Przewodnik po Krakowie - opinie Zwiedzających


1 2 3 4 5 6 38

Rodzinnie i wesolutko tuptamy po Krakowie

W piątek 20 stycznia nasza czteroosobowa rodzina zwiedzała Kraków z przewodnikiem po Krakowie Anetą Dziedzic-Lis. Panią Anetę wybraliśmy na naszego przewodnika sugerując się opiniami w internecie. Po wspólnym spędzeniu czasu na odkrywaniu tego miasta, mogę z czystym sumieniem polecić usługi przewodnickie Pani Anety. Dzieciaki zachwycone, ich ciekawość zaspokojona, odpowiedzi na pytania udzielone :) Uśmiech nie schodzi z ust Pani Przewodnik, co zdecydowanie udziela się wszystkim zwiedzającym. Dziękujemy i jeszcze pewnie skorzystamy.

Kraków na szybko i na zimno 🙂 czyli spacer od Placu Matejki, poprzez Teatr Słowackiego, ulicę Floriańską do Rynku Głównego

Pani Aneto, pięknie dziękujemy za oprowadzenie nas po Starym Mieście Krakowa. Córka, nie przepadająca za historią, słuchała Pani opowieści z dużym zainteresowaniem. Największe wrażenie wywarł na nas Ołtarz Wita Stwosza. Szkoda, że nie było nieco cieplej. Kolejnym razem odwiedzimy Kraków wiosną lub latem, wówczas odezwę się do Pani, by posłuchać kolejnych ciekawostek o tym pięknym mieście.

Zima zimą, zwiedzamy Kazimierz

Przedłużony weekend Trzech Króli spędziliśmy w Krakowie. Na spacer po żydowskim Kazimierzu wybraliśmy się z przewodnikiem po Krakowie, Panią Anetą Dziedzic-Lis. 2-godzinny spacer został na naszą prośbę wydłużony ;) ponieważ nie mogliśmy się rozstać z naszą Panią Przewodnik! Historia Żydów, święta żydowskie, elementy ubioru, tradycje… wszystko bardzo ciekawe, przekazane w arcyciekawy sposób. Polecam usługi przewodnickie po Krakowie w wykonaniu Pani Anety Dziedzic-Lis.

Szukamy odpowiedzi czy lubimy zwiedzać…?

Mąż z synem zamierzali spędzić weekend w Krakowie z racji zawodów sportowych młodszego z nich ;) Postanowiłam zarezerwować dla nich usługę przewodnicką po Krakowie i czytając opinie w internecie wybrałam panią Anetę. Ostrożnie, ponieważ moi panowie nie są fanami słuchania opowieści przewodnickich, zamówiłam 2-godzinny spacer… A teraz, po tym wstępie, chciałabym bardzo serdecznie podziękować Pani Przewodnik, ponieważ zarówno mąż jak i syn stwierdzili, że “nawet się nie nudzili”, co należy odczytać “było naprawdę spoko” :) Polecam zatem usługi przewodnickie pani Anety, mimo iż sama nie miałam przyjemności zwiedzać Krakowa w jej towarzystwie.

Wracając z gór…

W niedzielne popołudnie 16 października zdecydowaliśmy się zrobić sobie przerwę w Krakowie na obiad i spacer po mieście. Kilka godzin wcześniej skontaktowaliśmy się telefonicznie z przewodnikiem po Krakowie Panią Anetą. Pani Przewodnik odebrała nas z restauracji, a następnie ruszyliśmy na spacer: był Teatr Słowackiego, Barbakan, Pomnik Grunwaldzki, Dom Matejki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa i apetyty na dalsze zwiedzanie Krakowa, ale niestety czas nieubłaganie płynął… Musimy koniecznie wrócić i posłuchać dalszych opowieści o Krakowie w wydaniu pani przewodnik.

Kobiecy Kraków

26 września wybrałyśmy się grupą 12 koleżanek do Krakowa świętować urodziny trzech z nas ;) Oprowadziła nas po Starym Mieście przewodnik po Krakowie Aneta Dziedzic-Lis. Ponieważ wyjazd był damski, Pani Przewodnik skupiła się w swych ciekawych opowieściach na kobietach związanych z Krakowem. Wysłuchałyśmy historii żon i kochanek królów, skandali dworskich, żon artystów krakowskich. Byłyśmy oczarowane zarówno wiedzą jak i poczuciem humoru naszej pani przewodnik. Po zwiedzaniu wszystkie czułyśmy niedosyt, więc z pewnością jeszcze do Krakowa i do Pani Anety wrócimy.

Niezbyt ładna sobota, bardzo ładne zwiedzanie

Obawiając się o pogodę (i jak się okazało - słusznie) nasza rodzina postanowiła zaangażować przewodnika po Krakowie głównie we wnętrzach. I tak, w ciągu czterech godzin zwiedziliśmy Podziemia Rynku, Bazylikę Mariacką z Ołtarzem Wita Stwosza, oraz Katedrę Wawelską z Wieżą Zygmuntowską oraz Kryptami Królów. Pani Aneta ciekawie opowiedziała historię tych miejsc, dodając mnóstwo ciekawostek z nimi związanych. Przy następnej wizycie w Krakowie już jesteśmy umówieni na zwiedzanie Starej Synagogi oraz żydowskiej części Kazimierza.

1 2 3 4 5 6 38