Przewodnik po Krakowie - opinie Zwiedzających


1 23 24 25 26 27 38


  Jesienny, rodzinny weekend w Starym Krakowie

Weekend 5-6 grudnia wraz z mężem i 11-letnim synem spędziliśmy w Krakowie. W sobotę późnym popołudniem umówilismy się na krótkie 2-godzinne zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem po Krakowie – Panią Anetą Dziedzic-Lis. To był tzw. “Kraków w pigułce” zaserwowany przez Panią Przewodnik w taki sposób, że skorzystał na tym krótkim zwiedzaniu zarówno nasz syn jaki i my. Zdążyliśmy wejść do kościoła mariackiego, pospacerowaliśmy po Rynku Głównym, Pani Przewodnik sypała opowieściami, anegdotkami, dykteryjkami krakowskimi jak z rękawa :), zajrzeliśmy na dzielnicę uniwersytecką, by na koniec przejść pod kościół franciszkanów, Okno Papieskie oraz zobaczyć witraże Wyspiańskiego na Placu Wszystkich Świętych. Polecam Panią Anetę jako wyśmienitego przewodnika po Krakowie, którego słucha się z prawdziwą przyjemnością.

  Gimnazjum w Chrobocicach zwiedza Kaziemierz

Serdeczne podziękowania dla najlepszego przewodnika po Krakowie – Pani Anety Dziedzic-Lis za oprowadzenie po Kazimierzu naszych uczniów z Gimnazjum w Chrobocicach. Pani Anecie udało się zainteresować gimnazjalistów, co już jest niemałym wyczynem 😉 Wysłuchaliśmy wielu ciekawych historii, opowieści, by zakończyć nasz spacer w miejscu które ucieszyło wszystkich uczestników – przy food trackach, gdzie skosztowaliśmy typowo krakowskich, kazimierskich i europejskich specjałów.

  Po drodze z zielonej szkoły

20 października klasa, której jestem wychowawcą wracała z zielonej szkoły w Murzasichle. W drodze powrotnej postanowiliśmy zwiedzić Kraków z przewodnikiem, którym była Pani Aneta Dziedzic-Lis. Pani Aneta czekała na nas na parkingu i kiedy tylko dojechaliśmy na miejsce przejęła opiekę nad grupą. Po przywitaniu wytłumaczyła dzieciom ile potrwa zwiedzanie, co zobaczymy po drodze i obiecała, że dołoży wszelkich starań, aby to była dla nich niezapomniana wycieczka 🙂 Mogę stwierdzić, że ze wszystkich tych obietnic Pani Aneta wywiązała się wzorowo: jej opowieści były dostosowane do wieku dzieci (kl.4-5), Pani Przewodnik potrafi przykuć ich uwagę, nie mówi “na jednej linii melodycznej”, widać że praca przewodnika sprawia Pani Anecie prawdziwą przyjemność, i że się w niej realizuje. Dzieci, jak nigdy, zadawały dużo pytań, pani Aneta albo odpowiadała na nie wprost, albo naprowadzała dzieci na odpowiedź, tak by same ją znalazły. Trzy godziny zwiedzania zleciały nawet nie wiem kiedy i po wszystkim żałowałyśmy z koleżankami nauczycielkami, że nie umówiłyśmy się na dłuższy spacer, ponieważ dzieciaki na pewno by na tym skorzystały. No cóż – następnym razem.

  Lublin odwiedza deszczowy Gród Kraka

15 października 2016 roku odbyła się nasza wycieczka do Krakowa. Grupa była duża – 57 osób. Zdecydowaliśmy się skorzystać z zestawów słuchawkowych podczas zwiedzania i to była dobra decyzja. Pogoda nie bardzo nam dopisała, siąpił deszcz, ale mimo rozłożonych parasoli i kapturów na głowach wszyscy słyszeli o czym opowiada przewodnik. A przewodnik czyli Pani Aneta, opowiadała bardzo ciekawie o Krakowie, o historii Polski, o prywatnych sprawach królów, o zabytkach. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować Pani Anecie, że tak ładnie zajęła się naszą grupą, za jej uśmiech przez cały czas zwiedzania i za taką ilość wiedzy jaką Pani Aneta posiada.

  Tym razem oprowadzałam nauczycieli 😉

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Nauczyciele, Dyrekcja oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej w Bardziejowicach wybrali się na 3-dniową wycieczkę do Krakowa. Dwa z tych trzech dni spędziliśmy z najlepszym przewodnikiem po Krakowie czyli z Panią Anetą Dziedzic-Lis. Pierwszego dnia spacerowaliśmy po Kazimierzu żydowskim i katolickim. Pani Aneta przekazała nam zarówno fakty związane z historią Żydów w Krakowie jak też opowiedziała o życiu współczesnym tej społeczności. Natomiast drugi dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Starego Miasta: było Wzgórze Wawelskie, bazylika Mariacka, średniowieczne mury obronne Krakowa, teatr Słowackiego, Sukiennice, dzielnica Uniwersytetu Jagiellońskiego i wszystkie te miejsca okraszone pysznymi opowieściami naszej Pani Przewodnik. Spacer z takim przewodnikiem po Krakowie to była prawdziwa intelektualna uczta. Serdecznie dziękujemy pani Aneto za spacer, opiekę, humor, sympatię i cierpliwość do niezdyscyplinowanych turystów.

1 23 24 25 26 27 38