Przewodnik po Krakowie - opinie Zwiedzających


1 2 3 4 38

Miły początek września spędzony z sympatycznymi Paniami Hanią i Adą

Bardzo polecam Panią Anetę jako przewodnika, opowiada niezwykle ciekawie, ma ogromną wiedzę historyczną. Pokazała nam część Krakowa, którą każdy turysta powinien zwiedzić, ale też miałyśmy ogromną przyjemność zwiedzenia zakamarków i uliczek. Usłyszałyśmy od Pani Anety wiele ciekawostek, których trudno szukać w podręcznikach, a przede wszystkim bardzo miło spędziłyśmy czas. Pani Aneta nie jest typowym przewodnikiem, który na sucho podaje fakty, lecz opowiada z pasją i zaangażowaniem. Słychać, że kocha Kraków i uwielbia to, co robi.

Senioralia w Krakowie to czas oprowadzania przemiłych seniorów

31.08.2023r. i 02.09.2023r. członkowie Stowarzyszenia "Senior" w Głownie mieli przyjemność zwiedzać Kraków z Panią Anetą Dziedzic-Lis., licencjonowaną przewodniczką po Krakowie. Skorzystaliśmy z propozycji przewodniczki i pierwszego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starego Miasta. Odbyliśmy spacer Drogą Królewską tj. ul. Kanoniczną, Grodzką, Floriańską. Byliśmy na Pl.Św. Marii Magdaleny, na Rynku Głównym z pomnikiem Adama Mickiewicza. Zwiedzaliśmy Bazylikę Mariacką z Ołtarzem Wita Stwosza. Następnie spacerowaliśmy ul. Floriańską, na której jest Hotel Pod Różą, Dom Jana Matejki, kawiarnia J. Michalika. Spacer zakończyliśmy przy średniowiecznych murach obronnych Krakowa, Bramie Floriańskiej i Barbakanie. Drugi dzień zwiedzania to Kazimierz z wejściem do Starej Synagogi, dom Heleny Rubinstein, budynek Wielkiej Mykwy, Synagoga Izaaka, Tempel, Plac Nowy i słynny kazimierski Okrąglak, podwórko Schindlera. Następnie przeszliśmy na Wzgórze Wawelskie, na dziedziniec Zamku Królewskiego zwiedzając Katedrę Wawelską wraz z Dzwonem Zygmunta i kryptami. Godziny spędzone z Panią Anetą dostarczyły nam wiele niezapomnianych wrażeń. Osoba o ogromnej wiedzy i pasji, umiała w bardzo interesujący sposób przekazać wiedzę o zwiedzanych obiektach, miejscach i ich historii. Opowieści przewodniczki słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem. W następnym roku ponownie wybieramy się do Krakowa i liczymy, że znów uda nam się z panią Anetą kontynuować zwiedzanie Krakowa i okolic. Na pewno polecać będziemy profesjonalną obsługę wycieczek przez panią przewodnik Anetę dziedzic-Lis.

Kraków “kupił” dziewczyny 🙂

W Krakowie byłam z córką pierwszy raz, dlatego postanowiłam się do tego przygotować, tzn. skorzystać z usługi przewodnika. Panią Anetę “namierzyłam” przez Internet. Obszerna oferta podróżnych tras na stronie pozwoliła mi określić co chciałabym zwiedzić, nie zanudzając przy tym dziecka (wszystko ustaliłyśmy telefonicznie). Spotkanie rozpoczęłyśmy przy Bramie Floriańskiej, następnie zwiedziłyśmy Kościół Mariacki (odsłonięcie Ołtarza Wita Stwosza, hejnał na żywo). Kolejnym punktem był Rynek Podziemny, następnie Katedra na Wawelu, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, a poza tym cudowne uliczki, którymi się przemieszczałyśmy (po drodze Pani Aneta pokazywała i omawiała obiekty, na które sama nie zwróciłabym uwagi, zasypywała nas różnymi ciekawostkami). Kraków to przepiękne miasto, a poznawanie go z Panią Anetą, jej doświadczeniem, życzliwością, wiedzą i pasją to przyjemność 🙂

Pani Ewa z 12-letnim synem

Polecam zwiedzanie Krakowa z Panią Aneta Dziedzic-Lis. Historia opowiedziana w bardzo ciekawy sposób nawet dla młodzieży 😊 szczegóły i plan zwiedzania omawiane są przed spotkaniem. Jeśli chcecie więc zwiedzić i wynieść coś z wycieczki poza selfiakami to warto skorzystać z usług pani przewodnik.

Ciepło, intensywnie, efektywnie

18.07.2023 mieliśmy zaszczyt być oprowadzeni po Krakowie przez panią Anetę. Przygodę zaczęliśmy od Starego Kleparza następnie pomnik Grunwaldzki i wejście bramą Floriańską na Stare Miasto, a tam cuda. Muzeum J. Matejki, Kościół Mariacki - Ołtarz Wita Stwosza, pomnik A. Mickiewicza, Sukiennice, itd. Całą wyprawę zakończyliśmy na Wawelu oczywiście zwiedzając Wawel. Pani Aneta tak pięknie opowiadała różne ciekawostki dotyczące historii. Pełen profesjonalizm w swej dziedzinie. Godna polecenia.

Tytuł opinii Pana Rafała mówi sam za siebie :)

Super rodzinne zwiedzanie.
W lipcu 2023 roku byłem z moją córką na wakacjach w Polsce. 10 lipca mieliśmy przyjemność zwiedzać Kraków. Naszym przewodnikiem była Pani Aneta Dziedzic-Lis. Bardzo sprawnie oprowadziła nas po Wawelu, gdzie we wspaniały i profesjonalny sposób przedstawiła historię tego zamku. Zwiedzaliśmy również: Stary Rynek, Sukiennice Kościół Mariacki czy Bramę Floriańską. Pani Aneta to "chodząca encyklopedia historii Krakowa". Moja 14 letnia córka była zachwycona sposobem przedstawienia historii tego wspaniałego miasta. Jeżeli jeszcze kiedyś będę odwiedzał Kraków to ponownie skorzystam z usługi Pani Anety, która okazała się znakomitym przewodnikiem z pasją. Dziękuje bardzo i szczerze polecam jej usługi!

1 2 3 4 38