Najfajnieszy przewodnik w Krakowie. Zapraszam na wspólne zwiedzanie - muzea, zabytki i wycieczki po Starym Krakowie

Zwiedzanie Krakowa - Przewodnik Aneta Dziedzic-Lis

Przewodnik Aneta Dziedzic-Lis

Głośno i wyraźnie

Naszym Gościom umożliwiamy wypożyczenie zestawów słuchawkowych - tour guide. Dzięki temu Turyści zawsze słyszą przewodnika głośno i wyraźnie, nawet gdy stoją nieco dalej. Komfort użytkowania słuchawek pozwala rozglądać się bez ryzyka, że zgiełk miasta zagłuszy opowieść przewodnika. Używane przez naszych przewodników zestawy słuchawkowe są małe i lekkie, a pojemne baterie umożliwiają nawet dwudniowe użytkowanie bez ładowania.Młodpolski Kraków - teatr

Teatr im. J. Słowackiego

Wzgórze Wawelskie

Wawel w maju

Wejście do kościoła Mariackiego

Zaułek św. Barbary

Mury obronne Krakowa

Galeria na murach starego Krakowa

Rynek Głowny w Krakowie

Rynek Główny - Magiczny Kraków

Droga na Wawel i pomnik Kościuszki

Pomnik Kościuszki na Wawelu ;)

Opactwo w Tyńcu

Klasztor Benedyktynów w Tyńcu

Kraków - Rynek Głowny

Rynek Głowny w Krakowie

Opinie Szanownych Gości

... których miałam przyjemność oprowadzać

5 gwiazdek - ponad 140 opinii w ciągu 10 lat ;)

... Oba spotkania z Anetą były doskonałym pomysłem. Dały nam potężny zastrzyk wiedzy o Krakowie, podanej w bardzo ciekawej formie, przyprawionej doskonałym humorem. Absolutnie polecamy !!! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Ps. Dla osób obawiających się korzystania z usług przewodników w trakcie pandemii Covid 19: Pani Aneta Dziedzic-Lis od pierwszych chwil naszego spotkania zwracała uwagę na zachowywanie dystansu i używanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Zwiedzaliśmy z Nią miasto absolutnie bezpiecznie i odpowiedzialnie.

Kasia i Mariusz Damrath


Pani Aneta łamie stereotyp przewodnika-nudziarza-gawędziarza. Gdyby uczyła w szkole historii, to myślę, że na jej lekcjach byłyby tłumy uczniów i cisza jak makiem zasiał. Bo od Pani Anety można się dowiedzieć mnóstwa ciekawostek, jakich nie wyczytacie w szkolnych podręcznikach. ...

Katarzyna, Jarosław, Jasiek i Marysia, Białystok


Od 10 lat nie spotkałem takiego przewodnika jakim jest Pani Aneta Dziedzic-Lis. Profesjonalizm, inteligencja i żywiołowość bije od tej Pani. Ale najistotniejsze dla grupy jest podejście - super psycholog, który w błysk wyczuwa nastroje i widzi, czy to co mówi jest "pochłaniane", czy nie. Zauważyłem, że nawet żartobliwe wstawki z grupy, mają natychmiast obrót w opowieści o....itd.

Marek Jędrzejowski


Chciałbym podziękować pani Anecie za zorganizowanie i poprowadzenie dwudniowej wycieczki dla uczniów klas ósmych i dziewiątych naszej Polskiej Szkoły Podstawowej z Bystrzycy w Czeskiej Republice. Bardzo ciekawy plan wycieczki, dobrze doradzone schronisko i stołówka studencka. Oceniam bardzo wysoko wiedzę przewodnika, a także fantastyczne podejście do uczniów, którym pani Aneta podała wiadomości o Krakowie i historii Polski w bardzo przystępny sposób, z dużą dozą ciekawostek i humoru.


Już dwa razy mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wycieczce po Krakowie prowadzonej przez panią przewodnik Anetę Dziedzic-Lis. Młodzież licealna, dla której przeznaczona była wycieczka, odebrała wspaniałą lekcję historii pięknego Krakowa, przekazaną w sposób fachowy, a jednocześnie interesujący dla tego wymagającego odbiorcy. Pani przewodnik dostosowuje program zwiedzania do potrzeb odbiorców, jest profesjonalna i życzliwa. Dzięki pani Anecie młodzież poczuła niepowtarzalny klimat Krakowa...

Elżbieta Wójcik, Liceum Ogólnokształcące w Jodłowej


Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić usługi Pani Anety Dziedzic-Lis, która w dniu 19 września 2019 r. była przewodnikiem po Krakowie podczas wyjazdu dla seniorów. Profesjonalizm Pani Anety Dziedzic-Lis, wysoka kultura osobista oraz doskonałe przygotowanie sprawiły, że wycieczka była na wysokim poziomie. Okazała się osobą kompetentną, przemiłą i szybko nawiązującą dobry kontakt z wycieczkowiczami. Polecam usługi świadczone przez Panią jako sprawdzone i solidne.

Beata Polak, PTTK Lubin


Chciałam podziękować za wspaniałą współpracę. W imieniu mojej grupy PTTK Stilon Gorzów Wielkopolski składam Wielki Szacun za rzetelną i fachową pracę przewodnika czyli pokazanie nam ciekawych miejsc w Krakowie i opowiadanie interesujących nas informacji o Krakowie. Na pewno polecę Panią w 100%.

Małgorzata Balbierz, PTTK Stilon Gorzów Wielkopolski


12 września 2019 r. miałyśmy wielką przyjemność zwiedzania Krakowa w towarzystwie Pani Anety, przewodnikiem, który posiada ogromną wiedzę z zakresu historii i sztuki. Opowiada z wielką pasją, a dodatkowo wszystko przeplata ciekawymi anegdotami, których nie sposób zapomnieć.

Polecam wszystkim, Jadwiga z mamą Alicją


Z ogromną przyjemnością grupa oświatowych seniorów z woj. łódzkiego poznawała we wrześniu 2019 r. ze wspaniałym przewodnikiem - Panią Anetą Dziedzic-Lis uroki Krakowa. Zwiedzamy nasz kraj często, ale tak profesjonalnego przewodnika jak Pani Aneta trzeba szukać z przysłowiową świecą. Profesjonalizm w najdrobniejszych szczegółach, kultura osobista i kultura słowa, życzliwość (nawet do zmęczonych), ogrom wiedzy i sposób jej przekazania to elementy, które wzbudziły u nas tak szacunek, jak i podziw dla pani Anety.

Teresa Rogalska


... Ja i moje koleżanki skorzystałyśmy z usług licencjonowanej przewodnik pani Anety Dziedzic-Lis i nie żałujemy, ponieważ tego czego dowiedziałyśmy się od pani Anety nie wyczytałybyśmy w żadnym przewodniku. Rzadko spotyka się kogoś z taką pasją i wiedzą. Odwiedziłyśmy "czarowne"miejsca, wysłuchałyśmy wspaniałych opowieści o czasach i ludziach, było warto...

Krystyna Patanowska ze Starogardu Gdańskiego


Pani Aneto, okazuje się, że jeśli ktoś ma tak szeroką wiedzę jak Pani o Krakowie, to nawet przez 2 godziny można pokazać miasto i “zasypać” grupę informacjami. Przy czym zrobiła to Pani z takim wdziękiem i poczuciem humoru, że cała nasza gromada była szczerze Panią oczarowana! Dziękujemy i będziemy Panią polecać.

Arkadiusz Garguła


Z Panią Przewodnik Anetą Dziedzic-Lis współpracuję w kwestii wynajmu zestawów słuchawkowych. Tym razem wraz z żoną i dwiema córkami zdecydowaliśmy się wspólnie z Panią Przewodnik zwiedzić wystawę pod Rynkiem Głównym. Nasze dziewczyny zadawały całe mnóstwo pytań, więc nie było to łatwe oprowadzanie! Ale Pani Aneta spisała się na medal: pokłady cierpliwości, uśmiech oraz podejście do “klienta” w każdym wieku to jest to!

Pozdrawiam, Zbigniew Witkowski


Na początku lutego b.r. wraz moją klasą maturalną wybraliśmy się na ostatnią wspólną wycieczkę do Krakowa. Zwiedzaliśmy Stare Miasto szlakiem Młodej Polski, a naszym przewodnikiem była Pani Aneta Dziedzic-Lis. Rozpoczęliśmy zwiedzanie na placu J. Matejki od ASP, następnie podeszliśmy pod Teatr Słowackiego, po czym kolejno: Jama Michalika, Bazylika Mariacka, franciszkanie…

Jerzy Maciągowski, LO Krosno


Jesteśmy mieszkańcami Krakowa, więc po mieście spacerowaliśmy nie raz. Po raz pierwszy zdecydowałam się zwiedzić Podziemia Rynku z przewodnikiem. I to była naprawdę świetna decyzja. Znalazłam ofertę na stronie www.krakow-przewodnicy.pl i wybrałam się pod Rynek Główny z moim 10-letnim synem i przewodnikiem po Podziemiach - Anetą Dziedzic-Lis.

Justyna Podkarpacka


Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Szanowni Państwo

Skoro znaleźliście się na tej stronie, to znaczy że wybieracie się Państwo na wycieczkę do Krakowa. A skoro chcą Państwo zwiedzić Kraków, to znaczy że konieczny będzie przewodnik po mieście. I nie ma najmniejszego znaczenia, czy będzie to pobyt indywidualny, rodzinny, z uczniami, romantyczny weekend z żoną, czy pielgrzymka z parafią – trafili Państwo na odpowiednią stronę – chętnie zaplanuję Państwu czas, zarezerwuję hotel, restaurację czy wybrane z licznych krakowskich atrakcji – podpowiem i zaopiekuję się! I to co najważniejsze – oczywiście oprowadzę, pokazując najciekawsze zabytki i zakątki – wciąż oficjalnej stolicy Polski – Krakowa 😉 Zdecydowanie Kraków jest wart zwiedzania z przewodnikiem.

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Przewodnik Aneta Dziedzic-Lis

Zapraszam do zapoznania się z opiniami Moich Gości – Wszyscy byli zadowoleni z moich usług jako przewodnik po Krakowie 😉 Jestem licencjonowanym przewodnikiem miejskim, przewodnikiem po Ojcowskim Parku Narodowym, Krakowskich Podziemiach i muzeach oraz pilotem wycieczek. Posiadam szeroką wiedzę, kilkuletnie doświadczenie – i to co najważniejsze – poczucie humoru i pozytywne nastawienie. 😉 Z chęcią oprowadzam wycieczki po Krakowie – jego historia to jedna z moich największych pasji.

Chętnie pokażę Państwu Kraków takim, jakim go lubię najbardziej (nie tylko jako przewodnik). Kraków to miasto, które zachwyca o każdej porze roku – zawsze ma coś ciekawego swoim Gościom do zaoferowania. Zapraszam do zapoznania się z proponowanymi trasami zwiedzania Krakowa – gwarantuję, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Oprócz standardowej Drogi Królewskiej, czy Kazimierza z chęcią i uśmiechem, podczas wycieczki oprowadzę Państwa np. szlakiem królewskich żon i kochanek, czy pokażę Kraków nocą. Młodzieży szkolnej chętnie pokażę Magiczny Kraków oczami Stanisława Wyspiańskiego, oraz opowiem o wielkim malarzu Janie Matejce zdradzając pewne sekrety z życia mistrza. Zapalonych i wytrwałych turystów zapraszam na całodzienny lub dwudniowy zwiedzanie – maraton z przewodnikiem po Krakowie, po którym zaczną wychodzić nie na dwór, a na pole… A tych bardziej leniwych zapraszam na krótką przejażdżkę po Starym Mieście lub zwiedzanie Krakowa i Nowej Huty z okien samochodu.

Wawel – wycieczka z przewodnikiem

Jeśli zależy Państwu, aby pobyt w Krakowie przebiegł “bezawaryjnie” służę swoją pomocą. Chętnie podejmę się nie tylko roli przewodnika oprowadzającego wycieczki po Krakowie, ale opiekuna, który zadba o Państwa wygodę i zadowolenie. Służę pomocą w znalezieniu noclegu, mogę kupić lub zarezerwować bilety do muzeów czy na wystawę. Podpowiem gdzie smacznie zjeść, odbiorę Państwa z lotniska czy z dworca, jako pilot pojadę z Państwem do Wieliczki, Bochni, Oświęcimia, Kalwarii Zebrzydowskiej, czy Zakopanego. Zarezerwuję posiłek, wskażę gdzie zaparkować samochód lub autokar, dokąd wybrać się na zakupy w przerwie wycieczki. Jednym słowem będę do usług nie tylko jako przewodnik po Krakowie ale bardziej  dobrym duchem, który zadba, aby Państwa pobyt w Krakowie był przyjemny i radosny, aby nic nie popsuło Państwu urlopu, a z wizyty w Krakowie zostały Państwu tylko miłe wspomnienia.

Wycieczka z przewodnikiem – Kraków

Serdecznie zapraszam!
Aneta Dziedzic-Lis

Spacer z Panią przewodnik Anetą Dziedzic-Lis grupa z Lisowca zalicza do zdecydowanie udanych! Niedziela na krakowskim Kazimierzu, zimowa aura, opowieści przewodnika… Wszystko razem złożyło się na przyjemnie spędzone popołudnie w Krakowie. Dziękujemy Pani Aneto i z pewnością jeszcze skorzystamy z Pani wiedzy i umiejętności jej przekazania wycieczkowiczom.

Gosia Opalińska


7 listopada moja klasa siódma miała niewątpliwą przyjemność zwiedzać Kraków pod przewodnictwem Pani Anety Dziedzic-Lis. Uczniowie wysłuchali hejnału z Wieży kościoła Mariackiego, a następnie ruszyliśmy na zwiedzanie Krakowa. (...) Opowieści przewodnika przeplatane były ciekawostkami na temat Krakowa, dzięki czemu uczniowie nie rozpraszali się. Wybór Pani Anety na naszego przewodnika po Krakowie był bardzo trafny i z cała odpowiedzialnością mogę polecić tę osobę dla wycieczek szkolnych

Izabela Dutkiewicz


Pani Aneto, składam serdeczne podziękowania na Pani ręce za rozległą wiedzę, sposób jej przekazu, życzliwość, uśmiech. W taki oto sposób zapamiętaliśmy Panią - najlepszego przewodnika po Krakowie. Zwiedzanie z Panią Krakowa Szlakiem Ojca Świętego Jana Pawła II było dla naszej grupy parafialnej prawdziwą radością.

ks. Przemysław Wiktor


W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu zwiedzili “Kraków w pigułce”. Drogą elektroniczną chciałabym serdecznie podziękować przewodnikowi po Krakowie - Pani Dziedzic-Lis za sprawne oprowadzenie grupy po Krakowie oraz zorganizowanie drugiego przewodnika dla drugiego autokaru. (...) Chętnie skorzystamy z Pani usług przewodnickich raz jeszcze.

Danuta Krojczy, Siedlce


20 września zwiedzaliśmy Kraków z przewodnikiem, którym była pani Aneta Dziedzic-Lis. Kontakt do przewodnika otrzymaliśmy od grupy, która z panią Anetą zwiedzała Kraków kilka miesięcy wcześniej. Wyjazd do Krakowa okazał się bardzo udany, co w dużej mierze zawdzięczamy przewodnikowi po Krakowie. (...) Będziemy polecać tego przewodnika po Krakowie kolejnym grupom, wybierającym się na zwiedzanie Krakowa.

Jolanta Kuśmider