Przewodnik po Krakowie - opinie Zwiedzających


1 14 15 16 17 18 38


  Odkrywanie Krakowa z maluchami

16 maja moja niewielka klasa 2 ze Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu zwiedzała Kraków Szlakiem legend krakowskich z przewodnikiem po Krakowie, Panią Anetą Dziedzic-Lis. Pani Przewodnik życzliwie pomogła mi wszystko zorganizować, podpowiedziała gdzie możemy zjeść obiad, przygotowała program zwiedzania, podpowiedziała w jaki sposób mogę zamówić dzieciom lekcję w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Z przewodnikiem po Krakowie – Panią Anetą – dzieci odwiedziły Katedrę Wawelską, Smoczą Jamę, Rynek Główny, wysłuchały hejnału z Wieży Mariackiej. Opowieść przewodnika dostosowana była do wieku dzieci, Pani Aneta cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci, których było niemało! Z pełnym przekonaniem polecam usługi przewodnika po Krakowie, Pani Anety Dziedzic-Lis i dziękuję zarówno za pomoc w organizacji wycieczki do Krakowa, jak też za wspaniałą opiekę nad naszą grupą podczas zwiedzania Krakowa.

  Kopiec Kościuszki i Podziemia Rynku z seniorami z lubelskiego

Nasze Stowarzyszenie już nie raz odwiedzało Kraków, ale po raz pierwszy mieliśmy takiego przewodnika po Krakowie! Pani Anetka spotkała się z nami na kopcu Kościuszki, wspólnie podziwialiśmy z kopca piękną panoramę na Kraków. W cenie biletu były również wystawy na Kopcu Kościuszki, po których Pani przewodnik nas oprowadziła. Następnie przejechaliśmy wspólnie naszym autokarem do Krakowa, Pani przewodnik zaprowadziła nas na zarezerwowany wcześniej smaczny obiadek. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy, z których każda po kolei zwiedziła z Panią Anetką Muzeum pod Sukiennicami. Wszystko było doskonale zorganizowane: zwiedzanie Kopca kościuszki, przejazd, obiad, rezerwacja wystawy Podziemia Rynku, w czasie zwiedzania jednej grupy, druga część miała czas na kawę i zakup pamiątek, czyli wszystko jak trzeba. Przewodnik po Krakowie, Pani Anetka dbała o nas, troszczyła się o osoby słabsze kondycyjnie i wszystko to robiła z pięknym uśmiechem na twarzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwiedzania Krakowa z takim przewodnikiem miejskim. Bardzo pięknie dziękujemy.

  Od obiadu do kolacji z piątą klasą podstawówki 🙂

Opiekunowie,Rodzice oraz Uczniowie dwóch piątych klas ze Szkoły Podstawowej w Rydzach składają serdeczne podziękowania na ręce przewodnika po Krakowie – Pani Anety. Dziękujemy za wspaniałe oprowadzanie po Grodzie Kraka. Dzieci były zachwycone! Pani Aneta – przewodnik krakowski – to osoba, która nawiązuje wspaniały kontakt z grupą, opowiada w sposób, który wciąga dzieci w opowiadane historie. Zwiedzanie Krakowa w towarzystwie tak wyśmienitego przewodnika był dla dzieci wspaniałą lekcją historii. Podczas naszego odkrywania miasta odwiedziliśmy Katedrę Wawelską z grobami polskich władców, bazylikę mariacką, zobaczyliśmy Barbakan i Bramę Floriańską. Dzieci zapoznały się z wieloma faktami historycznymi, ale też dowiedziały się mnóstwa ciekawostek. Polecamy tego przewodnika po Krakowie. Wybór Pani Anety, jako osoby, która w ciekawy sposób pokaże Kraków 12-latkom, to zdecydowanie najlepszy wybór! Dziękujemy za arcyciekawe pokazanie naszej grupie z małych Rydzów pięknego Krakowa!

  Państwo Górzewscy spełnili obietnicę. Tym razem odkrywaliśmy Kraków rodzinnie 🙂 A nawet w dwie rodziny!!!

Przewodnik po Krakowie, Pani Aneta Dziedzic-Lis i tym razem nie zawiodła naszych oczekiwań! Zimą tego roku mieliśmy z żoną okazję i przyjemność spacerować po Krakowie z przewodnikiem – panią Anetą Dziedzic-Lis. Ten pobyt w Krakowie był tak udany, że postanowiliśmy wrócić do tego pięknego miasta i pokazać go naszym dzieciom. Wybraliśmy się do Krakowa rodzinnie i podzieliliśmy zwiedzanie Krakowa na dwa dni. Jednego dnia odkryliśmy Stare Miasto – Rynek Główny, Sukiennice, Bramę Floriańską, Barbakan, teatr Juliusza Słowackiego, ołtarz Wita Stwosza, Okno Papieskie, Collegium Maius… W sobotę udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce, natomiast w niedzielę znowu z przewodnikiem po Krakowie – Panią Anetą, spacerowaliśmy po zabytkowym Kazimierzu: Stara Synagoga, zabytkowy żydowski cmentarz, dom Heleny Rubinstein, łaźnia rytualna… Jednym słowem moc historii i zabytków z rewelacyjnym komentarzem przewodnika po Krakowie. Dziękujemy i będziemy polecać!

  W kameralnym gronie

Pani Aneto, jak zaznaczyłam podczas naszej pierwszej rozmowy telefonicznej, nie przepadamy z córką za zwiedzaniem kościołów. Jesteśmy bardzo wdzięczne i pełne podziwu, że potrafi Pani owe sakralne miejsca ukazać od strony zgromadzonych w nich zabytków sztuki czy historii, nie skupiając się na religijnym aspekcie tych miejsc. Zapamiętamy na długo Pani opowieści o Teatrze Juliusza Słowackiego i związanych z nim krakowskich artystach, dziękujemy za piękne ukazanie nam witraży Wyspiańskiego w kościele Franciszkanów. Dziękujemy za polecenie restauracji na krakowskim Kazimierzu – spędziłyśmy naprawdę pamiętny wieczór z muzyką na żywo. Będziemy o Pani pamiętać i polecać. Dziękujemy za oprowadzenie nas po Krakowie.

1 14 15 16 17 18 38