis jest niezwykle sympatyczną osobą, potrafiącą zainteresować historią Krakowa zarówno dorosłych jak i młodzież. Gorąco namawiam do skorzystanie z jej usług.

My Też serdecznie dziękujemy, że zechciała nas Pani oprowadzić po Krakowie. Wszyscy bardzo mile wspominamy naszą wyprawę. Dzięki Pani, mimo tych tłumów było super.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Skowrońska

 

19.03.2014 Spacer tematyczny dotyczący historii Żydów w naszym mieście z Państwem Wójcików z Baranowa

Pani Aneto chcielibyśmy tą drogą podziękować Pani za wspaniałe przeżycie, jakim był dla nas spacer z Panią Drogą Żydów Krakowskich. To wspaniałe uczucie widzieć podczas pracy przewodnika, który z taką pasją opowiada niełatwą przecież historię tego Narodu. Kazimierz, zachowane synagogi, stary cmentarz żydowski, Podgórze, getto, zachowane jego mury, ulica Lipowa i Muzeum Oskara Schindlera to na zawsze zapamiętamy. A kiedyś, jak będzie ciepło, przyjedziemy do Pani z wnukami, aby i one miały możliwość zobaczyć to wszystko na własne oczy.

Jeszcze raz dziękujemy, ślemy pozdrowienia Janusz i Eugenia Wójcik

 

15.02.2014 Nie wszystkim sroga zima straszna J Niektórzy podejmują wyzwanie i dzielnie zwiedzają mimo pluchy.

Pani Aneto serdecznie dziękujemy za klimatyczne oprowadzanie po Kazimierzu i Podgórzu. Warto było przejechać kilkaset kilometrów, aby spędzić tak intensywnie dzień słuchając opowieści Pani Przewodnik. Ma Pani prawdziwy dar opowiadania połączony z pasją, jaką jest dla Pani oprowadzanie po Krakowie i jego smaczki. Daje to iście wyborną mieszankę, której naprawdę miło się słucha. Serdecznie pozdrawiamy z Mrągowa.

Alina i Mateusz Pszoniak

 

22-23.10.2013 Dzień Pierwszy: Kazimierz żydowski i jego zakamarki... Dzień Drugi: Stare Miasto (absolutnie nie Starówka!!! :) z młodzieżą oraz Paniami Nauczycielkami z II LO z Warszawy. Aż nie chciało się wierzyć, że to końcówka października! Słoneczko tak przygrzewało, że czas można było spędzić naprawdę miło: można było opalać się nad Wisłą...... lub pospacerować po Krakowie ;)

Bardzo dziękuję wraz z uczniami klasy maturalnej z II LO St. Batorego w Warszawie za wspaniałą wycieczkę po Krakowie i Kazimierzu. Zwiedziliśmy z Panią Przewodnik Anetą Wawel (dotykaliśmy serca Dzwonu Zygmunta - nasze życzenia na pewno się spełnią!), Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, kościół franciszkański z witrażami Wyspiańskiego i wiele innych ogromnie ciekawych miejsc. Na Kazimierzu pani przewodnik przedstawiła nam zwyczaje i obrzędy żydowskie oraz poczuliśmy atmosferę tego urokliwego miejsca - aż chce się tam wrócić. Do dzisiaj uczniowie bardzo mile Panią wspominają i pozdrawiają. Następne wycieczki z przewodnikiem - tylko z Panią Anetą.

Pani Aneta Dziedzic-Lis jest przewodnikiem godnym polecenia zarówno ze względu na swój profesjonalizm i rozległą wiedzę, ale także dar zajmującego opowiadania o historii i jej bohaterach oraz umiejętność nawiązywania żywego kontaktu z młodzieżą. Wymarzony przewodnik po Krakowie! Dziękuję Pani Anecie również za doradztwo i konsultacje przy organizowaniu planu wycieczki po tym niezwykłym mieście.

Uczniowie klasy III c i opiekunowie Jolanta Żmijewska i Monika Osipiak-Krasuska

 

21.10.2013 Wędrówka z przewodnikiem po Krakowie uczniów z SP w Smęgorzewie

Dziękujemy bardzo za profesjonalny przekaz wielu informacji na temat zabytków, ludzi, miejsc i zdarzeń związanych Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiemz Krakowem. Wycieczka została ciekawie zaplanowana i przeprowadzona. Wędrówkę rozpoczęliśmy od Kopca Kościuszki, zwiedziliśmy Wystawę Figur Woskowych „Polaków Drogi Do Wolności", następnie przeszliśmy od Wzgórza Wawelskiego przez ulicę Kanoniczą, Grodzką i Franciszkańską na Rynek, gdzie zwiedziliśmy Muzeum w podziemiach wspaniale oddające atmosferę sprzed wieków. Spędzenie dnia z Panią Przewodnik Anetą, niezwykle sympatyczną i kompetentną osobą, cała nasza grupa bardzo mile wspomina. Z ogromną przyjemnością polecamy wszystkim jej usługi! Do zobaczenia w Krakowie!

Pozdrawiamy serdecznie - uczniowie i opiekunowie SP w Smęgorzewie.

 

20.06.2013 Spacerowałam po Grodzie Kraka z Rodzicami, Nauczycielami i Uczniami z SP w Łączanach

Kościół Mariacki Kraków - zwiedzanie z przewodnikiem

20 czerwca 2013 roku uczniowie Publicznej Szkoły Poodstawowej w Łączanach wyruszyli na spotkanie z przygodą i historią.
Zwiedzali Kraków pod czujnym okiem i opieką przewodnika - Pani Anety Dziedzic-Lis. Pani przewodnik Aneta zabrała nas w fascynującą podróż, a sposobem przekazu informacji, ciekawostek i historii zadziwiła każdego, ponieważ był zrozumiały dla tych najmłodszych, i dla tych trochę starszych ;)) Zwiedziliśmy Wawel, przeżyliśmy spotkanie ze Smokiem Wawelskim, pomyśleliśmy życzenie przy Dzwonie Zygmunta, byliśmy przy Pałacu Biskupim i słynnym Oknie Papieskim, zrobiliśmy zakupy w pierwszym hipermarkecie w historii, poznaliśmy historię życia Wita Stwosza i pomachaliśmy hejnaliście na pożegnanie.

Wycieczka dostarczyła wszystkim bardzo wielu niezapomnianych wrażeń i z pewnością do Krakowa jeszcze powrócimy.

Pozdrawiamy serdecznie panią przewodnik i na pewno wybierającym się do Krakowa polecimy Pani usługi. Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;))

Iwona Rola SP w Łączanach

 

8-9.05.2013 Kraków z piątoklasistami na piątkę!!!

Uczniowie SP nr 1 w Sycowie, ich wychowawczyni oraz rodzice pragną podziękować p. przewodnik po Krakowie - Anecie Dziedzic-Lis za bardzo żywy i merytoryczny przekaz wielu informacji na temat zabytków, ciekawych ludzi, miejsc i zdarzeń związanych z Krakowem. Myślę, że na długo pozostaną one w naszej pamięci, a dowodem na to niech będą lekcje jakie odbyły się po przyjeździe z Krakowa. Dzieci zapamiętały wiele legend, kojarzyły określone miejsca z wydarzeniami historycznymi, a nade wszystko z dużą sympatią wspominały przewodnika - Panią Anetę. Ma Pani bardzo dobry kontakt z dziećmi, potrafi je Pani wciągnąć w opowiadane historie (co niestety zdarza się niewielu przewodnikom), a to wszystko dlatego, że mówi Pani z dużym zaangażowaniem, ciekawie i przystępnie. A ja dzięki Pani zobaczyłam inny niż sobie wyobrażałam Kazimierz i zapragnęłam przyjechać tu ponownie, a usługi przewodnickie prowadzone przez Panią poleciłam innym nauczycielom.

Anna Piśko

 

2-3.05.2013 W tym roku w weekend majowy pogoda nas nie rozpieszczała! Meteorolodzy zapowiadali 30-stopniowe upały. No! Jeśli zsumować po 10 stopni każdego dnia, to faktycznie prognozy się sprawdziły... Ale co tam! Ze mną na spacer po Krakowie wybrali się Państwo Ewa i Dariusz Różyccy. I chociaż dnia pierwszego zwiedzaliśmy Kazimierz w strugach deszczu, a drugiego w Ogrodach Profesorskich złapało nas istne oberwanie chmury, humory nam dopisywały i nie pozwoliliśmy popsuć sobie przyjemności odkrywania tajemnic królewskiego miasta :)

W majowy weekend 2013 jak co roku wybraliśmy się z mężem do Krakowa. Tym razem celem naszej wizyty był krakowski Kazimierz, dzielnica uniwersytecka oraz wystawa malarzy Młodej Polski w Domu Szołajskich. Mimo nie sprzyjającej pogody spacer po Kazimierzu okazał się niezapomnianym wspomnieniem. Odwiedzane wspólnie miejsca i opowiedziana przez Panią przewodnik Anetę historia życia ludności żydowskiej w dawnym Krakowie długo pozostanie w naszej pamięci. Wieczorem wróciliśmy na ul. Szeroką, aby wypić kawę, posłuchać muzyki i poczuć atmosferę Kazimierza.

Na drugi dzień aura była bardziej sprzyjająca. Pani Przewodnik postanowiła pokazać nam miejsca, gdzie czas spędzali i spędzają krakowscy żacy i ci z czasów za panowania królów i współcześni. Piękne miejsca. Natomiast wystawa malarzy Młodej Polski, a historyjki, anegdotki i ciekawostki z życia ówczesnych przedstawicieli życia artystycznego zostały przez Panią Anetę opowiedziane w tak ciekawy sposób, z dozą humoru i dowcipu, że na następny dzień postanowiliśmy sami odwiedzić miejsca, o których opowiadała nasza Przewodniczka (Dom Matejki, Dom Józefa Mehoffera oraz zjeść obiad w Jamie Michalika). Napewno przy następnej wizycie w Krakowie naszym przewodnikiem będzie Pani Aneta!!! Dziękujemy, polecamy wszystkim, którzy chcą aby wspomnienia z wycieczki do Krakowa były miłe i na długo pozostały w pamięci.

Serdecznie pozdrawiamy i do zobaczenia. Ewa i Darek z Łodzi.

 

28.04.2013 Pierwsza wizyta w Krakowie Pani Małgosi z synem i córką. Spacer po Starym Mieście, Kazimierzu, dotarliśmy nawet na Lipową do Schindlera... Mam nadzieję, że sprawdziłam się w roli przewodnika: były pytania ze strony młodzieży, a to najlepsza oznaka zainteresowania tematem ;)

Bardzo, bardzo dziękujemy Pani Przewodnik za poświęcony nam czas. Było fantastycznie. Dokładnie tego oczekiwałam na "pierwszy raz". Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, których nie znalazłam w żadnych przewodnikach. Bardzo nam Pani brakowało następnego dnia na Wawelu. Pozwoliłam sobie zachować Pani numer telefonu, ponieważ zamierzam Panią pomęczyć przy okazji następnej wizyty.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy i mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy.

Małgosia Lipińska, Warszawa

 

21.05.2013 Wspaniała wycieczka po Kazimierzu i Skałce parafian z Osin doskonale zorganizowana przez Panią mgr Zytę Czyż, pod duchowym przewodnictwem ks. Proboszcza Grzegorza Gwóździa i przy moim niewielkim udziale :)

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

POD WEZWANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W OSINACH

ul.7 KWIETNIA 9a, 032 4511175, 44-350 Gorzyce

Zwiedzanie z parafianamiPODZIĘKOWANIE

Szanowna Pani Przewodnik

Aneta Dziedzic-Lis

„Każdy dzień jest podróżą przez historię”

W imieniu uczestników wycieczki po krakowskim Kazimierzu i Skałce Krakowskiej w dniu 21.05.2013 składamy serdeczne podziękowania za wspaniałe oprowadzenie nas po bardzo ciekawych miejscach związanych z historią naszego kraju, a także możliwością poznania tradycji żydowskich. Jesteśmy pełni podziwu dla Pani wiedzy, humoru i kompetentnego przygotowania.

Życzymy wielu sukcesów i zdyscyplinowanych grup zwiedzających.

W imieniu naszej 45- osobowej grupy :

Organizator wyjazdu: mgr Zyta Czyż i ks. Proboszcz Grzegorz Gwóźdź

 

20.04.2013 Dłuuugo oczekiwana wiosna i coraz więcej uśmiechniętych turystów w Krakowie!! Ja w sobotę zwiedzałam miasto z przesympatyczną grupą z Krzanowic. Brawa i podziw z mojej strony dla Gości, którzy dzielnie pokonali piechotką naprawdę długą trasę od Zabłocia przez Podgórze, Kazimierz, Wzgórze Wawelskie, Drogę Królewską, Trasę Uniwersytecką aż do Rynku Głównego. Całodniowy spacer zakończyliśmy kolacją na Placu Szczepańskim (były nawet tańce przy góralskiej kapeli!!!).

Stowarzyszenie "Dla nas szansa" z Krzanowic zorganizowało wycieczkę do Krakowa w dniu 20.04.2013r. Bardzo dziękujemy Pani przewodnik Anecie Dziedzic-Lis za wspólnie spędzony dzień w Krakowie. Od samego początku współpracy Pani Aneta doradzała nam program zwiedzania, a także zarezerwowała nam wstęp do Muzeum Emalia Oskara Schindlera i Podziemi Rynkowych, na naszą prośbę umówiła nas na kolację w restauracji "Morkie Oko" z góralską muzyką. Chętnie odpisywała na wszystkie nasze pytania i ustalenia co do programu naszej wycieczki. W naszej grupie były osoby dorosłe, młodzież, a także dzieci (w sumie 42 osoby). Pani Przewodnik od samego początku otoczyła nas szczególną opieką, w związku z czym poczuliśmy się bardzo bezpiecznie. Spędziliśmy cały dzień na zwiedzaniu miasta. Zaczęliśmy od Fabryki Oskara Schindlera, następnie spacerkiem na Kazimierz i Drogą Królewską do Bazyliki Mariackiej, na koniec wystawa Podziemia Rynkowe. Pani Aneta okazała się niezwykle miłą, sympatyczną, kompetentną, posiadającą ogromną wiedzą osobą, dla której opowiadanie o historii Krakowa to prawdziwa pasja. W bardzo przystępny sposób zainteresowała swoimi opowieściami nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. Najmłodsi uczestnicy stwierdzili, że Pani przewodnik to tak opowiadała, że właściwie to wszystko było bardzo ciekawe i "zaskakujące". Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że Pani Aneta jest wyjątkowo życzliwa i niezawodna. Odprowadziła nas po kolacji do autokaru. Jeżeli szukacie Państwo przewodnika po Krakowie to z całą odpowiedzialnością polecamy Panią Anetę Dziedzic-Lis - profesjonalizm, uprzejmość, cierpliwość to cechy, które przekonały nas, że tylko takie osoby powinny oprowadzać wycieczki po Krakowie. Wszyscy uczestnicy pozdrawiają Panią Anetę i życzą jej dalszych sukcesów w pracy.

Krystyna Mandrysz i zadowolona grupa z Krzanowic

Zwiedzanie - Kazimierz żydowski Kraków

 

28.02.2013 Ostatniego dnia lutego spacerowałam po Krakowie z Panią Justyną i Panem Maciejem z Wrześni. Bardzo starałam się pokazać wszystko co mamy w naszym mieście najlepsze, ponieważ była to pierwsza wizyta moich Gości w Grodzie Kraka

W dniu 28 lutego wybraliśmy się na kilka dni do Krakowa - była to nasza pierwsza wycieczka do byłej stolicy Polski. Podczas naszego pobytu mieliśmy przyjemność zwiedzać miasto z przewodnikiem - Panią Anetą, niezwykle sympatyczną, miłą, kompetentną, pełną profesjonalizmu, posiadającą ogromną wiedzę osobą, dla której pokazywanie turystom zakątków Krakowa jest nie tylko pasją ale też zabawą. Wszystko to sprawiło, że nasz pobyt w Krakowie będziemy wspominać bardzo miło. Wszystkim, którzy wybierają się do tego pięknego, magicznego, bijącego historia miasta, polecamy skorzystanie z usług przewodnickich Pani Anety. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za nasz wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia w Krakowie!

Justyna i Maciej z Wrześni

 

08.12.2012 spacer po Starym Mieście z grupą z Zalesia Śląskiego. Kraków grudniową porą (przy minus 4 stopniach C) również ma niepowtarzalny urok, gdy czuć już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, a na Rynku Głównym pachnie kiełbaską, bigosem i grzańcem galicyjskim z goździkami...

Grupa z Zalesia Śląskiego zwiedzała w dniu 08.12.2012 Kraków. W programie znalazło się Wzgórze Wawelskie, dalej spacerowaliśmy zwiedzając wiele ciekawych miejsc, słuchając opowieści naszej Pani Przewodnik. Wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem. Pomimo, że niektórzy byli już po raz kolejny w Krakowie dowiedzieli się wielu ciekawostek, które przekazała nam Pani przewodnik. Czas szybko nam upływał, mimo że było zimno i mroźno. Pani Aneta jest bardzo sympatyczną osobą i profesjonalistką w tym co robi. Bardzo się cieszymy, że to właśnie Ona oprowadzała nas po Krakowie. Jeszcze raz dziękujemy.

Bożena Mróz i grupa z Zalesia Śląskiego

 

12.10.2012 indywidualne zwiedzanie z Państwem Rudnickich z Bydgoszczy. Odznaczenie Zasłużonego dla Kultury Polskiej Pana Daniela B. Rudnickiego sprawiło, że troszkę obawiałam się czy sprostam zadaniu... ale chyba sobie poradziłam ;)

12 października 2012 r. wraz z żoną byliśmy w Krakowie, pośród wybranych przez nas miejsc odwiedzenia i poznania był Kazimierz, oprowadzała nas Pani Aneta Dziedzic-Lis, bardzo kompetentna pani przewodnik, która w ciekawy sposób przybliżyła nam dzieje żydowskiego Kazimierza.

Z Panią Anetą spotkaliśmy się na Placu Bohaterów Getta, gdzie w obrazowy sposób opowiedziała nam o zagładzie krakowskich Żydów. Następnie przeszliśmy na Kazimierz, gdzie poprowadziła nas wąskimi uliczkami Kazimierza do poszczególnych synagog, pokazała najważniejsze miejsca tej dzielnicy - m.in. cmentarz żydowski. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści, zawierających wiele interesujących szczegółów z kultury i życia codziennego Żydów (nie tylko krakowskich). W tym miejscu należy podkreślić nie tylko znakomitą znajomość faktów, ale również zasad posługiwania się poprawną polszczyzną. Zwróciliśmy uwagę, iż przekazywane informacje świadczą o prawdziwej pasji i profesjonaliźmie naszej pani przewodnik. Wspólne zwiedzanie zakończyliśmy przy synagodze Tempel, gdzie z żalem rozstaliśmy się z Panią Anetą.

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, wszystko to sprawiło, iż spacer po Kazimierzu jest jednym z najcieplej wspominanych przez nas wydarzeń z parodniowego pobytu w Krakowie. Polecam tę trasę - koniecznie w towarzystwie przewodnika - Pani Anety Dziedzic-Lis.

Jeszcze raz dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Danuta i Daniel B. Rudniccy z Bydgoszczy.

 

Ku mej wielkiej radości :) Centrum Szkoleniowe Monitoring z Bielawy i przesympatyczne Panie Alicja i Beata współpracują ze mną już od dłuższego czasu. Klienci firmy zwiedzali ze mną w Krakowie m.in.: Stare Miasto, Drogę Królewską, Dzielnicę Uniwersytecką, Wzgórze Wawelskie, wystawę Podziemia Rynkowe, Kazimierz katolicki, Kazimierz żydowski...

Centrum Szkoleniowe Monitoring chce wyrazić podziękowania Pani Anecie Dziedzic-Lis za stałą współpracę.

Usługi przewodnickie Pani Anety Dziedzic-Lis są profesjonalne, prowadzone bardzo starannie zarówno pod względem merytorycznym jaki i organizacyjnym, z indywidualnym podejściem do każdego uczestnika wycieczki. Opracowany zakres tematyczny zawsze zawiera cały wachlarz informacji niezbędnych do poznania historycznego miasta Kraków. Pani Aneta Dziedzic-Lis jest przewodnikiem solidnym i godnym zaufania, osobą potrafiącą przeprowadzić każdą wycieczkę w sposób świadczący o fachowości i głębokiej znajomości zagadnień.

Na podstawie wysokich ocen i pozytywnych opinii uczestników, z przyjemnością polecam usługi przewodnickie Pani Anety Dziedzic-Lis szczególnie, iż jakość świadczonych usług jest bardzo wysoka. Oferowane usługi charakteryzują się niezawodnością i starannością.

Z poważaniem, Alicja Husarz-Pasternak

Bielawa, 08.10.2012

 

29.04.2011 Kilkugodzinny wieczorny spacer z sympatycznymi studentami i studentkami po Starym Mieście

Wycieczka po Krakowie z Panią Anetką to była wspaniała przygoda! Nie dość, że dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, to zobaczyliśmy nie tylko te najbardziej popularne zabytki Krakowa, ale również te bardziej zapomniane. Bardzo polecam tego przewodnika, na pewno każdy będzie mile zaskoczony i wyniesie wiele z tej wycieczki.

Damian z Krakowa

 

18.05.2011 5 godzinna wycieczka trasą Holokaustu Żydów w Krakowie (Muzeum Emalia Oskara Schindlera, Plac Bohaterów Getta), Kazimierza żydowskiego oraz katolickiego

Wiosną 2011, dokładnie 18.05.11 byłam wraz z moimi uczniami z klasy II PG nr 2 w Krapkowicach na jednodniowej wycieczce po Krakowie. Zwiedziliśmy Muzeum Oskara Schindlera oraz Kazimierz. Oprowadzała nas Pani przewodnik - Aneta Dziedzic-Lis, bardzo kompetentna przewodniczka, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam dzieje Kazimierza - zarówno żydowskiego, jak i chrześcijańskiego. Moi uczniowie i ja sama byliśmy - i to bez przesady - zachwyceni. Pani Aneta w bardzo obrazowy i przystępny sposób najpierw opowiedziała moim uczniom - w Muzeum Schindlera, od którego zaczęliśmy zwiedzanie - o Zagładzie Żydów. Następnie przeszliśmy na Kazimierz, by zwiedzić jego najważniejsze miejsca i wysłuchać kolejnych bardzo ciekawych, zawierających wiele interesujących szczegółów opowieści o synagogach, kościołach, życiu codziennym tej dzielnicy Krakowa; opowieści, które świadczyły nie tylko o znakomitej znajomości faktów, ale również o prawdziwej pasji naszej pani przewodnik. Sprawiło to, iż uczniowie zapamiętali wiele informacji i bardzo, ale to bardzo miło wspominają do dzisiaj tę wycieczkę. Nasze wspólne zwiedzanie zakończyliśmy przy kościele Na Skałce, ale Pani Aneta towarzyszyła nam prawie do samego Rynku. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana. Polecam zarówno tę trasę, jak i - przede wszystkim - Panią Anetę Dziedzic-Lis jako przewodnika po Krakowie.

Ewa Paul z PG nr 2 w Krapkowicach

 

19.04.2012 SP z Małocic, klasy I-III, 3 godziny spędzone z sympatycznymi uczniami na opowiadaniu legend, podań krakowskich i odpowiadaniu na niezliczone acz mądre pytania ;)

Bardzo dziękuję za miłe i ciekawe chwile spędzone w Krakowie dnia 19 kwietnia 2012r. Uczniowie klas 1-3 ze szkoły podstawowej w Małocicach mieli możliwość dzięki wspaniałej Pani Przewodnik (bardzo ciepłej i sympatycznej osobie) poznania miasta Krakowa i legend z nim związanych. Wspomnienie tamtego dnia jest w nas żywe do dzisiaj. Pani Aneta w sposób przystępny i ciekawy opowiedziała naszym uczniom to, co w Krakowie najważniejsze. Pokazała wszystko co dzieci chciały zobaczyć i cierpliwie odpowiadała na każde pytanie (a było ich wiele). Program zwiedzania był urozmaicony i co ważne nie zmęczył i nie zanudził naszyćh milusińskich. Tak trzymać Pani Aneto!

Pozdrawiamy serdecznie - uczniowie ze SP w Małocicach wraz z wychowawczynią Barbarą Włodarczyk

 

20.06.2012 SP z Wrocławia, klasa III, 4 godziny spaceru Drogą Królewską w baaardzo upalną czerwcową środę. Dzieciaki wracały z zielonej szkoły, miały ze sobą całe mnóstwo bagaży, dla których na prośbę jednej z mam znalazłam "schronienie" na czas zwiedzania, w jednym z krakowskich hosteli :)

Mój 10 letni syn, zwiedzający razem z klasą po raz pierwszy byłą stolicę Polski - czyli Kraków - był zachwycony! Minął już prawie rok a wciąż mile wspomina i doskonale pamięta przewodnika - Panią Anetkę - jako szalenie miłą, sympatyczną, uśmiechniętą, kompetentną i posiadającą ogromną wiedzę o Krakowie. Ważne jest to, że sposób przekazu oraz forma kontaktu ze zwiedzającymi była cudowna. Zarówno dzieci jak i obecni nauczyciele byli i są pod ogromnym wrażeniem wszystkiego, czego dowiedzieli się od pani Anety o tym mieście. Pani Anetka pomogła nawet grupie w znalezieniu smacznego i niedrogiego obiadku dla dzieciaków :-))) Jeżeli będę ponownie potrzebować przewodnika po Krakowie, to będzie to Pani Aneta!!! Dziękujemy, polecamy wszystkim którzy chcą, aby wspomnienia z wycieczki do Krakowa były miłe i wciąż żywe i kolorowe........

Pozdrawiam Katarzyna S. z Wrocławia

 

24-25.09.2012 Nadleśnictwo Międzyzdroje / 2 dni zwiedzania miasta ze świetną grupą z Międzyzdrojów, a w tym: ekspozycja Podziemia Rynkowe, Stare Miasto, Kazimierz żydowski, Kazimierz katolicki, częściowo Podgórze, ul. Lipowa i fabryka Emalia Oskara Schindlera...

Witam Pani Aneto. Nasza zwarta grupa Leśników jest zachwycona Krakowem. Wszyscy jednogłośnie ocenili Pani pracę na ocenę "celującą" Bardzo dziękujemy za zaprowadzenie nas w historyczne, cudowne zakątki Krakowa. Widać jak łączy Pani pracę zawodową przewodnika z pasją, jaką na pewno jest historia Krakowa. Szkoda tylko, że mieliśmy tak mało czasu...

Owidiusz Kowalczyk O.W. Darz Bór Nadleśnictwo Międzyzdroje

 

13.07.2011 Kolonia z Pucka / 4 godziny spaceru z dziećmi Drogą Królewską, wizyta u Smoka Wawelskiego...

Cieszę się, że mogę tą drogą podziękować pani przewodnik za oprowadzenie po Krakowie grupy kolonistów z Pucka. Niewątpliwie podczas wspólnego spaceru po najważniejszych miejscach Grodu Kraka dzieci skorzystały z Pani rozległej wiedzy w tym temacie, zwłaszcza że przekazała ją Pani w sposób atrakcyjny dla swoich młodych słuchaczy. Z pewnością wiele wiadomości pozostało w ich pamięci, a wspomnienie królewskiego Wawelu, Smoczej Jamy, niezwykłego kościoła św. Franciszka, czy też miejsc związanych z osobą bł. JP II jest w nich wciąż żywe. Z mojej strony, jako opiekuna wycieczki, dziękuję za rzetelne informacje co do spraw czysto organizacyjnych, za życzliwość i uśmiech.

Pozdrawiam, życząc wszystkiego dobrego oraz dalszych sukcesów zawodowych - Halina Świątecka

 

Pani Anna Marek z Polskiego Biura Turystycznego z Kielc kilkakrotnie zlecała mi oprowadzenie po Krakowie swoich Gości

Mieliśmy okazję korzystać z usług przewodnickich po Krakowie Pani Anety Dziedzic-Lis. Klienci nasi - a były to przeważnie grupy szkolne - byli zadowoleni i usatysfakcjonowani przekazaną wiedzą przewodnicką na temat historii miasta Krakowa. Profesjonalizm, uprzejmość i cierpliwość to cechy, które przekonały nas do dalszej współpracy z Panią Anetą.

Pozdrawiam Anna Marek Polskie Biuro Podróży Kielce

 

26.03.2012 Gimnazjum z Dobranowic / 2 godziny spaceru Szlakiem Św. Stanisława

Pani Aneta potrafiła opracować ciekawą i zajmującą dla uczniów wycieczkę, biorąc pod uwagę czas którym dysponowaliśmy, oraz to że uczniowie już wcześniej zwiedzili część krakowskich zabytków. Duża grupa uczniów gimnazjum (ponad 40 osób) w skupieniu słuchała ciekawych legend i opowiedzianych faktów historycznych. Uczniowie z Krakowa wrócili bardzo zadowoleni.

Agnieszka Janus

 

Wycieczka indywidualna / Trasa: kilkugodzinny spacer po Starym Mieście

Byliśmy w Krakowie kilka razy. W końcu postanowiliśmy poznać go z przewodnikiem. Było super. Pani Przewodnik nie tylko ciekawie oprawadziła, ale również doradziła, pomogła zarezerwować wstęp na Wawel (Skarbiec, Zbrojownia). Byliśmy zadowoleni i my (2 dorosłe osoby), jak również nasza dwójka dzieci. Więc i taka mała "grupa" może skorzystać z usług przewodnika.

Dariusz Młyński

 

Świetna wycieczka z dzieciakami niepełnosprawnymi, ciekawymi wszystkiego co widzą i pytającymi o to, czego nie rozumieją :)

Spacer z Panią przewodnik Anetą Dziedzic-Lis był dla uczniów i opiekunów naszej szkoły wspaniałą przygodą. Doceniamy bogatą wiedzę o Krakowie oraz umiejętność jej przekazywania w sposób ciekawy i inspirujący dla uczniów, czego przejawem były setki zadawanych pytań, na które oczywiście otrzymali odpowiedź Pani Przewodnik. Pani Aneta zauroczyła nas także radosnym sposobem bycia, pełnym zrozumienia dla potrzeb uczniów niepełnosprawbych.

Dziękujemy i pozdrawiamy z Bytomia Uczniowie i Opiekunowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 3