Przewodnik po Krakowie - opinie Zwiedzających


1 27 28 29 30 31 38


  Niełatwy orzech do zgryzienia, bo i temat nie jest prosty… II wojna światowa, Polacy, Niemcy, Żydzi i jedno miasto Kraków… Jak opowiedzieć o tym młodzieży gimnazjalnej, by nie generalizować, by 70 lat po wojnie nie budować uprzedzeń, a opowiedzieć o Ludziach…?

Już trzykrotnie korzystałam z pomocy pani Anety Dziedzic-Lis jako przewodnika po wystawie w „Fabryce Schindlera”. Młodzież gimnazjum jest zapewne odbiorcą niełatwym, a wręcz trudnym, nastawionym na natłok bodźców zewnętrznych, zniechęconym już samą perspektywą zwiedzania, które nastolatkom kojarzy się zwykle z nudą. A jednak tym razem było inaczej i to dzięki osobie pani Anety. Ogromna pasja, niespotykana umiejętność do przekazania tego, co trudne i bolesne, bo muszę wspomnieć, że jedną z grup stanowiła młodzież niemiecka, oraz wręcz krasomówczy talent, dzięki któremu pani Aneta potrafiła porwać moich uczniów w tamte straszne czasy, wywołać w nich silne emocje, zainteresować tematem i skłonić do refleksji.
Myślę, że najtrafniej wypowiedzieli się moi wychowankowie, którzy w czerwcowy, upalny wieczór, po całodziennej wycieczce, oczekiwali ponad godzinę na swoją kolej, by zaraz po obejrzeniu wystawy podzielić się ze mną słowami: „Warto było czekać, na TAKIEGO przewodnika warto!”
Pani Aneto, ja ze swej strony mogę powiedzieć tylko dziękuję, ale w tym słowie kryje się wielki podziw nauczyciela dla Pani talentu.

  Dużo radości z Podopiecznymi fundacji Aktywni na Pomoc. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, iż wyraził zgodę na nieodpłatne zwiedzanie Starej Synagogi przez Moich Gości

Tajemnice Kazimierza, ciekawe opowieści, cudowny spacer po Drodze Królewskiej w Krakowie! Jesteśmy zachwyceni tym co i w jaki sposób, z dużą swadą, opowiedziano nam podczas trasy. Pani Aneta Dziedzic-Lis potrafiła zarazić nas swoim entuzjazmem i nie przeraziła Jej nasza duża, mało cierpliwa, zbyt wiele oczekująca grupa osób niepełnosprawnych. Ponadto w dość szybkim tempie udało Jej się nam pokazać wiele zabytków, a nawet ich wnętrze! Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe krakowskie przyjęcie! Serdecznie pozdrawiamy z Gdańska!

  Biuro Podróży Damptour z Kartuz

Pani Aneta oprowadza nasze grupy młodzieży jak i grupy dorosłych. Turyści wracają zawsze zachwycenie jej kulturą osobistą, wiedzą, profesjonalizmem i poczuciem humoru. Pani Aneta oprowadzając potrafi oczarować miastem.

  Sobota spędzona z fantastycznymi dzieciakami i młodzieżą z Gimnazjum Specjalnego z Warszawy. Pospacerowaliśmy po Starym Mieście i odwiedziliśmy wystawę pod Rynkiem Głównym

Raz jeszcze dziękujemy.
Przesyłam zdjęcia na pamiątkę.
Pozdrawiam serdecznie.

  Spacer indywidualny z przesympatyczną rodziną z Gdańska

Pani Aneto przede wszystkim przekazuję pozdrowienia od dzieci, które bardzo serdecznie Panią wspominają. Z założenia spacer miał być głównie dla nich, ale my z mężem dziękujemy, że przemyciła Pani w swych opowieściach i historie dorosłe… Na długo zachowamy w pamięci spacer z Panią, a następnym razem koniecznie wybierzemy się wspólnie na Kopiec Kościuszki i do Podziemi Rynkowych (nie wszystko da się zobaczyć za jednym zamachem…). Będziemy Panią polecać naszym znajomym oraz w szkole dzieci. Jeszcze raz dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.

1 27 28 29 30 31 38