Przewodnik po Krakowie - opinie Zwiedzających


1 26 27 28 29 30 38


  Wycieczka Urzędu Miasta Zgorzelec

Wycieczka do Krakowa pracowników Urzędu Miasta Zgorzelec już od pierwszych chwil nie zapowiadała się dobrze. Wyjechaliśmy w deszczu, po drodze ogromny korek na autostradzie i perspektywa burzy w Krakowie. Wysiedliśmy więc z autobusu spóźnieni i w deszczowym nastroju. A tu niespodzianka, czeka na nas pogoda w postaci Pani Anety – uśmiech, pozytywne nastawienie zupełnie zmieniło nasze humory. Zwiedzaliśmy Kraków w deszczu, ale nikt nawet tego nie zauważał. Słuchaliśmy z zaciekawieniem historii opowiadanych przez przewodniczkę. Mnóstwo ciekawostek, opowieści o znanych ludziach z zupełnie innej strony niż podają to podręczniki do historii. Pani Aneta stworzyła klimat naszego pobytu, bardzo naturalna i pogodna osoba, która buduje pozytywny nastrój w grupie, wszyscy dobrze czuliśmy się w jej towarzystwie. Stanowi ona niezwykłe połączenie ogromnej wiedzy historycznej oraz uroku osobistego. Wszystko w naturalny i przystępny sposób, punkt po punkcie.

  Czerwiec oraz sierpień 2016 Z Panią Justyną Nowak, wychowawcą kl. 2e z gimnazjum w Komornikach, miałam przyjemność spotkać się dwukrotnie: pierwszy raz w czerwcu, gdy Podopiecznych Pani Justyny oprowadzałam po krakowskim Kazimierzu, natomiast w sierpniu Pani Justyna przyjechała do Krakowa z Mamą oraz Bratem

Wygodne i komfortowe zwiedzanie Krakowa melexem

Zwiedzamy Kraków melexem 😉

W czerwcu 2016r. byłam z klasą 2 gimnazjum na wycieczce w Krakowie. Prawie każdy z uczniów już wcześniej był w tym pięknym mieście, tym trudniej było stworzyć program dla grupy. Oczywiście oprócz atrakcji miłych uczniom dla mnie istotne jest zabrać ich w miejsca ważne i wartościowe historycznie oraz edukacyjnie, tak by pojawił się niedosyt i chęć powrotu do nich. Nie da się ukryć, że kluczową rolę odgrywa tu przewodnik po Krakowie. Po moich tęgich poszukiwaniach my mieliśmy przyjemność zobaczyć Kazimierz z Panią Anetą. I nie da się ukryć, że młodzież jest najbardziej krytyczna w swoich ocenach. Surowe jury, ale potrafią docenić nas dorosłych. Najwyższą z ocen jest wzbudzona w młodych ludziach ciekawość, refleksja i chęć dalszej dyskusji.

Fabryka Oskara Schindlera - zwiedzanie

W muzeum Oskara Schindlera

 
Moja klasa w pierwszy dzień wyjazdu właśnie taki zastrzyk dostała od Przewodnika z pasją!!! Sposób komunikowania się Pani Anety z uczniami, ciekawostki historyczne, wiedza i zaangażowanie były ucztą dla wszystkich. A ja będąc w sierpniu ponownie w Krakowie z mamą i bratem już wiedziałam do kogo się zwrócić, by Kraków nas kolejny raz zauroczył. Tym razem w Muzeum Schindlera oraz podczas meleksowej wycieczki po dawnej stolicy. Jeszcze raz dziękuję za kawałki historii w super wydaniu :).

  Poniedziałek 12 października zdecydowanie nie rozpieszczał nas pogodą… Deszcz lał się strumieniami z nieba przez cały dzień. Mimo to udało nam się z uczniami z Wolicy pospacerować po Krakowie

Jesienne zwiedzanie Krakowa

Z młodzieżą pod Barbakanem

Jak co roku razem z młodzieżą gimnazjalną z Wolicy (gmina Chęciny, woj. świętokrzyskie) zwiedzaliśmy Kraków. I po raz trzeci skorzystaliśmy z fachowej pomocy p. Anety Dziedzic-Lis. W tej chwili nie wyobrażam sobie, abym mógł przywieźć młodzież do Królewskiego Grodu i nie powierzyć ich pani Anecie. W ciekawy i interesujący sposób bez „przynudzania” pani przewodnik potrafi oczarować uczniów. W bardzo przystępny sposób przekazać najciekawsze informacje dotyczące Krakowa, miejsc i osób, które tworzyły niepowtarzalny klimat tego miasta. Zreszą, nie dziwię się uczniom, ale i ja i inni opiekunowie jestesmy pod dużym wrażeniem wiedzy i osobowosci pani Anety. Jak wspomniałem po raz trzeci zwiedzałem miasto i za każdym razem słyszę inne historie, inne anegdoty i dykteryjki, świadczy to o tym, że pani Aneta nie osiadła na przysłowiowych laurach, ale cały czas poszerza swój warsztat pracy. Pani Aneto dziękuję i cóż… do zobaczenia za rok (a może szybciej).

1 26 27 28 29 30 38