Przewodnik po Krakowie - opinie Zwiedzających


1 34 35 36 37 38


20.04.2013  Dłuuugo oczekiwana wiosna i coraz więcej uśmiechniętych turystów w Krakowie!! Ja w sobotę zwiedzałam miasto z przesympatyczną grupą z Krzanowic. Brawa i podziw z mojej strony dla Gości, którzy dzielnie pokonali piechotką naprawdę długą trasę od Zabłocia przez Podgórze, Kazimierz, Wzgórze Wawelskie, Drogę Królewską, Trasę Uniwersytecką aż do Rynku Głównego. Całodniowy spacer zakończyliśmy kolacją na Placu Szczepańskim (były nawet tańce przy góralskiej kapeli!!!).

Stowarzyszenie „Dla nas szansa” z Krzanowic zorganizowało wycieczkę do Krakowa w dniu 20.04.2013r. Bardzo dziękujemy Pani przewodnik Anecie Dziedzic-Lis za wspólnie spędzony dzień w Krakowie. Od samego początku współpracy Pani Aneta doradzała nam program zwiedzania, a także zarezerwowała nam wstęp do Muzeum Emalia Oskara Schindlera i Podziemi Rynkowych, na naszą prośbę umówiła nas na kolację w restauracji „Morkie Oko” z góralską muzyką. Chętnie odpisywała na wszystkie nasze pytania i ustalenia co do programu naszej wycieczki. W naszej grupie były osoby dorosłe, młodzież, a także dzieci (w sumie 42 osoby). Pani Przewodnik od samego początku otoczyła nas szczególną opieką, w związku z czym poczuliśmy się bardzo bezpiecznie. Spędziliśmy cały dzień na zwiedzaniu miasta. Zaczęliśmy od Fabryki Oskara Schindlera, następnie spacerkiem na Kazimierz i Drogą Królewską do Bazyliki Mariackiej, na koniec wystawa Podziemia Rynkowe. Pani Aneta okazała się niezwykle miłą, sympatyczną, kompetentną, posiadającą ogromną wiedzą osobą, dla której opowiadanie o historii Krakowa to prawdziwa pasja. W bardzo przystępny sposób zainteresowała swoimi opowieściami nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. Najmłodsi uczestnicy stwierdzili, że Pani przewodnik to tak opowiadała, że właściwie to wszystko było bardzo ciekawe i „zaskakujące”. Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że Pani Aneta jest wyjątkowo życzliwa i niezawodna. Odprowadziła nas po kolacji do autokaru. Jeżeli szukacie Państwo przewodnika po Krakowie to z całą odpowiedzialnością polecamy Panią Anetę Dziedzic-Lis – profesjonalizm, uprzejmość, cierpliwość to cechy, które przekonały nas, że tylko takie osoby powinny oprowadzać wycieczki po Krakowie. Wszyscy uczestnicy pozdrawiają Panią Anetę i życzą jej dalszych sukcesów w pracy.

Grupa z przewodnikiem

Zwiedzanie z grupą z Krzanowic

28.02.2013  Ostatniego dnia lutego spacerowałam po Krakowie z Panią Justyną i Panem Maciejem z Wrześni. Bardzo starałam się pokazać wszystko co mamy w naszym mieście najlepsze, ponieważ była to pierwsza wizyta moich Gości w Grodzie Kraka

W dniu 28 lutego wybraliśmy się na kilka dni do Krakowa – była to nasza pierwsza wycieczka do byłej stolicy Polski. Podczas naszego pobytu mieliśmy przyjemność zwiedzać miasto z przewodnikiem – Panią Anetą, niezwykle sympatyczną, miłą, kompetentną, pełną profesjonalizmu, posiadającą ogromną wiedzę osobą, dla której pokazywanie turystom zakątków Krakowa jest nie tylko pasją ale też zabawą. Wszystko to sprawiło, że nasz pobyt w Krakowie będziemy wspominać bardzo miło. Wszystkim, którzy wybierają się do tego pięknego, magicznego, bijącego historia miasta, polecamy skorzystanie z usług przewodnickich Pani Anety. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za nasz wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia w Krakowie!

8.12.2012  Spacer po Starym Mieście z grupą z Zalesia Śląskiego. Kraków grudniową porą (przy minus 4 stopniach C) również ma niepowtarzalny urok, gdy czuć już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, a na Rynku Głównym pachnie kiełbaską, bigosem i grzańcem galicyjskim z goździkami…

Grupa z Zalesia Śląskiego zwiedzała w dniu 08.12.2012 Kraków. W programie znalazło się Wzgórze Wawelskie, dalej spacerowaliśmy zwiedzając wiele ciekawych miejsc, słuchając opowieści naszej Pani Przewodnik. Wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem. Pomimo, że niektórzy byli już po raz kolejny w Krakowie dowiedzieli się wielu ciekawostek, które przekazała nam Pani przewodnik. Czas szybko nam upływał, mimo że było zimno i mroźno. Pani Aneta jest bardzo sympatyczną osobą i profesjonalistką w tym co robi. Bardzo się cieszymy, że to właśnie Ona oprowadzała nas po Krakowie. Jeszcze raz dziękujemy.

12.10.2012  Indywidualne zwiedzanie z Państwem Rudnickich z Bydgoszczy. Odznaczenie Zasłużonego dla Kultury Polskiej Pana Daniela B. Rudnickiego sprawiło, że troszkę obawiałam się czy sprostam zadaniu… ale chyba sobie poradziłam 😉

12 października 2012 r. wraz z żoną byliśmy w Krakowie, pośród wybranych przez nas miejsc odwiedzenia i poznania był Kazimierz, oprowadzała nas Pani Aneta Dziedzic-Lis, bardzo kompetentna pani przewodnik, która w ciekawy sposób przybliżyła nam dzieje żydowskiego Kazimierza.
Z Panią Anetą spotkaliśmy się na Placu Bohaterów Getta, gdzie w obrazowy sposób opowiedziała nam o zagładzie krakowskich Żydów. Następnie przeszliśmy na Kazimierz, gdzie poprowadziła nas wąskimi uliczkami Kazimierza do poszczególnych synagog, pokazała najważniejsze miejsca tej dzielnicy – m.in. cmentarz żydowski. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści, zawierających wiele interesujących szczegółów z kultury i życia codziennego Żydów (nie tylko krakowskich). W tym miejscu należy podkreślić nie tylko znakomitą znajomość faktów, ale również zasad posługiwania się poprawną polszczyzną. Zwróciliśmy uwagę, iż przekazywane informacje świadczą o prawdziwej pasji i profesjonaliźmie naszej pani przewodnik. Wspólne zwiedzanie zakończyliśmy przy synagodze Tempel, gdzie z żalem rozstaliśmy się z Panią Anetą.
Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, wszystko to sprawiło, iż spacer po Kazimierzu jest jednym z najcieplej wspominanych przez nas wydarzeń z parodniowego pobytu w Krakowie. Polecam tę trasę – koniecznie w towarzystwie przewodnika – Pani Anety Dziedzic-Lis.

Jeszcze raz dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

1 34 35 36 37 38