Przewodnik po Krakowie - opinie Zwiedzających


1 16 17 18 19 20 38


  Kraków w pigułce, czyli 2 godzinki z sympatyczną rodziną z Wrześni

Nasza 4-osobowa rodzina postanowiła spędzić trzy dni w Krakowie. Kilkugodzinne zwiedzanie Krakowa z dwójką dziewczynek – 4 i 6-letnią – nie wchodziło w grę. Zdecydowaliśmy się więc wynająć przewodnika po Krakowie na maksymalnie 2 godziny. Pani Aneta potrafiła wyłuskać z tego okrojonego mocno czasu coś i dla dzieci i dla nas – dorosłych. Były legendy krakowskie dla dzieci i wplatane w narrację opowieści o historii i zabytkach Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, Katedry Wawelskiej z Dzwonem Zygmunta, ze Wzgórza Wawelskiego zeszliśmy nad Wisłę przez Smoczą Jamę, dziewczynki przekonały się, że Smok Wawelski zieje prawdziwym ogniem! Następnie spacerkiem przeszliśmy do Rynku Głównego. Na sam koniec wszyscy machaliśmy hejnaliście. Pani Aneta Dziedzic-Lis – przewodnik po Krakowie, jest osobą, która z równym zaangażowaniem opowiada o Szewczyku Dratewce jak o Janie Matejce 🙂 Polecamy tego przewodnika, zwłaszcza na rodzinne zwiedzanie Krakowa.

  Święto Bożego Miłosierdzia, niedziela z pielgrzymami z Łomży

Pani Aneto! Cała grupa pielgrzymkowa z Łomży chciałaby Pani serdecznie podziękować za wspaniały czas jaki spędziliśmy w Krakowie dzięki Pani – najlepszemu i najsympatyczniejszemu przewodnikowi po Krakowie! Jest Pani wspaniałą osobą – ciepłą, uśmiechniętą, cierpliwą, a ogrom Pani wiedzy o historii i zabytkach Krakowa po prostu zrobił na nas wszystkich piorunujące wrażenie. Można Pani słuchać godzinami i nikt nie czuje się zmęczony czy nie daj Boże znudzony!!! W drodze powrotnej w autokarze wszyscy nie mogli się Pani nachwalić. To niebywałe szczęście, że trafiliśmy właśnie na Panią, jako na naszego przewodnika po Krakowie. Będziemy Panią długo wspominać i polecać wszystkim, jako najlepszego przewodnika po Krakowie. Bardzo dziękujemy.

  Kazimierz na początek kwietnia…

Serdecznie dziękuję przewodnikowi po Krakowie, Pani Anecie, za oprowadzenie mnie oraz mojej małżonki po krakowskim Kazimierzu. Pani Aneta posiada naprawdę rozległą wiedzę tyczącą się historii, tradycji, zwyczajów ludności żydowskiej. Wszystkie te informacje przekazane w scenerii żydowskiego Kazimierza naprawdę zapadają w pamięć. Serdecznie polecam zwiedzanie Starej Synagogi z przewodnikiem po Krakowie – Panią Anetą Dziedzic-Lis. Pani Aneta to przewodnik godny polecenia, co niniejszym czynię.

  Piątek – weekendu początek, czyli spacer z Mamą Izą i Synkiem Frankiem 🙂 A wieczorem bonus w postaci Podziemi Rynku…

30 marca przyjechaliśmy pociągiem do Krakowa. To był nasz wspólny wypad weekendowy, mój – mamy 🙂 i synka – Franka (lat 12). Już podróż Pendolino była niezłym przeżyciem, następnie kwaterowanie w hotelu i ruszamy na podbój Krakowa! Pod Barbakanem spotkaliśmy się z przewodnikiem po Krakowie – Panią Anetą Dziedzic-Lis. Nasz spacer potrwał raptem trzy godzinki, ale opowieści (to głównie Pani Aneta i trochę ja, bo gaduła ze mnie), pytań (to głównie Franek) i cierpliwych odpowiedzi i tłumaczeń (to głównie Pani Aneta 😉 ) było bez liku!!! Tak nam się spodobał ciepły sposób bycia Pani Przewodnik, jej zaraźliwy uśmiech, opowiadane historie o zabytkach Krakowa, że postanowiliśmy spotkać się raz jeszcze i wieczorem Pani Przewodnik oprowadziła nas jeszcze po muzeum pod Sukiennicami. To dopiero był strzał w dziesiątkę!!! To naprawdę miło dowiedzieć się czegoś ciekawego i wartościowego, a jeśli jeszcze tę wiedzę przekaże tak sympatyczna osoba jaką bez dwóch zdań jest przewodnik po Krakowie Aneta Dziedzic-Lis, to podwójnie miło 🙂 Zatem dziękujemy Pani Anecie z całego serducha i pozdrawiamy!

  Uwaga! Matura zbliża się wielkimi krokami! Robimy powtórkę z Młodej Polski!!

22 marca z klasą, w której mam wychowawstwo zwiedzaliśmy Kraków szlakiem Młodej Polski. Oprowadzała nas po mieście przewodniczka krakowska – Pani Aneta Dziedzic-Lis. Z czystym sumieniem mogę polecić Panią Anetę – profesjonalna, rzeczowa, uśmiechnięta, potrafi zainteresować młodzież. Jej opowieści o czasach przełomu XIX i XX wieku, bohemie artystycznej Krakowa, naprawdę urzekają i wciągają. Zwiedzanie Krakowa z takim przewodnikiem to prawdziwa przyjemność, a zarazem wartościowa powtórka do matury dla młodzieży. Dziękujemy za zwiedzanie Krakowa i przekazane wiadomości.

1 16 17 18 19 20 38