Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem - sprawdź nas na FB
Zwiedzanie Krakowa - po polsku i rosyjsku

Zapraszam Aneta Dziedzic-Lis

  • Kraków Przewodnik - zwiedzanie w języku polskim
  • Kraków Przewodnik - zwiedzanie w języku rosyjskim
  • +48 609 652 517

Przewodnik po Krakowie - opinie gości

12.10.2015 Poniedziałek 12 października zdecydowanie nie rozpieszczał nas pogodą… Deszcz lał się strumieniami z nieba przez cały dzień. Mimo to udało nam się z uczniami z Wolicy pospacerować po Krakowie

Kraków - Barbakan zwiedzanie

Jak co roku razem z młodzieżą gimnazjalną z Wolicy (gmina Chęciny, woj. świętokrzyskie) zwiedzaliśmy Kraków. I po raz trzeci skorzystaliśmy z fachowej pomocy p. Anety Dziedzic-Lis. W tej chwili nie wyobrażam sobie, abym mógł przywieźć młodzież do Królewskiego Grodu i nie powierzyć ich pani Anecie. W ciekawy i interesujący sposób bez "przynudzania" pani przewodnik potrafi oczarować uczniów. W bardzo przystępny sposób przekazać najciekawsze informacje dotyczące Krakowa, miejsc i osób, które tworzyły niepowtarzalny klimat tego miasta. Zreszą, nie dziwię się uczniom, ale i ja i inni opiekunowie jestesmy pod dużym wrażeniem wiedzy i osobowosci pani Anety. Jak wspomniałem po raz trzeci zwiedzałem miasto i za każdym razem słyszę inne historie, inne anegdoty i dykteryjki, świadczy to o tym, że pani Aneta nie osiadła na przysłowiowych laurach, ale cały czas poszerza swój warsztat pracy. Pani Aneto dziękuję i cóż... do zobaczenia za rok (a może szybciej).

Tomasz Żelichowski nauczyciel ZSO Wolica

 

25.09.2015 Niełatwy orzech do zgryzienia, bo i temat nie jest prosty… II wojna światowa, Polacy, Niemcy, Żydzi i jedno miasto Kraków… Jak opowiedzieć o tym młodzieży gimnazjalnej, by nie generalizować, by 70 lat po wojnie nie budować uprzedzeń, a opowiedzieć o Ludziach…?

Już trzykrotnie korzystałam z pomocy pani Anety Dziedzic-Lis jako przewodnika po wystawie w „Fabryce Schindlera”. Młodzież gimnazjum jest zapewne odbiorcą niełatwym, a wręcz trudnym, nastawionym na natłok bodźców zewnętrznych, zniechęconym już samą perspektywą zwiedzania, które nastolatkom kojarzy się zwykle z nudą. A jednak tym razem było inaczej i to dzięki osobie pani Anety. Ogromna pasja, niespotykana umiejętność do przekazania tego, co trudne i bolesne, bo muszę wspomnieć, że jedną z grup stanowiła młodzież niemiecka, oraz wręcz krasomówczy talent, dzięki któremu pani Aneta potrafiła porwać moich uczniów w tamte straszne czasy, wywołać w nich silne emocje, zainteresować tematem i skłonić do refleksji.
Myślę, że najtrafniej wypowiedzieli się moi wychowankowie, którzy w czerwcowy, upalny wieczór, po całodziennej wycieczce, oczekiwali ponad godzinę na swoją kolej, by zaraz po obejrzeniu wystawy podzielić się ze mną słowami: „Warto było czekać, na TAKIEGO przewodnika warto!”
Pani Aneto, ja ze swej strony mogę powiedzieć tylko dziękuję, ale w tym słowie kryje się wielki podziw nauczyciela dla Pani talentu.

Renata Pausch

 

09.09.2015 Dużo radości z Podopiecznymi fundacji Aktywni na Pomoc. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, iż wyraził zgodę na nieodpłatne zwiedzanie Starej Synagogi przez Moich Gości

Tajemnice Kazimierza, ciekawe opowieści, cudowny spacer po Drodze Królewskiej w Krakowie! Jesteśmy zachwyceni tym co i w jaki sposób, z dużą swadą, opowiedziano nam podczas trasy. Pani Aneta Dziedzic-Lis potrafiła zarazić nas swoim entuzjazmem i nie przeraziła Jej nasza duża, mało cierpliwa, zbyt wiele oczekująca grupa osób niepełnosprawnych. Ponadto w dość szybkim tempie udało Jej się nam pokazać wiele zabytków, a nawet ich wnętrze! Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe krakowskie przyjęcie! Serdecznie pozdrawiamy z Gdańska!

Podopieczni i pracownicy Stowarzyszenia Aktywnych na Pomoc

 

12.08.2015 Biuro Podróży Damptour z Kartuz

Pani Aneta oprowadza nasze grupy młodzieży jak i grupy dorosłych. Turyści wracają zawsze zachwycenie jej kulturą osobistą, wiedzą, profesjonalizmem i poczuciem humoru. Pani Aneta oprowadzając potrafi oczarować miastem.

Pozdrawiam serdecznie Anna Puzdrowska

 

20.06.2015 Sobota spędzona z fantastycznymi dzieciakami i młodzieżą z Gimnazjum Specjalnego z Warszawy. Pospacerowaliśmy po Starym Mieście i odwiedziliśmy wystawę pod Rynkiem Głównym

Raz jeszcze dziękujemy.
Przesyłam zdjęcia na pamiątkę.
Pozdrawiam serdecznie.

Andrzej Ratyński

 

14.06.2015 Spacer indywidualny z przesympatyczną rodziną z Gdańska

Pani Aneto przede wszystkim przekazuję pozdrowienia od dzieci, które bardzo serdecznie Panią wspominają. Z założenia spacer miał być głównie dla nich, ale my z mężem dziękujemy, że przemyciła Pani w swych opowieściach i historie dorosłe… Na długo zachowamy w pamięci spacer z Panią, a następnym razem koniecznie wybierzemy się wspólnie na Kopiec Kościuszki i do Podziemi Rynkowych (nie wszystko da się zobaczyć za jednym zamachem…). Będziemy Panią polecać naszym znajomym oraz w szkole dzieci. Jeszcze raz dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.

Małgorzata, Roman, Hania, Emilia, Fabian Bargiełowie z Gdańska

 

11.06.2015 Licealiści z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie i ciekawy spacer po Kazimierzu skąpanym w czerwcowym słońcu

Chciałam Pani serdecznie podziękować za wspaniałą wycieczkę, która mieliśmy okazje odbyć z Panią w czwartek. Zarówno ja, jak i pozostali uczestnicy wycieczki byli pod wielkim wrażeniem Pani opowieści i przyjaznego sposobu ich przekazywania. Mam nadzieję, że będę miała okazję skorzystać z Pani usług przewodnickich w niedalekiej przyszłości.

Z wyrazami szacunku Sylwia Romanowska i kl. II KLO w Krośnie

 

08.06.2015 Szybkie zwiedzanie w drodze na zieloną szkołę do Zakopanego

Zwiedzanie Starego Miasta z Panią Anetą było treściwe, szybkie (ponieważ mieliśmy tylko 2 godziny w drodze na zieloną szkołę), pełne humoru i uśmiechu dla nas Pani Przewodnik. Kontakt do Pani Anety znalazłam w Internecie, zdecydowałam się skorzystać z Jej usług i przekonałam się, że moja intuicja mnie nie zawiodła. Następnym razem, kiedy będę przejazdem w Krakowie, zaplanuję na zwiedzanie z Panią Przewodnik nieco więcej czasu, bo zdecydowanie warto (jest to zdanie moje oraz moich uczniów, którzy stwierdzili, że tak sympatycznej przewodniczki, to chyba jeszcze nie mieli :)

Maria Janusz z Kamieńca z Uczniami

 

27.05.2015 A oto kilka zdjęć z pożegnania z grupą ze świętokrzyskiego. Mimo deszczu i króciutkiego zwiedzania (samo Wzgórze Wawelskie) dzieciaki nie chciały puścić mnie do domu. To jest właśnie to co lubię w tej pracy – wywołuję uśmiech na twarzach mimo (czasem) nie do końca sprzyjającej aury.

Wzgórze Wawelskie - zwiedzanie
Zwiedzanie Krakowa - Wawel

 

 

26.05.2015 Kazimierz i Wzgórze Wawelskie z Gośćmi z Jędrzejowa

Kraków - zwiedzanie

Pani Aneto serdecznie dziękujemy za spacer. Młodzież ogromnie skorzystała z Pani wiedzy. Z pewnością zapamiętają wiele ciekawostek o Wielkich Polakach, jakich dowiedzieli się od Pani w Panteonie Narodowym na Skałce. Myślę, ze swoimi opowieściami o tradycjach, historii, kulturze, świętach żydowskich udało się Pani obalić kilka funkcjonujących w świecie stereotypów na temat wyznawców Mojżeszowych. Ogromnie cieszymy się, że mogliśmy być świadkami obchodów rocznicy śmierci Pana Marszałka Józefa Piłsudskiego (załączam kilka zdjęć). Spacer z Panią był z pewnością pouczającym i interesującym wydarzeniem. Będę polecać Panią, jako najlepszego krakowskiego przewodnika.

Anna Artos

 

21.05.2015 Dzień pełen wrażeń - Kraków i Ojcowski Park Narodowy z szóstoklasistami z Szamocina. Oto jak wspominają wycieczkę sami Uczniowie:

Uważamy, że spacer po Krakowie, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, był bardzo udany. Nasza Pani przewodnik opowiadała o miejscach i zabytkach krótko i ciekawie. Przekazywała informacje w taki sposób, że nie można było się nudzić. swoje wypowiedzi wzbogacała ciekawostkami oraz małymi żarcikami, przez co lepiej zapamiętaliśmy informacje. Naszym zdaniem lepszego przewodnika po Krakowie należałoby "ze świecą szukać".
Poza tym pani Aneta jest miłą i sympatyczną osobą, była cały czas uśmiechnięta. Od razu przypadła nam do gustu.
Niektórzy z nas byli po raz pierwszy w Krakowie i dzięki Pani Anecie, która pokazała nam piękno tego miasta, będą tutaj wracać.
Nasz spacer zapamiętamy na długo

Uczniowie klas VI A i VI C Szkoły Podstawowej z Szamocina

 

20.05.2015 Długi dzień przewodnicki z uczniami klas 1-5, którzy po wszystkim byli zmęczeni, ale wsiadali do autokaru z uśmiechniętymi buziami ;)

Dzień 20 maja 2015 spędziliśmy z Panią Przewodnik Anetą Dziedzic-Lis na zwiedzaniu Krakowa. Dla dzieci z małej miejscowości, jaką są Chojnice to była prawdziwa wyprawa naszpikowana atrakcjami. Pani Przewodnik zaopiekowała się nami należycie. Z jednej strony realizowała program punkt po punkcie, z drugiej – reagowała na zmęczenie dzieci, pozwalając im nieco wypocząć. Uczniowie odwiedzili Ogród Doświadczeń Stanisława Lema, wystawy na Kopcu Kościuszki, zwiedzili Katedrę Wawelską, wspinali się na Wieżę Zygmuntowską, zobaczyli najpiękniejszy krakowski ołtarz w Kościele Mariackim, odwiedzili Okno Papieskie i zobaczyli wiele innych atrakcji oraz wysłuchali niezliczonych opowieści Pani Przewodnik.
Ogromną zaletą Pani Anety jest to, że potrafi mówić do dzieci w taki sposób, że skupia ich uwagę i nie pozwala się nudzić. Dzieci naprawdę dużo wyniosły i zapamiętały z naszej wycieczki do Krakowa, a to dzięki umiejętnie podanym informacjom Pani Przewodnik.

Serdecznie dziękujemy zarówno za oprowadzenie nas po Krakowie, jak też za Pani życzliwość i pomoc w zaplanowaniu wycieczki.

Nauczyciele, Rodzice oraz Dzieci ze SP w Chojnicach

 

18.05.2015 Nowa Huta dla chłopaków ze szkoły sportowej…

Dziękujemy. Podobał nam się spacer z Panią – potrafi Pani zainteresować opowieściami. Grunt, to potrafić dobrać przekaz do odbiorcy. Uczniowie orzekli, że wywiązała się Pani z zadania na szóstkę i dziękują, że nie zasypała ich Pani datami ;) Mam nadzieję – do zobaczenia.

Pozdrawiam. Marian Lubos.

 

15.05.2015 Coś dla duszy i dla ciała, czyli zabiegi w SPA, a potem zwiedzanie…

Pani Aneto z prawdziwą przyjemnością spacerowałyśmy po Krakowie w Pani towarzystwie. Faktycznie zwiedzanie indywidualne ma swoje plusy: nigdy żaden przewodnik nie opowiedział nam tylu pikantnych historyjek, jak Pani podczas naszego 2-godzinnego spaceru po mieście. Chętnie posłuchamy dalszych opowieści, jeśli jeszcze kiedyś wybierzemy się do SPA w Krakowie.

Siostry Widawskie z Bromowa

 

12.05.2015 Jak pokazać przyjaciółce sprzed lat swoje nowe miejsce na ziemi – Kraków? Pozwolić opowiedzieć o nim przewodnikowi…

Pani Aneto to niesamowite jak potrafi Pani opowiadać o tym mieście, z jaką pasją broni Pani nawet jego mankamentów (mam na myśli owego pecha Krakowa do pomników J ). Dziękujemy za uroczy dzień w Pani towarzystwie, za opowieści pełne humoru, ale też rzetelnej wiedzy. Podaje Pani informacje z wyczuciem i smakiem. Wszystko było pyszne! (gofry również)

Gryzelda Bojko z Przyjaciółką

 

18.03.2015 Wizyta w Krakowie przesympatycznych członków Klubu Seniora “Marzenie” z Brennej :) Spacer po Kazimierzu katolickim, opowieści o historii, tradycjach, świętach żydowskich na żydowskiej części Kazimierza, zwiedzanie Reprezentacyjnych Komnat Królewskich, Skarbca i Zbrojowni na Wawelu, Katedra Wawelska oraz dwa miejsca pochówku Wielkich Polaków: podziemia katedralne oraz Panteon Narodowy Na Skałce.

Wzgórze Wawelskie - zwiedzanie

W dniu 18.03.2015r. odbyliśmy wycieczkę po Krakowie, chcieliśmy zobaczyć to czego jeszcze nie widzieliśmy, a w Krakowie byliśmy po raz trzeci i nie ostatni. Muszę stwierdzić, że takiego przewodnika nie mieliśmy jeszcze. Pani Aneto, głowa do góry, bo to co piszę to prawda, a wiem co mówię. Dużo jeździmy po kraju i zwiedzamy. Wszystkim chcącym zwiedzić Kraków i nie tylko, serdecznie polecam panią ANETĘ DZIEDZIC-LIS. Jest wymarzonym przewodnikiem: miła, sympatyczna, uprzejma, bardzo życzliwa, a przede wszystkim dyspozycyjna. Jej wiedza jest ogromna i w taki sposób przekazywana, aby każdy zapamiętał jak najwięcej. Dziękuję bardzo za poświęcony czas i trud naszych wymagań.

Prezes Klubu Seniora "Marzenie" w Brennej
Ludwik Gluza

 

13-14.03.2015 Świetna wycieczka, przemili Goście, pogoda… ten temat lepiej przemilczę dyplomatycznie… Ale co tam! Kazimierz przedeptany :) Podziemia zaliczone, Stare Miasto zdobyte :) A moi Goście już planują kolejny (tym razem letni) przyjazd do Krakowa, który urzekł ich mimo niepogody…

Byliśmy w Krakowie na początku marca, w czasie kiedy pogoda nie rozpieszcza i nie zachęca do wędrówek. Z Panią Anetą nic nie jest wstanie zepsuć zabawy. Już trochę żyję na tym świecie, ale po raz pierwszy spotkałam się z takim Przewodnikiem. Młoda osoba z ogromną wiedzą i wielką pasją, z umiejętnością opowiadania i sympatycznym poczuciem humoru. Sposób w jaki Pani Aneta mówiła i przedstawiała nam Kraków nie jest książkowy, nie jest schematyczny, w tym jest smaczek :) Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Pani Aneto dziękujemy :) Gratulujemy i życzymy powodzenia. Aby Pani pasja i zaangażowanie starczyły na długie lata. Będziemy polecać :) :)

Aleksandra Burmistrzak

 

7-8.03.2015 Tym razem moim Gościem Honorowym była Agnieszka, która zwiedzaniem Krakowa postanowiła uczcić swoje urodziny, a mnie przypadła w udziale funkcja cicerone. Agnieszko, Kasiu serdecznie dziękuję za wspólny spacer - świetnie się z Wami bawiłam :)

Dziękuję za wspaniałe chwile z Tobą! Nie mogłam wymarzyć sobie piękniejszych urodzin! Słoneczny Kraków, spokojne zwiedzanie, miła atmosfera, dużo, dużo ciekawej wiedzy...! Naprawdę bardzo Ci dziękuję za wszystkie opowieści, ciekawostki, wszystkie wydeptane miejsca... Będę Cię polecać każdemu kto będzie poszukiwał przewodnika po Krakowie.

Pozdrawiam Agnieszka

 

22.12.2014 Szał przygotowań do Świąt trwa, a moi Goście delektują się Krakowem w ten przedświąteczny czas

W tym roku z grupą przyjaciół postanowiliśmy spędzić święta w pensjonacie w górach. Jadąc do Bukowiny postanowiliśmy zatrzymać się na kilka godzin w na zwiedzanie Krakowa. To była dobra decyzja. Jeśli nie byli Państwo w Królewskim Mieście w ten zaczarowany czas Bożego Narodzenia serdecznie namawiam, by kiedyś to uczynić! Pani przewodnik pokazała nam zupełnie inne miasto, niż pamiętaliśmy z naszych poprzednich wizyt: tłoczne, a nie męczące, pachnące igliwiem, grzanym winem z goździkami, piernikami i orzechami w miodzie. Z całym mnóstwem cudownych dekoracji świątecznych. No jednym słowem nasza Pani Przewodnik sprawiła, że trzy dni przed świętami poczuliśmy świąteczny klimat. Pani Aneto dziękujemy za wszystko: za Pani opowieści pełne humoru i odrobiny samokrytyki, za opiekę, za polecenie restauracji, za spacer ulicami Krakowa, w którym jedyne czego nam brakowało do pełni szczęścia, to śniegu (ale tego nawet taka znakomita Pani Przewodnik nie jest w stanie załatwić).

Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy: Łodzianie

 

25-26.06.2014 To dla wszystkich p r a w i e początek wakacji, a dla Państwa Górskich i ich dwóch synów wakacje właśnie się zaczęły w Krakowie J To naprawdę dobry wybór

W tym roku początek wakacji postanowiliśmy rodzinnie zainaugurować w królewskim mieście. Nie planowaliśmy brać przewodnika, ponieważ uważaliśmy, że po tylu pobytach naszych w Krakowie znamy to miasto prawie jak rodzinną Warszawę. Ostatecznie jednak żona namówiła nas, abyśmy skorzystali z usług kogoś komu nie wydaje się, a kto naprawdę zna miasto. Szybki research w internecie i wybór padł na stronę Krakow-przewodnicy.pl To był strzał w dziesiątkę. Pani przewodnik nie miała dla nas litości ani taryfy ulgowej: planowaliśmy zwiedzać 3-4 godziny, a zrobiły się z tego 2 dni!!! No, ale teraz moglibyśmy powiedzieć, że zwiedziliśmy Kraków! Moglibyśmy, gdybyśmy nie zostali uświadomieni ilu jeszcze miejsc nie widzieliśmy!!! Pani Aneto następnym razem J Obiecujemy. I dziękujemy za wspaniałe dwa dni zwiedzania (następnym razem żona weźmie wygodniejsze buty ;) )

Warszawiacy pozdrawiają: Zbyszek, Irena, Paweł i Maciej

 

04.05.2014 Tym razem Kraków o poranku dla grupy z Chrostkowa. Nawet będąc w Krakowie przejazdem, w drodze powrotnej do domu można zatrzymać się na 2 godzinki i posłuchać tego i owego przed ponownym zajęciem miejsc w autokarze

W imieniu wycieczki z Chrostkowa pragnę serdecznie podziękować pani przewodnik Anecie Dziedzic-Lis za niezwykły spacer po Krakowie. Choć nie był to nocny spacer jak w „Zaczarowanej dorożce” Gałczyńskiego, to pani Przewodnik potrafiła nas zaczarować swoim opowiadaniem o ludziach, miejscach, wydarzeniach i sprawić, że chce się do magicznego Krakowa wracać.
Profesjonalizm, umiejętność zajmującego opowiadania, skupiania uwagi połączone z życzliwością, pogodnym usposobieniem, pozytywną energią i łatwością nawiązywania kontaktów to cechy pani Anety, które powodują, że jest ona wymarzonym przewodnikiem po Krakowie. Z serca za wszystko jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia!

W imieniu grupy z Chrostkowa – organizator Jakub Mazur

 

02.05.2014 Spacer w długi weekend majowy zatłoczonymi ulicami Krakowa może być przyjemny, pod warunkiem, że Goście są mili i uśmiechnięci, a przewodnik wie, jak „zaserwować” miasto w tym czasie J

Długi weekend majowy 2014 wraz z rodziną i przyjaciółmi spędziliśmy w Krakowie. Dzięki Pani przewodnik była to bardzo udana wycieczka. Już na etapie planowania wyprawy Pani Aneta okazała się bardzo pomocną osobą. Kupiła i zarezerwowała dla nas bilety do wszystkich zwiedzanych obiektów, dzięki czemu nie straciliśmy mnóstwa czasu na stanie w ogromnych kolejkach po bilety. Pani Aneta jako przewodnik jest bardzo elastyczna, potrafi dostosować się do oczekiwań zwiedzających. W bardzo interesujący sposób przekazuje wiedzę o Krakowie, a informacja okraszona licznymi historyjkami i ciekawostkami - na długo pozostanie w pamięci.

Pani przewodnik Aneta Dziedzic-Lis jest niezwykle sympatyczną osobą, potrafiącą zainteresować historią Krakowa zarówno dorosłych jak i młodzież. Gorąco namawiam do skorzystanie z jej usług.

My Też serdecznie dziękujemy, że zechciała nas Pani oprowadzić po Krakowie. Wszyscy bardzo mile wspominamy naszą wyprawę. Dzięki Pani, mimo tych tłumów było super.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Skowrońska

 

19.03.2014 Spacer tematyczny dotyczący historii Żydów w naszym mieście z Państwem Wójcików z Baranowa

Pani Aneto chcielibyśmy tą drogą podziękować Pani za wspaniałe przeżycie, jakim był dla nas spacer z Panią Drogą Żydów Krakowskich. To wspaniałe uczucie widzieć podczas pracy przewodnika, który z taką pasją opowiada niełatwą przecież historię tego Narodu. Kazimierz, zachowane synagogi, stary cmentarz żydowski, Podgórze, getto, zachowane jego mury, ulica Lipowa i Muzeum Oskara Schindlera to na zawsze zapamiętamy. A kiedyś, jak będzie ciepło, przyjedziemy do Pani z wnukami, aby i one miały możliwość zobaczyć to wszystko na własne oczy.

Jeszcze raz dziękujemy, ślemy pozdrowienia Janusz i Eugenia Wójcik

 

15.02.2014 Nie wszystkim sroga zima straszna J Niektórzy podejmują wyzwanie i dzielnie zwiedzają mimo pluchy.

Pani Aneto serdecznie dziękujemy za klimatyczne oprowadzanie po Kazimierzu i Podgórzu. Warto było przejechać kilkaset kilometrów, aby spędzić tak intensywnie dzień słuchając opowieści Pani Przewodnik. Ma Pani prawdziwy dar opowiadania połączony z pasją, jaką jest dla Pani oprowadzanie po Krakowie i jego smaczki. Daje to iście wyborną mieszankę, której naprawdę miło się słucha. Serdecznie pozdrawiamy z Mrągowa.

Alina i Mateusz Pszoniak

 

22-23.10.2013 Dzień Pierwszy: Kazimierz żydowski i jego zakamarki... Dzień Drugi: Stare Miasto (absolutnie nie Starówka!!! :) z młodzieżą oraz Paniami Nauczycielkami z II LO z Warszawy. Aż nie chciało się wierzyć, że to końcówka października! Słoneczko tak przygrzewało, że czas można było spędzić naprawdę miło: można było opalać się nad Wisłą...... lub pospacerować po Krakowie ;)

Bardzo dziękuję wraz z uczniami klasy maturalnej z II LO St. Batorego w Warszawie za wspaniałą wycieczkę po Krakowie i Kazimierzu. Zwiedziliśmy z Panią Przewodnik Anetą Wawel (dotykaliśmy serca Dzwonu Zygmunta - nasze życzenia na pewno się spełnią!), Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, kościół franciszkański z witrażami Wyspiańskiego i wiele innych ogromnie ciekawych miejsc. Na Kazimierzu pani przewodnik przedstawiła nam zwyczaje i obrzędy żydowskie oraz poczuliśmy atmosferę tego urokliwego miejsca - aż chce się tam wrócić. Do dzisiaj uczniowie bardzo mile Panią wspominają i pozdrawiają. Następne wycieczki z przewodnikiem - tylko z Panią Anetą.

Pani Aneta Dziedzic-Lis jest przewodnikiem godnym polecenia zarówno ze względu na swój profesjonalizm i rozległą wiedzę, ale także dar zajmującego opowiadania o historii i jej bohaterach oraz umiejętność nawiązywania żywego kontaktu z młodzieżą. Wymarzony przewodnik po Krakowie! Dziękuję Pani Anecie również za doradztwo i konsultacje przy organizowaniu planu wycieczki po tym niezwykłym mieście.

Uczniowie klasy III c i opiekunowie Jolanta Żmijewska i Monika Osipiak-Krasuska

 

21.10.2013 Wędrówka z przewodnikiem po Krakowie uczniów z SP w Smęgorzewie

Dziękujemy bardzo za profesjonalny przekaz wielu informacji na temat zabytków, ludzi, miejsc i zdarzeń związanych Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiemz Krakowem. Wycieczka została ciekawie zaplanowana i przeprowadzona. Wędrówkę rozpoczęliśmy od Kopca Kościuszki, zwiedziliśmy Wystawę Figur Woskowych „Polaków Drogi Do Wolności", następnie przeszliśmy od Wzgórza Wawelskiego przez ulicę Kanoniczą, Grodzką i Franciszkańską na Rynek, gdzie zwiedziliśmy Muzeum w podziemiach wspaniale oddające atmosferę sprzed wieków. Spędzenie dnia z Panią Przewodnik Anetą, niezwykle sympatyczną i kompetentną osobą, cała nasza grupa bardzo mile wspomina. Z ogromną przyjemnością polecamy wszystkim jej usługi! Do zobaczenia w Krakowie!

Pozdrawiamy serdecznie - uczniowie i opiekunowie SP w Smęgorzewie.

 

20.06.2013 Spacerowałam po Grodzie Kraka z Rodzicami, Nauczycielami i Uczniami z SP w Łączanach

Kościół Mariacki Kraków - zwiedzanie z przewodnikiem

20 czerwca 2013 roku uczniowie Publicznej Szkoły Poodstawowej w Łączanach wyruszyli na spotkanie z przygodą i historią.
Zwiedzali Kraków pod czujnym okiem i opieką przewodnika - Pani Anety Dziedzic-Lis. Pani przewodnik Aneta zabrała nas w fascynującą podróż, a sposobem przekazu informacji, ciekawostek i historii zadziwiła każdego, ponieważ był zrozumiały dla tych najmłodszych, i dla tych trochę starszych ;)) Zwiedziliśmy Wawel, przeżyliśmy spotkanie ze Smokiem Wawelskim, pomyśleliśmy życzenie przy Dzwonie Zygmunta, byliśmy przy Pałacu Biskupim i słynnym Oknie Papieskim, zrobiliśmy zakupy w pierwszym hipermarkecie w historii, poznaliśmy historię życia Wita Stwosza i pomachaliśmy hejnaliście na pożegnanie.

Wycieczka dostarczyła wszystkim bardzo wielu niezapomnianych wrażeń i z pewnością do Krakowa jeszcze powrócimy.

Pozdrawiamy serdecznie panią przewodnik i na pewno wybierającym się do Krakowa polecimy Pani usługi. Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;))

Iwona Rola SP w Łączanach

 

8-9.05.2013 Kraków z piątoklasistami na piątkę!!!

Uczniowie SP nr 1 w Sycowie, ich wychowawczyni oraz rodzice pragną podziękować p. przewodnik po Krakowie - Anecie Dziedzic-Lis za bardzo żywy i merytoryczny przekaz wielu informacji na temat zabytków, ciekawych ludzi, miejsc i zdarzeń związanych z Krakowem. Myślę, że na długo pozostaną one w naszej pamięci, a dowodem na to niech będą lekcje jakie odbyły się po przyjeździe z Krakowa. Dzieci zapamiętały wiele legend, kojarzyły określone miejsca z wydarzeniami historycznymi, a nade wszystko z dużą sympatią wspominały przewodnika - Panią Anetę. Ma Pani bardzo dobry kontakt z dziećmi, potrafi je Pani wciągnąć w opowiadane historie (co niestety zdarza się niewielu przewodnikom), a to wszystko dlatego, że mówi Pani z dużym zaangażowaniem, ciekawie i przystępnie. A ja dzięki Pani zobaczyłam inny niż sobie wyobrażałam Kazimierz i zapragnęłam przyjechać tu ponownie, a usługi przewodnickie prowadzone przez Panią poleciłam innym nauczycielom.

Anna Piśko

 

2-3.05.2013 W tym roku w weekend majowy pogoda nas nie rozpieszczała! Meteorolodzy zapowiadali 30-stopniowe upały. No! Jeśli zsumować po 10 stopni każdego dnia, to faktycznie prognozy się sprawdziły... Ale co tam! Ze mną na spacer po Krakowie wybrali się Państwo Ewa i Dariusz Różyccy. I chociaż dnia pierwszego zwiedzaliśmy Kazimierz w strugach deszczu, a drugiego w Ogrodach Profesorskich złapało nas istne oberwanie chmury, humory nam dopisywały i nie pozwoliliśmy popsuć sobie przyjemności odkrywania tajemnic królewskiego miasta :)

W majowy weekend 2013 jak co roku wybraliśmy się z mężem do Krakowa. Tym razem celem naszej wizyty był krakowski Kazimierz, dzielnica uniwersytecka oraz wystawa malarzy Młodej Polski w Domu Szołajskich. Mimo nie sprzyjającej pogody spacer po Kazimierzu okazał się niezapomnianym wspomnieniem. Odwiedzane wspólnie miejsca i opowiedziana przez Panią przewodnik Anetę historia życia ludności żydowskiej w dawnym Krakowie długo pozostanie w naszej pamięci. Wieczorem wróciliśmy na ul. Szeroką, aby wypić kawę, posłuchać muzyki i poczuć atmosferę Kazimierza.

Na drugi dzień aura była bardziej sprzyjająca. Pani Przewodnik postanowiła pokazać nam miejsca, gdzie czas spędzali i spędzają krakowscy żacy i ci z czasów za panowania królów i współcześni. Piękne miejsca. Natomiast wystawa malarzy Młodej Polski, a historyjki, anegdotki i ciekawostki z życia ówczesnych przedstawicieli życia artystycznego zostały przez Panią Anetę opowiedziane w tak ciekawy sposób, z dozą humoru i dowcipu, że na następny dzień postanowiliśmy sami odwiedzić miejsca, o których opowiadała nasza Przewodniczka (Dom Matejki, Dom Józefa Mehoffera oraz zjeść obiad w Jamie Michalika). Napewno przy następnej wizycie w Krakowie naszym przewodnikiem będzie Pani Aneta!!! Dziękujemy, polecamy wszystkim, którzy chcą aby wspomnienia z wycieczki do Krakowa były miłe i na długo pozostały w pamięci.

Serdecznie pozdrawiamy i do zobaczenia. Ewa i Darek z Łodzi.

 

28.04.2013 Pierwsza wizyta w Krakowie Pani Małgosi z synem i córką. Spacer po Starym Mieście, Kazimierzu, dotarliśmy nawet na Lipową do Schindlera... Mam nadzieję, że sprawdziłam się w roli przewodnika: były pytania ze strony młodzieży, a to najlepsza oznaka zainteresowania tematem ;)

Bardzo, bardzo dziękujemy Pani Przewodnik za poświęcony nam czas. Było fantastycznie. Dokładnie tego oczekiwałam na "pierwszy raz". Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, których nie znalazłam w żadnych przewodnikach. Bardzo nam Pani brakowało następnego dnia na Wawelu. Pozwoliłam sobie zachować Pani numer telefonu, ponieważ zamierzam Panią pomęczyć przy okazji następnej wizyty.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy i mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy.

Małgosia Lipińska, Warszawa

 

21.05.2013 Wspaniała wycieczka po Kazimierzu i Skałce parafian z Osin doskonale zorganizowana przez Panią mgr Zytę Czyż, pod duchowym przewodnictwem ks. Proboszcza Grzegorza Gwóździa i przy moim niewielkim udziale :)

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

POD WEZWANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W OSINACH

ul.7 KWIETNIA 9a, 032 4511175, 44-350 Gorzyce

Zwiedzanie z parafianamiPODZIĘKOWANIE

Szanowna Pani Przewodnik

Aneta Dziedzic-Lis

„Każdy dzień jest podróżą przez historię”

W imieniu uczestników wycieczki po krakowskim Kazimierzu i Skałce Krakowskiej w dniu 21.05.2013 składamy serdeczne podziękowania za wspaniałe oprowadzenie nas po bardzo ciekawych miejscach związanych z historią naszego kraju, a także możliwością poznania tradycji żydowskich. Jesteśmy pełni podziwu dla Pani wiedzy, humoru i kompetentnego przygotowania.

Życzymy wielu sukcesów i zdyscyplinowanych grup zwiedzających.

W imieniu naszej 45- osobowej grupy :

Organizator wyjazdu: mgr Zyta Czyż i ks. Proboszcz Grzegorz Gwóźdź

 

20.04.2013 Dłuuugo oczekiwana wiosna i coraz więcej uśmiechniętych turystów w Krakowie!! Ja w sobotę zwiedzałam miasto z przesympatyczną grupą z Krzanowic. Brawa i podziw z mojej strony dla Gości, którzy dzielnie pokonali piechotką naprawdę długą trasę od Zabłocia przez Podgórze, Kazimierz, Wzgórze Wawelskie, Drogę Królewską, Trasę Uniwersytecką aż do Rynku Głównego. Całodniowy spacer zakończyliśmy kolacją na Placu Szczepańskim (były nawet tańce przy góralskiej kapeli!!!).

Stowarzyszenie "Dla nas szansa" z Krzanowic zorganizowało wycieczkę do Krakowa w dniu 20.04.2013r. Bardzo dziękujemy Pani przewodnik Anecie Dziedzic-Lis za wspólnie spędzony dzień w Krakowie. Od samego początku współpracy Pani Aneta doradzała nam program zwiedzania, a także zarezerwowała nam wstęp do Muzeum Emalia Oskara Schindlera i Podziemi Rynkowych, na naszą prośbę umówiła nas na kolację w restauracji "Morkie Oko" z góralską muzyką. Chętnie odpisywała na wszystkie nasze pytania i ustalenia co do programu naszej wycieczki. W naszej grupie były osoby dorosłe, młodzież, a także dzieci (w sumie 42 osoby). Pani Przewodnik od samego początku otoczyła nas szczególną opieką, w związku z czym poczuliśmy się bardzo bezpiecznie. Spędziliśmy cały dzień na zwiedzaniu miasta. Zaczęliśmy od Fabryki Oskara Schindlera, następnie spacerkiem na Kazimierz i Drogą Królewską do Bazyliki Mariackiej, na koniec wystawa Podziemia Rynkowe. Pani Aneta okazała się niezwykle miłą, sympatyczną, kompetentną, posiadającą ogromną wiedzą osobą, dla której opowiadanie o historii Krakowa to prawdziwa pasja. W bardzo przystępny sposób zainteresowała swoimi opowieściami nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. Najmłodsi uczestnicy stwierdzili, że Pani przewodnik to tak opowiadała, że właściwie to wszystko było bardzo ciekawe i "zaskakujące". Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że Pani Aneta jest wyjątkowo życzliwa i niezawodna. Odprowadziła nas po kolacji do autokaru. Jeżeli szukacie Państwo przewodnika po Krakowie to z całą odpowiedzialnością polecamy Panią Anetę Dziedzic-Lis - profesjonalizm, uprzejmość, cierpliwość to cechy, które przekonały nas, że tylko takie osoby powinny oprowadzać wycieczki po Krakowie. Wszyscy uczestnicy pozdrawiają Panią Anetę i życzą jej dalszych sukcesów w pracy.

Krystyna Mandrysz i zadowolona grupa z Krzanowic

Zwiedzanie - Kazimierz żydowski Kraków

 

28.02.2013 Ostatniego dnia lutego spacerowałam po Krakowie z Panią Justyną i Panem Maciejem z Wrześni. Bardzo starałam się pokazać wszystko co mamy w naszym mieście najlepsze, ponieważ była to pierwsza wizyta moich Gości w Grodzie Kraka

W dniu 28 lutego wybraliśmy się na kilka dni do Krakowa - była to nasza pierwsza wycieczka do byłej stolicy Polski. Podczas naszego pobytu mieliśmy przyjemność zwiedzać miasto z przewodnikiem - Panią Anetą, niezwykle sympatyczną, miłą, kompetentną, pełną profesjonalizmu, posiadającą ogromną wiedzę osobą, dla której pokazywanie turystom zakątków Krakowa jest nie tylko pasją ale też zabawą. Wszystko to sprawiło, że nasz pobyt w Krakowie będziemy wspominać bardzo miło. Wszystkim, którzy wybierają się do tego pięknego, magicznego, bijącego historia miasta, polecamy skorzystanie z usług przewodnickich Pani Anety. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za nasz wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia w Krakowie!

Justyna i Maciej z Wrześni

 

08.12.2012 spacer po Starym Mieście z grupą z Zalesia Śląskiego. Kraków grudniową porą (przy minus 4 stopniach C) również ma niepowtarzalny urok, gdy czuć już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, a na Rynku Głównym pachnie kiełbaską, bigosem i grzańcem galicyjskim z goździkami...

Grupa z Zalesia Śląskiego zwiedzała w dniu 08.12.2012 Kraków. W programie znalazło się Wzgórze Wawelskie, dalej spacerowaliśmy zwiedzając wiele ciekawych miejsc, słuchając opowieści naszej Pani Przewodnik. Wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem. Pomimo, że niektórzy byli już po raz kolejny w Krakowie dowiedzieli się wielu ciekawostek, które przekazała nam Pani przewodnik. Czas szybko nam upływał, mimo że było zimno i mroźno. Pani Aneta jest bardzo sympatyczną osobą i profesjonalistką w tym co robi. Bardzo się cieszymy, że to właśnie Ona oprowadzała nas po Krakowie. Jeszcze raz dziękujemy.

Bożena Mróz i grupa z Zalesia Śląskiego

 

12.10.2012 indywidualne zwiedzanie z Państwem Rudnickich z Bydgoszczy. Odznaczenie Zasłużonego dla Kultury Polskiej Pana Daniela B. Rudnickiego sprawiło, że troszkę obawiałam się czy sprostam zadaniu... ale chyba sobie poradziłam ;)

12 października 2012 r. wraz z żoną byliśmy w Krakowie, pośród wybranych przez nas miejsc odwiedzenia i poznania był Kazimierz, oprowadzała nas Pani Aneta Dziedzic-Lis, bardzo kompetentna pani przewodnik, która w ciekawy sposób przybliżyła nam dzieje żydowskiego Kazimierza.

Z Panią Anetą spotkaliśmy się na Placu Bohaterów Getta, gdzie w obrazowy sposób opowiedziała nam o zagładzie krakowskich Żydów. Następnie przeszliśmy na Kazimierz, gdzie poprowadziła nas wąskimi uliczkami Kazimierza do poszczególnych synagog, pokazała najważniejsze miejsca tej dzielnicy - m.in. cmentarz żydowski. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści, zawierających wiele interesujących szczegółów z kultury i życia codziennego Żydów (nie tylko krakowskich). W tym miejscu należy podkreślić nie tylko znakomitą znajomość faktów, ale również zasad posługiwania się poprawną polszczyzną. Zwróciliśmy uwagę, iż przekazywane informacje świadczą o prawdziwej pasji i profesjonaliźmie naszej pani przewodnik. Wspólne zwiedzanie zakończyliśmy przy synagodze Tempel, gdzie z żalem rozstaliśmy się z Panią Anetą.

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, wszystko to sprawiło, iż spacer po Kazimierzu jest jednym z najcieplej wspominanych przez nas wydarzeń z parodniowego pobytu w Krakowie. Polecam tę trasę - koniecznie w towarzystwie przewodnika - Pani Anety Dziedzic-Lis.

Jeszcze raz dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Danuta i Daniel B. Rudniccy z Bydgoszczy.

 

Ku mej wielkiej radości :) Centrum Szkoleniowe Monitoring z Bielawy i przesympatyczne Panie Alicja i Beata współpracują ze mną już od dłuższego czasu. Klienci firmy zwiedzali ze mną w Krakowie m.in.: Stare Miasto, Drogę Królewską, Dzielnicę Uniwersytecką, Wzgórze Wawelskie, wystawę Podziemia Rynkowe, Kazimierz katolicki, Kazimierz żydowski...

Centrum Szkoleniowe Monitoring chce wyrazić podziękowania Pani Anecie Dziedzic-Lis za stałą współpracę.

Usługi przewodnickie Pani Anety Dziedzic-Lis są profesjonalne, prowadzone bardzo starannie zarówno pod względem merytorycznym jaki i organizacyjnym, z indywidualnym podejściem do każdego uczestnika wycieczki. Opracowany zakres tematyczny zawsze zawiera cały wachlarz informacji niezbędnych do poznania historycznego miasta Kraków. Pani Aneta Dziedzic-Lis jest przewodnikiem solidnym i godnym zaufania, osobą potrafiącą przeprowadzić każdą wycieczkę w sposób świadczący o fachowości i głębokiej znajomości zagadnień.

Na podstawie wysokich ocen i pozytywnych opinii uczestników, z przyjemnością polecam usługi przewodnickie Pani Anety Dziedzic-Lis szczególnie, iż jakość świadczonych usług jest bardzo wysoka. Oferowane usługi charakteryzują się niezawodnością i starannością.

Z poważaniem, Alicja Husarz-Pasternak

Bielawa, 08.10.2012

 

29.04.2011 Kilkugodzinny wieczorny spacer z sympatycznymi studentami i studentkami po Starym Mieście

Wycieczka po Krakowie z Panią Anetką to była wspaniała przygoda! Nie dość, że dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, to zobaczyliśmy nie tylko te najbardziej popularne zabytki Krakowa, ale również te bardziej zapomniane. Bardzo polecam tego przewodnika, na pewno każdy będzie mile zaskoczony i wyniesie wiele z tej wycieczki.

Damian z Krakowa

 

18.05.2011 5 godzinna wycieczka trasą Holokaustu Żydów w Krakowie (Muzeum Emalia Oskara Schindlera, Plac Bohaterów Getta), Kazimierza żydowskiego oraz katolickiego

Wiosną 2011, dokładnie 18.05.11 byłam wraz z moimi uczniami z klasy II PG nr 2 w Krapkowicach na jednodniowej wycieczce po Krakowie. Zwiedziliśmy Muzeum Oskara Schindlera oraz Kazimierz. Oprowadzała nas Pani przewodnik - Aneta Dziedzic-Lis, bardzo kompetentna przewodniczka, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam dzieje Kazimierza - zarówno żydowskiego, jak i chrześcijańskiego. Moi uczniowie i ja sama byliśmy - i to bez przesady - zachwyceni. Pani Aneta w bardzo obrazowy i przystępny sposób najpierw opowiedziała moim uczniom - w Muzeum Schindlera, od którego zaczęliśmy zwiedzanie - o Zagładzie Żydów. Następnie przeszliśmy na Kazimierz, by zwiedzić jego najważniejsze miejsca i wysłuchać kolejnych bardzo ciekawych, zawierających wiele interesujących szczegółów opowieści o synagogach, kościołach, życiu codziennym tej dzielnicy Krakowa; opowieści, które świadczyły nie tylko o znakomitej znajomości faktów, ale również o prawdziwej pasji naszej pani przewodnik. Sprawiło to, iż uczniowie zapamiętali wiele informacji i bardzo, ale to bardzo miło wspominają do dzisiaj tę wycieczkę. Nasze wspólne zwiedzanie zakończyliśmy przy kościele Na Skałce, ale Pani Aneta towarzyszyła nam prawie do samego Rynku. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana. Polecam zarówno tę trasę, jak i - przede wszystkim - Panią Anetę Dziedzic-Lis jako przewodnika po Krakowie.

Ewa Paul z PG nr 2 w Krapkowicach

 

19.04.2012 SP z Małocic, klasy I-III, 3 godziny spędzone z sympatycznymi uczniami na opowiadaniu legend, podań krakowskich i odpowiadaniu na niezliczone acz mądre pytania ;)

Bardzo dziękuję za miłe i ciekawe chwile spędzone w Krakowie dnia 19 kwietnia 2012r. Uczniowie klas 1-3 ze szkoły podstawowej w Małocicach mieli możliwość dzięki wspaniałej Pani Przewodnik (bardzo ciepłej i sympatycznej osobie) poznania miasta Krakowa i legend z nim związanych. Wspomnienie tamtego dnia jest w nas żywe do dzisiaj. Pani Aneta w sposób przystępny i ciekawy opowiedziała naszym uczniom to, co w Krakowie najważniejsze. Pokazała wszystko co dzieci chciały zobaczyć i cierpliwie odpowiadała na każde pytanie (a było ich wiele). Program zwiedzania był urozmaicony i co ważne nie zmęczył i nie zanudził naszyćh milusińskich. Tak trzymać Pani Aneto!

Pozdrawiamy serdecznie - uczniowie ze SP w Małocicach wraz z wychowawczynią Barbarą Włodarczyk

 

20.06.2012 SP z Wrocławia, klasa III, 4 godziny spaceru Drogą Królewską w baaardzo upalną czerwcową środę. Dzieciaki wracały z zielonej szkoły, miały ze sobą całe mnóstwo bagaży, dla których na prośbę jednej z mam znalazłam "schronienie" na czas zwiedzania, w jednym z krakowskich hosteli :)

Mój 10 letni syn, zwiedzający razem z klasą po raz pierwszy byłą stolicę Polski - czyli Kraków - był zachwycony! Minął już prawie rok a wciąż mile wspomina i doskonale pamięta przewodnika - Panią Anetkę - jako szalenie miłą, sympatyczną, uśmiechniętą, kompetentną i posiadającą ogromną wiedzę o Krakowie. Ważne jest to, że sposób przekazu oraz forma kontaktu ze zwiedzającymi była cudowna. Zarówno dzieci jak i obecni nauczyciele byli i są pod ogromnym wrażeniem wszystkiego, czego dowiedzieli się od pani Anety o tym mieście. Pani Anetka pomogła nawet grupie w znalezieniu smacznego i niedrogiego obiadku dla dzieciaków :-))) Jeżeli będę ponownie potrzebować przewodnika po Krakowie, to będzie to Pani Aneta!!! Dziękujemy, polecamy wszystkim którzy chcą, aby wspomnienia z wycieczki do Krakowa były miłe i wciąż żywe i kolorowe........

Pozdrawiam Katarzyna S. z Wrocławia

 

24-25.09.2012 Nadleśnictwo Międzyzdroje / 2 dni zwiedzania miasta ze świetną grupą z Międzyzdrojów, a w tym: ekspozycja Podziemia Rynkowe, Stare Miasto, Kazimierz żydowski, Kazimierz katolicki, częściowo Podgórze, ul. Lipowa i fabryka Emalia Oskara Schindlera...

Witam Pani Aneto. Nasza zwarta grupa Leśników jest zachwycona Krakowem. Wszyscy jednogłośnie ocenili Pani pracę na ocenę "celującą" Bardzo dziękujemy za zaprowadzenie nas w historyczne, cudowne zakątki Krakowa. Widać jak łączy Pani pracę zawodową przewodnika z pasją, jaką na pewno jest historia Krakowa. Szkoda tylko, że mieliśmy tak mało czasu...

Owidiusz Kowalczyk O.W. Darz Bór Nadleśnictwo Międzyzdroje

 

13.07.2011 Kolonia z Pucka / 4 godziny spaceru z dziećmi Drogą Królewską, wizyta u Smoka Wawelskiego...

Cieszę się, że mogę tą drogą podziękować pani przewodnik za oprowadzenie po Krakowie grupy kolonistów z Pucka. Niewątpliwie podczas wspólnego spaceru po najważniejszych miejscach Grodu Kraka dzieci skorzystały z Pani rozległej wiedzy w tym temacie, zwłaszcza że przekazała ją Pani w sposób atrakcyjny dla swoich młodych słuchaczy. Z pewnością wiele wiadomości pozostało w ich pamięci, a wspomnienie królewskiego Wawelu, Smoczej Jamy, niezwykłego kościoła św. Franciszka, czy też miejsc związanych z osobą bł. JP II jest w nich wciąż żywe. Z mojej strony, jako opiekuna wycieczki, dziękuję za rzetelne informacje co do spraw czysto organizacyjnych, za życzliwość i uśmiech.

Pozdrawiam, życząc wszystkiego dobrego oraz dalszych sukcesów zawodowych - Halina Świątecka

 

Pani Anna Marek z Polskiego Biura Turystycznego z Kielc kilkakrotnie zlecała mi oprowadzenie po Krakowie swoich Gości

Mieliśmy okazję korzystać z usług przewodnickich po Krakowie Pani Anety Dziedzic-Lis. Klienci nasi - a były to przeważnie grupy szkolne - byli zadowoleni i usatysfakcjonowani przekazaną wiedzą przewodnicką na temat historii miasta Krakowa. Profesjonalizm, uprzejmość i cierpliwość to cechy, które przekonały nas do dalszej współpracy z Panią Anetą.

Pozdrawiam Anna Marek Polskie Biuro Podróży Kielce

 

26.03.2012 Gimnazjum z Dobranowic / 2 godziny spaceru Szlakiem Św. Stanisława

Pani Aneta potrafiła opracować ciekawą i zajmującą dla uczniów wycieczkę, biorąc pod uwagę czas którym dysponowaliśmy, oraz to że uczniowie już wcześniej zwiedzili część krakowskich zabytków. Duża grupa uczniów gimnazjum (ponad 40 osób) w skupieniu słuchała ciekawych legend i opowiedzianych faktów historycznych. Uczniowie z Krakowa wrócili bardzo zadowoleni.

Agnieszka Janus

 

Wycieczka indywidualna / Trasa: kilkugodzinny spacer po Starym Mieście

Byliśmy w Krakowie kilka razy. W końcu postanowiliśmy poznać go z przewodnikiem. Było super. Pani Przewodnik nie tylko ciekawie oprawadziła, ale również doradziła, pomogła zarezerwować wstęp na Wawel (Skarbiec, Zbrojownia). Byliśmy zadowoleni i my (2 dorosłe osoby), jak również nasza dwójka dzieci. Więc i taka mała "grupa" może skorzystać z usług przewodnika.

Dariusz Młyński

 

Świetna wycieczka z dzieciakami niepełnosprawnymi, ciekawymi wszystkiego co widzą i pytającymi o to, czego nie rozumieją :)

Spacer z Panią przewodnik Anetą Dziedzic-Lis był dla uczniów i opiekunów naszej szkoły wspaniałą przygodą. Doceniamy bogatą wiedzę o Krakowie oraz umiejętność jej przekazywania w sposób ciekawy i inspirujący dla uczniów, czego przejawem były setki zadawanych pytań, na które oczywiście otrzymali odpowiedź Pani Przewodnik. Pani Aneta zauroczyła nas także radosnym sposobem bycia, pełnym zrozumienia dla potrzeb uczniów niepełnosprawbych.

Dziękujemy i pozdrawiamy z Bytomia Uczniowie i Opiekunowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 3