Przewodnik po Krakowie - opinie Zwiedzających


1 33 34 35 36 37 38


  Kraków z piątoklasistami na piątkę!!!

Uczniowie SP nr 1 w Sycowie, ich wychowawczyni oraz rodzice pragną podziękować p. przewodnik po Krakowie – Anecie Dziedzic-Lis za bardzo żywy i merytoryczny przekaz wielu informacji na temat zabytków, ciekawych ludzi, miejsc i zdarzeń związanych z Krakowem. Myślę, że na długo pozostaną one w naszej pamięci, a dowodem na to niech będą lekcje jakie odbyły się po przyjeździe z Krakowa. Dzieci zapamiętały wiele legend, kojarzyły określone miejsca z wydarzeniami historycznymi, a nade wszystko z dużą sympatią wspominały przewodnika – Panią Anetę. Ma Pani bardzo dobry kontakt z dziećmi, potrafi je Pani wciągnąć w opowiadane historie (co niestety zdarza się niewielu przewodnikom), a to wszystko dlatego, że mówi Pani z dużym zaangażowaniem, ciekawie i przystępnie. A ja dzięki Pani zobaczyłam inny niż sobie wyobrażałam Kazimierz i zapragnęłam przyjechać tu ponownie, a usługi przewodnickie prowadzone przez Panią poleciłam innym nauczycielom.

  W tym roku w weekend majowy pogoda nas nie rozpieszczała! Meteorolodzy zapowiadali 30-stopniowe upały. No! Jeśli zsumować po 10 stopni każdego dnia, to faktycznie prognozy się sprawdziły… Ale co tam! Ze mną na spacer po Krakowie wybrali się Państwo Ewa i Dariusz Różyccy. I chociaż dnia pierwszego zwiedzaliśmy Kazimierz w strugach deszczu, a drugiego w Ogrodach Profesorskich złapało nas istne oberwanie chmury, humory nam dopisywały i nie pozwoliliśmy popsuć sobie przyjemności odkrywania tajemnic królewskiego miasta 🙂

W majowy weekend 2013 jak co roku wybraliśmy się z mężem do Krakowa. Tym razem celem naszej wizyty był krakowski Kazimierz, dzielnica uniwersytecka oraz wystawa malarzy Młodej Polski w Domu Szołajskich. Mimo nie sprzyjającej pogody spacer po Kazimierzu okazał się niezapomnianym wspomnieniem. Odwiedzane wspólnie miejsca i opowiedziana przez Panią przewodnik Anetę historia życia ludności żydowskiej w dawnym Krakowie długo pozostanie w naszej pamięci. Wieczorem wróciliśmy na ul. Szeroką, aby wypić kawę, posłuchać muzyki i poczuć atmosferę Kazimierza.
 
Na drugi dzień aura była bardziej sprzyjająca. Pani Przewodnik postanowiła pokazać nam miejsca, gdzie czas spędzali i spędzają krakowscy żacy i ci z czasów za panowania królów i współcześni. Piękne miejsca. Natomiast wystawa malarzy Młodej Polski, a historyjki, anegdotki i ciekawostki z życia ówczesnych przedstawicieli życia artystycznego zostały przez Panią Anetę opowiedziane w tak ciekawy sposób, z dozą humoru i dowcipu, że na następny dzień postanowiliśmy sami odwiedzić miejsca, o których opowiadała nasza Przewodniczka (Dom Matejki, Dom Józefa Mehoffera oraz zjeść obiad w Jamie Michalika). Napewno przy następnej wizycie w Krakowie naszym przewodnikiem będzie Pani Aneta!!! Dziękujemy, polecamy wszystkim, którzy chcą aby wspomnienia z wycieczki do Krakowa były miłe i na długo pozostały w pamięci.

  Pierwsza wizyta w Krakowie Pani Małgosi z synem i córką. Spacer po Starym Mieście, Kazimierzu, dotarliśmy nawet na Lipową do Schindlera… Mam nadzieję, że sprawdziłam się w roli przewodnika: były pytania ze strony młodzieży, a to najlepsza oznaka zainteresowania tematem 😉

Bardzo, bardzo dziękujemy Pani Przewodnik za poświęcony nam czas. Było fantastycznie. Dokładnie tego oczekiwałam na „pierwszy raz”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, których nie znalazłam w żadnych przewodnikach. Bardzo nam Pani brakowało następnego dnia na Wawelu. Pozwoliłam sobie zachować Pani numer telefonu, ponieważ zamierzam Panią pomęczyć przy okazji następnej wizyty.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy i mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy.

  Wspaniała wycieczka po Kazimierzu i Skałce parafian z Osin doskonale zorganizowana przez Panią mgr Zytę Czyż, pod duchowym przewodnictwem ks. Proboszcza Grzegorza Gwóździa i przy moim niewielkim udziale 🙂
 

Zwiedzanie Kaziemierza

Parafia pw. Ducha Św.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
POD WEZWANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W OSINACH
PODZIĘKOWANIE
Szanowna Pani Przewodnik
Aneta Dziedzic-Lis
„Każdy dzień jest podróżą przez historię”

W imieniu uczestników wycieczki po krakowskim Kazimierzu i Skałce Krakowskiej w dniu 21.05.2013 składamy serdeczne podziękowania za wspaniałe oprowadzenie nas po bardzo ciekawych miejscach związanych z historią naszego kraju, a także możliwością poznania tradycji żydowskich. Jesteśmy pełni podziwu dla Pani wiedzy, humoru i kompetentnego przygotowania.

Życzymy wielu sukcesów i zdyscyplinowanych grup zwiedzających.

1 33 34 35 36 37 38